Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Svobodní Zednáři

Vykupminci.cz
Numisargo

Svobodní Zednáři

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
opal napsal
Proč se dělají takové tajnosti. Nechápu to.
Protože je to tajný a dosud existující řád?


Bežná literatúra je k dostaniu , na vstup nie je nárok , tam sa vyberá , tak načo zbytočne iným zaťažovať hlavu...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
grofik napsal
opal napsal
Proč se dělají takové tajnosti. Nechápu to.
Protože je to tajný a dosud existující řád?


Bežná literatúra je k dostaniu , na vstup nie je nárok , tam sa vyberá , tak načo zbytočne iným zaťažovať hlavu...


Já to vidím tak, že pěkná, stará, alespoň dle jména známá dekorace v kompletním stavu se stuhou ve sbírce, proč ne. To co je psáno na Internetu si můžeme dohledat. Nejlepší však jsou mudrlanti, kteří se klidně zapojí do diskuze a jsou přesvědčeni o své pravdě. Faktem zůstává, že většinu faleristů toto nezajímá, mnozí si vše pletou se scharafii či různými studentskými společnostmi či spolky např. v Anglii. Je těžké napsat nějaký ucelený, podrobný článek, neb doklady nenajdeme ani v okresním muzeu či archivu. Ale stále lze doufat, že přece jen někdo se obětuje a zapátrá. Moc bych si to přál. Na druhé straně zde mám hodně nových tak zvaných řádů jako např. řád sv. Václava a další, které jsou vlastně honosnou dekorací na úrovni spolku zahrádkářů i když se rádi maskují charitou, Faleristika není vše co visí na stuze i když např. dekorace cyklistické například z roku 1889 jsou nádherné, zařadit do sbírky jako jistou zvláštnost určitě. Ale také nikdo nepátrá na jakém kole dotyčný jel a zda měl pumpky či kalhoty se spinkami. Zde tyto věci rozebírat nelze, mnohdy to vyvolává i zášť i závist. Pokud chceme diskutovat, jistě proč ne, ale měla by zde být i jistá kultivovanost a ne pouhé napadání někoho či něčeho. Hodně mých stejně starých kolegu mezi nás raději nejde a mají zajímavé a hluboké znalosti. Každý žijeme dle vlastního, ale to neznamená, že zde lze urážet ostatní. Já mám tu povinnost či právo mazat příspěvky, které neodpovídají diskuzi ve slušné společnosti a já to dělat budu. Svobodní Zednáři jako organizace je opravdu zajímavé, jak jsem napsal- věřím, že někdo z mladých historiků napíše o této společnosti zajímavá fakta.
Moderátor
http://nasregion.cz/praha/smutny-konec-velkeho-malire-udal-svobodneho-zednare-alfonse-muchu-gestapakum-kolaborant-a-okultista-se-tremi-doktoraty?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Tato jména zde také padla, doporučuji si to i přečíst. Děkuji.
Registrovaný uživatel
Pro: Wiliam
Pokud budete chtít, ozvěte se mi buď přes fb a nebo zašlete mail na: franekcest@seznam.cz.
Děkuji, z Brna Vás zdraví Čestmír.
Registrovaný uživatel
Dlouho jsem váhal zda ještě vstoupit na tyto stránky. Vzhledem k tomu, že se zde nic podstatného neděje kromě žabomyších válek na úrovni malých chlapců, kteří se přou o to, kdo má většího pindíka a jak jsem předpokládal, nedočkali jsme se žádného odborného pojednání od "znalce" této problematiky na některé položené otázky ve věci zednářských dekorací, dávám konkrétní odpověď na dotaz od Autora" William". Toho jsem požádal o kontakt na moji mail adresu ale protože se neozval, dávám odpověď nejenom jemu ale všem faleristům pro rozšíření svých znalosti. Tímto také dávám odpověď moderátorovi, že není třeba čtení odpovědi na otázku podmiňovat odběrem nějakého časopisu a odpovídám tímto sdělením i ad "Falerista" příspěvek č.73, že si nenechávám své znalosti pro sebe. A teď již k samotnému dotazu od William:
Pokud jde o zveřejnění snímek (avers a revers) neznáme dekorace, zde jde o Klenot vídeňské (pohraniční= Grenzloge) zednářské lóže GLEICHHEIT (ROVNOST), která byla založena 11.ledna 1914. Přijala 11 nových členů. Vznikla z Grenzloge Eintracht (1875) která zase vznikla z lóže Humaniras (1871). Za první války moc nepracovala, ale v létech 1918 - 1938 byla aktivní. Obnovena byla po druhé válce roku 1948 a pracuje dodnes.
Doufám, že příspěvek nebude vymazán. Z Brna zdraví Čestmír.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Čestmíre, nedočkali neb nám znalec na tuto problematiku prostě chybí a proto nejen mé poděkování za pěkný příspěvek.
Odborné příspěvky se zde nikdy nemazali, alespoň o tom nevím.Rád bych Vás požádal o dobrovolnou funkci moderátora.Jste dobrý chlap a dobrý falerista, zamyslete se nad tím.
Registrovaný uživatel
faleristika napsal
Ad diskuze výše - nerozumím tomu, proč sem někdo dá do fóra dotaz, načež na základě soukromé korespondence na něj získá nějakou odpověď, tu už sem ale nedá.
Nejde mi už ani o tyto odpovědi, jen bych chtěl vědět, proč se s těmito zednářskými dekoracemi
dělají takové tajnosti. Nechápu to.


