Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA CHLADNÉ ZBRANÉ VŠECHNO SEM !!!!

Vykupminci.cz
Numisargo

TÉMA CHLADNÉ ZBRANÉ VŠECHNO SEM !!!!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Stejně si říkám, jestli si je nemuseli kupovat , jak to bylo u vycházkových bodáků v Německu. A i za první republiky si naši vojáci nechávali dělat soukromě vycházkové šavle a ty byly občas mimo vizáž ... mimo předpis min. obrany. Vznikaly tedy občas dnes těžko určitelné varianty. Altmanne vzpomínáte na můj dotaz ohledně určení šavle fin. stráže, co jsem tady dával ? Ta čepel byla rovná a předpisově měla mít zakřivení, byl to tedy zmatek tehdy. A vyklubal se z ní financ a soukromá , ale tovární úprava důstojníka ...
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 14. 10. 2016, 20:09. »
Registrovaný uživatel
To je sranda májová :D Zřejmě neměli čas ti němčouři a byli na tom strašně zle s útočáky, které by jim armáda dodávala ofiko a museli si upravovat dýky, aby mohli s něčím vyběhnout ze zákopu na Rusa :D Já bych se přiklonil k názoru, že si to někdo teď zbastlil z dýky HJ , SA , aby nachytal hejla začátečníka ..... a přihazují a přihazují kokosci :D http://aukro.cz/nacisticka-utocak-nuz-hj-soukromy-i6557638152.html
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 15. 10. 2016, 9:07. »
Registrovaný uživatel
A další alegorické vozy v prvomájovém průvodu :D Bože ti lidi přihazují na strašné novodobé hybridy, nepoučí se a nepoučí, je to marné, je to marné ;) :D :P :o :lol: :mrgreen: http://aukro.cz/dyka-ss-i6561915470.html
Registrovaný uživatel
Mam navrh , večer premazem zbytocne prispevky tie co su mimo temu a bude pokoj.
Pokial mate doplnujuce napady napíšte ...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Mam navrh , večer premazem zbytocne prispevky tie co su mimo temu a bude pokoj.
Pokial mate doplnujuce napady napíšte ...
Díky a přesuň sem i vlákno o šavli vzor 24.
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 17. 10. 2016, 19:06. »
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, prosím o určení šavle a výrobní značky. Myslím že vzor 1861 to není.
Celková délka je 945 mm a šířka čepele 30 mm.
Za určení předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Z důvodu, že mne o to požádal kamarád ze Slovenska zde BRETT, tak to vlákno vytahuji nahoru po tolika měsících , kdy jsem ho založil pod nickem Kmotr ... Prosím sem dávejte dotazy týkající se VOJENSTVÍ , HASIČŮ , POŠŤÁKŮ a já nevím všech uniformovaných složek a jejich výstroje a výzbroje, Chybí to tady, je tak kluci ???
Registrovaný uživatel
Nóóó lachtan, lachtan ;) Šak ja tým chladným zbraniam h...o rozumiem. Ja som ťa len chcel podporiť, aby si za túto tému trochu viac zabojoval, lebo mám pocit, že je to Tvoj "šálek kafe" a že si v tom doma. Takže to ber z mojej strany len ako určitú podporu dobrej myšlienky, ktorá vyšla z Tvojej strany (vytvoriť túto tému). Ja som len taký "papučový fanda" chladných zbraní a teda žiaden aktívny zberateľ. Dávam ti, ale svoje slovo, že fanúšika a pravidelného čitateľa máš istého ;)
Registrovaný uživatel
Brett napsal
Nóóó lachtan, lachtan ;) Šak ja tým chladným zbraniam h...o rozumiem. Ja som ťa len chcel podporiť, aby si za túto tému trochu viac zabojoval, lebo mám pocit, že je to Tvoj "šálek kafe" a že si v tom doma. Takže to ber z mojej strany len ako určitú podporu dobrej myšlienky, ktorá vyšla z Tvojej strany (vytvoriť túto tému). Ja som len taký "papučový fanda" chladných zbraní a teda žiaden aktívny zberateľ. Dávam ti, ale svoje slovo, že fanúšika a pravidelného čitateľa máš istého ;)
Jenomže kamaráde já jsem na tom stejně, jako ty ,,,, ale toto téma je strašně zajímavé a složité, že se spíš spoléhám na Altmanna, že to trošku rozproudí a nebude se patlat jen v té faleristice a protože ví i o tomto víc, než my dva dohromady :D Rád se o tomto ranku dozvím víc, ale tedy odborník nejsem v žádném případě. Altmánku jste tady ??? :mrgreen:
Moderátor
https://www.google.cz/search?q=%C5%A1avle+model+1861&hl=cs&rlz=1T4GGHP_csCZ574CZ574&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwj8wd3K7rrSAhUDjSwKHXVbDhkQsAQIIQ&biw=1267&bih=595

