Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Svobodní Zednáři

Vykupminci.cz
Numisargo

Svobodní Zednáři

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Předpokládám že když kolega „janhiram“ zmiňuje vyobrazení klenotu lóže JAK
v časopise Signum, že je i jeho odběratelem.
V příspěvku #20 uvádí, že „Zkusím něco sepsat (včetně pravidel). Z kontextu pak bude jasné co, proč a kdy.“
Z toho dovozuji, že by text mohl nabídnout časopisu Signum. Když ale vyjde někde jinde, také bude dobře.
Registrovaný uživatel
faleristika - vďaka za odpoveď.
Keďže myslím, že článok by si rád prečítal širší okruh záujemcov o faleristiku - nie len čitateľov Signa, tak dúfam, že autor sa ho rozhodne uverejniť aj tu na fóre.
Moderátor
Brett napsal
faleristika - vďaka za odpoveď.
Keďže myslím, že článok by si rád prečítal širší okruh záujemcov o faleristiku - nie len čitateľov Signa, tak dúfam, že autor sa ho rozhodne uverejniť aj tu na fóre.

Nebo se Vy stanete čitatelem SIGNA což by mně i potěšilo :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Ti zanícení faleristé, kteří se chtějí něco dovědět, časopis dávno odebírají,
tomu zbytku pak nic nebrání, aby si ho objednali.
Registrovaný uživatel
Pro "janhiram": Předpokládám, že jak jste se zmínil, že nejste falerista, tak článek pravděpodobně pootevře pokličku vnitřních záležitostí zednářů ve smyslu uvedení na pravou míru používání a správné názvosloví jednotlivých dekorací. V oboru faleristiky tohle byla parketa kolegy Growky. Takže pokud tomu tak bude, pak článek nebude rozsáhlý a diskuse, která se zde živě rozvinula, je zcela ubohá a trapná. Asi se na svoje dvě otázky, které jsem Vám položil, nedočkám odpovědi a tak pro ostatní a to faleristy přidám jednu zajímavou informaci, na kterou může někdo reagovat a dát na ní odpověď. Jedna dekorace dle návrhu A. Muchy, kterou vlastním, má v reversu vyraženo dvoumístné číslo. Bylo to záležitosti jenom dané lóže a nebo bylo v nějakých centrálních stanovách uvedeno zda a jak se mohou tyto dekorace číslovat? :) :)
Moderátor
Čestmíre,
to je ten problém, každý něco povšechně víme, ale nejsme si jistí. Pan kolega "janhiram" by nám mohl pomoci, věřím, že nám to všem "otevře okno do světa Svobodných zednářů".
Čestmíre jinak k diskuzi, jsme zde asi tak stejně inteligentní no a prostě někdo je přece jen o kapánek chytřejší. Pracovně jim přece říkáme "KAPANCI". Vyskytují se především v Praze ale objevují se dnes již v cizině. Čestmíre, to Vám nemusí mrzet, prostě znáte to, kdo neumí-učí či poučuje. Přeji všem tedy opravdu všem v roce 2018 pohodový rok a děkuji za diskuzi. :lol: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
ad "cestmir" - který z klenotů dle Muchy má na rubu vyražené číslo?
Díky za odpověď.
Registrovaný uživatel
Pro "faleristika": Sdělím zprávou mail. Na těchto stránkách by to nebylo vhodné. ČeFr.
Registrovaný uživatel
Děkuji.
Registrovaný uživatel
Můj závěrečný dodatek k diskusi: Vzhledem k tomu, že jsem dnes obdržel zprávu z nejvyšších míst zednářských lóží ČR, ve které je odpověď na mé dříve vznesené dotazy a je v ní řada dalších zajímavých informací, považujte mé dříve vznesené dotazy na těchto stránkách za bezpředmětné.
Registrovaný uživatel
nicméně mě by zajímalo, zda pořád ateisti nemůžou mezi zednáře... anebo zda dnes třeba stačí věřit v létající špagetové monstrum....
Registrovaný uživatel
obchodnik ; ono sa to nezdá , ale základ každého združenia je viera...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
no ono jde pak asi o to, jak si víru nadefinuješ... a když je pak součástí všeho, tak je zbytečně redundantní ji vůbec řešit... šak i ateisté věří ... takže nevím, proč by ke kameníkům nemohli ;)
Registrovaný uživatel
verí aj ateista , že bude ráno , večer to súhlas, ale nesplňa podmienku stanov murárov...
Nemôžem sa niekam tlačiť , kde nemám na to...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Zajímavé je že muslim to být může ;)
Registrovaný uživatel
ale tys psal, že základem sdružení je víra... no a ta tam je ;)
takže jako člen a malá špaketka od velkého špagetového monstra se tam asi přihlásím, ať je sranda. třeba potkám i nějaké nové muslimy
Moderátor
Považuji toto téma za celkem zajímavé a vznešené. Kolega T. uvedl, že v "loži" je i muslim. Je to jasný důkaz, že náboženství zde roli nehraje. Vědění je na vyšší příčce
Prosím pány k jisté serioznosti v diskuzi za kterou děkuji.
Registrovaný uživatel
Máš niečo podobné ako Lions , je jedno či si kresťan , žid, moslim musíš spĺňať podmienky na prijatie a stotožniť sa ...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
V jednoho boha věřiti budeš....
Takže náboženství asi roli hraje.
Registrovaný uživatel
takže jako pastafarián jsem v klidu. ale když zároveň vyznávám i kemetismus ... tak to jim asi radši zamlčím, nebo?
Registrovaný uživatel
Musíš jim prokázat, že jsi ochoten se podrobit autoritě. Třeba tím, že 5x denně mlátíš hlavou o zem.
Moderátor
Je to stále ještě k tématu? Svobodní zednáři jak vidím, jsou pro mnohé neuchopitelné a nepochopitelné. Symbolika "zednářů" je i na bankovce US.
Já jsem zásady, že diskuze osvobozuje, ale pokud se to zde mění v tlachání, budu to mazat neb nám přece jde o pochopení. Mlátit hlavou můžete na jiném vláknu. Nejsme přece nevzdělanci a ignoranti !
Registrovaný uživatel
to Alt. ; mnoho ľudí nechce pochopiť skutočnosť , že sloboda je aj o rešpekte autority hlavne záujmových združeniach.

Nemusí to platiť na politikov v štáte , tam neurobí nikto nič tam si sa narodil ...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Ale vždyť jsem to tak napsal - respekt k autoritě. ( K jedné autoritě- jednomu Bohu. Ne ke 20.) A k určitým symbolům a rituálům.
Napřed prokážu, že už mám respekt k autoritě a pak mě možná vezmou zednáři mezi sebe.
Co jsem pochopil, tak nevěřící neberou. Je to logické, když představený má titul velmistr.
« Poslední úpravu provedl(a) opal v 7. 1. 2018, 11:55. »
Moderátor
Mýlíte se hodně a moc. Je to vlastně jistý protiklad náboženství. V náboženství je asi nejsilnější víra. U Zednářů to je něco jiného. Zde hraje např. roli vzdělání. Ale diskutovat o tom lze to ano. K tomuto může a vlastně musí mít každý svůj názor který zde může ( slušně) vyjádřit. Tomu se nebráním. Jen bych tu diskuzi chtěl trochu moderovat k danému tématu. Doufám, že mi rozumíte, tedy ne jen Vy, ale i ostatní,

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Faleristika » Svobodní Zednáři

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1