Nemáte prosím bližší informace o číslování klenotů, resp. Muchovych klenotů?
Registrovaný uživatel
Mám k dispozici jen obrázky následujících dekorací podle návrhů A. Muchy
včetně rubních stran:
Lóže „Pravda vítězí“ - bez čísla.
Lóže „J. A. Komenský“ - bez čísla.
Lóže „Josef Dobrovský“ - dražila se v r. 2015 na Aukru, na rubu bylo vyražené číslo 49.
Registrovaný uživatel
faleristika napsal
Mám k dispozici jen obrázky následujících dekorací podle návrhů A. Muchy
včetně rubních stran:
Lóže „Pravda vítězí“ - bez čísla.
Lóže „J. A. Komenský“ - bez čísla.
Lóže „Josef Dobrovský“ - dražila se v r. 2015 na Aukru, na rubu bylo vyražené číslo 49.


Aha. Myslel jsem, že vlastníte nějaké exempláře klenotů s čísly. Aspoň tak jsem pochopil diskuzi výše. Vlastním klenot "PRavdy vítězí", ale žádné číslo tam nemám. U toho Dobrovského to asi bude číslo z matriky členů. Jinak jsem to zatím nikde neviděl ani u ostatních lóží.
Registrovaný uživatel
Není tajný. Je neveřejný. Je standardně registrován u Ministerstva vnitra.


opal napsal
Proč se dělají takové tajnosti. Nechápu to.
Protože je to tajný a dosud existující řád?
Registrovaný uživatel
Přitom stačí použít goole...

https://www.ebay.de/itm/274426587456

Ale jinak jsme tu všichni pitomci co si porovnávaj pindíky.

Na cenu si stačí počkat nějakejch 22 hodin.
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 19. 7. 2020, 20:24. »
Registrovaný uživatel
https://freimaurer-wiki.de/index.php/Grenzlogen

a tady si lze něco počíst..
Registrovaný uživatel
Dva roky stará diskuze, to jsem trefil teda dost mimo terč :mrgreen:

Tak zase pár let počkáme.
Registrovaný uživatel
Tak ať trochu oživím toto staré vlákno a pochlubím se novým přírůstkem :D :D :D . Jedná se o unikátní klenot lóže Komenský ve vyhnanství. Lóže byla založena 6. května 1941, bronzový odlitek.Autorem návrhu je René Wiesner.
Exilová lóže Komenského se scházela v Café Royal od roku 1942. Autor klenotu René Wiesner přišel do Londýna v roce 1939. Byl synem malíře Adolfa Weisnera, který zemřel v Terezíně. Mnoho členů lóže patřilo k české exilové vládě: Dr. Edvard Beneš, exilový prezident; Jan Masaryk, ministr zahraničních věcí; Hubert Ripka, státní tajemník pro zahraniční věci; Jaromír Nečas, člen exilové vlády a Dr. Pavel Korbel, generální tajemník československého státního výboru v Londýně.