Myslím, že zde si vyberete.
Moderátor
http://www.vhu.cz/vhu-chysta-reprezentativni-vystavu-k-velke-valce/

dobré na pokoukání pro všechny. Je tam vždy krátký textík.
Registrovaný uživatel
Ahoj Altmánku já věděl, že jste VŽDY VE STŘEHU A NA STOPĚ :D Nezklamete a to se mi líbí .... Zdraví Kmotr .... jinak zkuste to vlákno držet nahoře ať se to rozpumprlíkuje já mám jenom dvě ruce a obě, jak na potvoru levé , takže je to na Vás ... neva ? :D
Registrovaný uživatel
Kmotr, zkus zajít k psychiatrovi, určitě ti pomůže
Registrovaný uživatel
Ahoj,
prosím o radu o jaký nůž se jedná, krom toho, že je z roku 1939, vyroben zřejmě firmou Puma a je z Německa :-) Délka 25 cm. Pochva byla zabalena v nějakém hadru, který s tím asi nemá nic společného.
Vždycky se směju, když vidím v popisu nalezeno na půdě, ale toto je dnes opravdu nalezeno na půdě, ale ukryto za trámem. Dělá se nová střech a vykoukl až při demontáži původní krytiny. Jinak byla půda vyklizená :-(
Ještě by mě zajímalo jestli se dá restaurovat do původního stavu, případně odkaz na nějakého odborníka a samozřejmě cena v nynějším stavu a cena renovace, pokud by šla. Prodávat ho nechci. je to hezká památka a vzpomínka.
Předem děkuji za jakékoliv informace.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to nůž hitlerjugend a já bych to jen nechal odborníkovi lehce vyčistit a zakonzervovat. Jinak cena pokud vás to tedy zajímá bude něco kolem plus mínus 6000 Kč a sběratelé německých militarií budou mít enormní zájem o koupi. No , ale berte můj názor s rezervou, protože jak podotkl MINT o dvě vlákna výš potřebuji psychiatra, takže asi to je jen nekompetentní názor blázna :D
Registrovaný uživatel
Ještě jednou... nechte dýku HJ tak a prodávejte ji v tomto stavu a určitě se bez problémů prodá. Případnou renovaci nechte na dalším majiteli a vy s tím nic nedělejte. Budete překvapena jaký bude o tento krásný, i když poškozený originál zájem :) :D :P
Moderátor
http://forum.valka.cz/topic/view/13427/DEU-Nuz-Hitlerjugend

Zde se podívejte na odkaz. Jinak výtečné je to, že nůž má origo odznak. S tím čištěním opatrně, nejlépe suchý flanelový hadřík a potom hadřík lejce s olejem na zbraně. Je to náhradní kov a to se těžko restauruje. Cena, zda bych byl trochu více při zemi. Jinak, zaručený originál!
Registrovaný uživatel
http://aukro.cz/original-dyka-hj-blut-und-ehre-i6710944637.html
Registrovaný uživatel
Děkuji za info. Tu cenu bych nečekal. Tipoval jsem tak 1500,-
Jak jsem psal, prodávat ho nechci, spíš restaurovat :-)
Registrovaný uživatel
lub121 napsal
Děkuji za info. Tu cenu bych nečekal. Tipoval jsem tak 1500,-
Jak jsem psal, prodávat ho nechci, spíš restaurovat :-)
NERESTAURUJTE ZTRÁCÍ TO NA HODNOTĚ, UDĚLEJTE PŘESNĚ TO, CO NAPSAL ALTMANN !!! POKUD TEDY CHCETE DOBROU RADU :D
Registrovaný uživatel
Ok, jen olej na zbraně :-)
Děkuji
Registrovaný uživatel
lub121 napsal
Ok, jen olej na zbraně :-)
Děkuji
Ano jen ten, ne jiný ... Altmann má zkušenosti a dělá to tak přesně můj kamarád, který má obrovskou sbírku militarií. Volal jsem mu a je to tak, jak popsal Altmann a hlavně žádné broušení, smirkování ...NECHTE TO TAK V TOMTO STAVU, protože pak se nepřipravíte o peníze, kdyby jste to v budoucnu prodával.
Registrovaný uživatel
Ahoj prosím o radu u tohoto bodáku, který je kompletně sčíslován s pouzdrem. Vím že se jedná o bodák 84/98, že by měl být z roku 1935, že výrobce je Solingen, ale nevím co znamená to písmeno i pod pořadovým číslem a jestli, pokud to kvalita fota dovolí, si myslíte, že se jedná o původní brynýr. Bodák jsem nalezl na chalupě na půdě. Děkuji za reakci.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
http://www.bodak-k98k.cz/znaceni-a-povrchova-uprava-cepeli-bodaku-84-98-iii-model

Zde najdete vše co chcete znát, jen trochu práce. Obecně je bodák zcela původní, vše v nádherném stavu, nic na té pochvě nečistěte, jen otřít suchým hadrem a potom lehce přejet hadrem lehce naolejovaným. Stačí i olej na šicí stroje.

https://www.google.cz/search?q=bod%C3%A1k+84/98,&hl=cs&rlz=1T4GGHP_csCZ574CZ574&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiYi7ackdTSAhWFVhQKHeAtDqMQ_AUICCgB&biw=1267&bih=595
Registrovaný uživatel
Tyto stránky jsem pročetl, ale nikde se nezmiňují o jednotlivém písmenu a už konkrétně ne o tom písmenu I. Pokud by se jednalo písemný kód, tak by se mělo jednat o výrobce Elite Diamant AG, Siegmar-Schönau, ale ten má značení S185, tak by mě právě zajímalo co by to písmeno mohlo značit, ale děkuji odpověď.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA CHLADNÉ ZBRANÉ VŠECHNO SEM !!!!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1