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ještě druhá strana

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Taková drobnost. Patří to sem?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Sice je to USA, ale jo.
Registrovaný uživatel
Včera jsem navštívil Antique veletrh, ale bohužel nic zajímavého zednářského jsem nenašel. Jen samá tuctová Anglie, přívěšky a manžetové knoflíčky :-( za to vstupné to moc nestálo.
Registrovaný uživatel
Koho zajímá toto téma snad se mu bude líbit nová výstava na zámku Koze. Ať udělám osvětu :-)

Svobodní zednáři na Plzeňsku - 100 let lóže Josef Dobrovský
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zamek-kozel-u-plzne-zahajil-sezonu-vystavou-o-zednarich-na-plzensku/2187032?utm_source=rss&amp;utm_medium=feed
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny.
Pokud má někdo zájem seznámit navštívit zajímavou výstavu o zednářství. Má šanci v Plzni :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den.zajimal by me vas nazor na tento řád.je to z roku 1926?a ostatni info dekuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
jedná se prvorepublikový klenot lóže Pravda vítězí. Nosil se na závěsu. Autorem výtvarného návrhu je Alfons Mucha.
Registrovaný uživatel
cestmir napsal
Pan Altmann má pravdu v tom, že o anglické není zájem a na Aukru si jich můžete pořídit poměrně dost a dokonce levně. Jinak je tomu zcela jinak u dekoracích našich a to zejména z období I. republiky, na jejichž tvorbě se podílel i Alfons Mucha. Ostatně na toto téma vyšel v SIGNU zajímavý článek s vyobrazením několika zajímavých klenotů. Sám jich několik vlastním a to dokonce ty vzácnější, kterých si docela vážím i když nepatří určitě do klasické faleristiky a lze je řadit spíše do kategorie tzv. rezortních či spolkových. Na téma zednářství jsem kdysi napsal článek, který v případě Vašeho zájmu mohu zaslat.


Dobry den, rad bych do sve sbirky poridil i dalsi odznaky zednarskych lozi.
Registrovaný uživatel
cestmir napsal
Pan Altmann má pravdu v tom, že o anglické není zájem a na Aukru si jich můžete pořídit poměrně dost a dokonce levně. Jinak je tomu zcela jinak u dekoracích našich a to zejména z období I. republiky, na jejichž tvorbě se podílel i Alfons Mucha. Ostatně na toto téma vyšel v SIGNU zajímavý článek s vyobrazením několika zajímavých klenotů. Sám jich několik vlastním a to dokonce ty vzácnější, kterých si docela vážím i když nepatří určitě do klasické faleristiky a lze je řadit spíše do kategorie tzv. rezortních či spolkových. Na téma zednářství jsem kdysi napsal článek, který v případě Vašeho zájmu mohu zaslat.


Dobry den, rad bych do sve sbirky poridil i dalsi odznaky zednarskych lozi.
Registrovaný uživatel
Petr vesely napsal
cestmir napsal
Pan Altmann má pravdu v tom, že o anglické není zájem a na Aukru si jich můžete pořídit poměrně dost a dokonce levně. Jinak je tomu zcela jinak u dekoracích našich a to zejména z období I. republiky, na jejichž tvorbě se podílel i Alfons Mucha. Ostatně na toto téma vyšel v SIGNU zajímavý článek s vyobrazením několika zajímavých klenotů. Sám jich několik vlastním a to dokonce ty vzácnější, kterých si docela vážím i když nepatří určitě do klasické faleristiky a lze je řadit spíše do kategorie tzv. rezortních či spolkových. Na téma zednářství jsem kdysi napsal článek, který v případě Vašeho zájmu mohu zaslat.

Dobry den, rad bych do sve sbirky poridil i dalsi odznaky zednarskych lozi.


Vážený pane, pan Čestmír již Vám bohužel již neodpoví jelikož již není mezi námi. Nechápu proč jste vytvořil dva inzertní příspěvky a teď zase sem. Toto je vlákno o sdílení informací o zednářských medailích.
« Poslední úpravu provedl(a) janhiram v 10. 12. 2022, 23:19. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4

Sběratel.com » Faleristika » Svobodní Zednáři

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1