Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA CHLADNÉ ZBRANÉ VŠECHNO SEM !!!!

Vykupminci.cz
Numisargo

TÉMA CHLADNÉ ZBRANÉ VŠECHNO SEM !!!!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Co říkáte kluci na to, že bych založil vlákno s názvem URČOVÁNÍ CHLADNÝCH ZBRANÍ VŠECHNO SEM , tak jako jsem to založil pro DAVIDA XXX v sekci CO SE JINAM NEVEŠLO TÉMA SKLO A JEHO URČOVÁNÍ. Dal bych tam odkazy na ty military stránky a bylo by to pohromadě. Jenom nevím jestli tady jsou kovaní sběratelé, kteří by to korigovali. Já to být nemůžu, protože to znám jen okrajově, ale myslím že už se tady rýsují ti, kteří by to zvládli. TOTO JE OKOPÍROVANÝ PŘÍSPĚVEK ZE SEKCE STAROŽITNOSTÍ, KDE BYL DOTAZ NA GRAVITAČNÍ NŮŽ NĚMECKÉ ARMÁDY. JELIKOŽ SE TADY OBČAS DOTAZY NA URČENÍ CHLADNÝCH ZBRANÍ OBJEVUJÍ, TAK JSEM SI DOVOLIL TUTO PODSEKCI, KTERÁ TADY CHYBÍ ZALOŽIT. TAKŽE SVÉ DOTAZY NA TOTO TÉMA SMĚRUJTE ZDE A UVIDÍME JESTLI SE ROZJEDE STEJNĚ, JAKO DOTAZY NA SBĚRATELSKĚ SKLO ;)
Registrovaný uživatel
Můj příspěvek k diskuzi na téma chladných zbraní, tedy odkazy na stránky, kde se dozvíte zajímavé informace o této problematice a můžete je doplňovat o další stránky pro ostatní zájemce na tomto fóru... http://www.militaria.cz/archiv/291/clanky/291-12.html http://www.1-prapor-sos.wz.cz/clanky/savle.html http://www.sturmweb.cz/news/nemecke-helmy-za-druhe-svetove-valky/ http://www.bodak-k98k.cz/
Registrovaný uživatel
Tři dny a nikdo nic, tak já začnu:
Pochva i rukojěť je dřevo potažené kůží.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dáváš těžké dotazy a nikdy jsem to neviděl. Jen tipuji nějaký nůž domorodce , rybáře a nosil se jen zastrčený za opasek. Bude to tam někde od vás protinožců, že ?
Moderátor
Ctirad Beneš: Chladné zbraně orientu. Kdo má tuto literaturu. Jinak by bylo dobré znát jaká je to kůže, žraločí, z rejnoka, dle červené barvy by opravdu mohlo jít o zbraň původního obyvatele Austrálie.
Registrovaný uživatel
Co je to za kůži nevím, na omak je tvrdá jakoby špatně vydělaná.
Australské to rozhodně není, koupil jsem ho před lety na eBay, prodejce tenkrát tvrdil že nůž je z Afriky. :roll:
Registrovaný uživatel
Turtle ono je možné, že to je z Afriky. Tyto věci se těžko poznávají a sám víš, že práce doma takových těch domorodých kovářů jsou anonymní. Může to být staré, ale i nové to je těžké určit. Ale možná je to ta Afrika ... spíš nějaký etnograf zaměřený na Afriku, nebo jiné exotické země by poradil původ ...
Moderátor
Ctirad Beneš: Chladné zbraně orientu.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx!!!!!!

Pánové, toho Ctirada Beneše jsem neuvedl pro "srandu australských králíků". Tento pán, pardubický muzejní pracovník jako jediný alespoň trochu tuto tématiku zpracoval. Bez znalosti literatury se budeme jen dohadovat. Zbraně se jistě liší, ale tyto kmenové zbraně jsou jasně rozeznatelné, pokud se v problematice orientujeme. Ptám se, máte někdo tuto knížku doma?? Byla vydaná zhruba před třiceti lety péči Pardubického muzea (zámku).
Když kolega v dobré víře toto téma nadhodil, byl jsem zticha a jen jsem doufal, že někdo nepřijde s exotikou a již to je zde. Nejde dát všechny zbraně na hromadu a řešit problematiku. Musel by pan adm založit opravdu sekci MILITARIA neb každý víme něco, někdo vyznamenání, někdo uniformy, jiný zbraně chladné, další palné, ale není mezí námi genius, který bude znát vše. Toto může být opravdu turistický suvenýr. Čert :mrgreen: :roll: ví.

http://62.77.65.52/authorities/3790;jsessionid=F28AA983553A6842E03208C8C7D363DD#?id=e4KGtstRTuGlihNfKKkvtQ&pageSize=10&sorting=relevance
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 14. 10. 2016, 9:53. »
Moderátor
https://www.megaknihy.cz/6719__ctirad-benes?utm_ce=nc&utm_content=a1&matchtype=b&network=g&device=c&creative=71725261570&keyword=ctirad%20bene%C5%A1&placement=&param1=&param2=&adposition=2o1&campaignid=265165810&adgroupid=19653718810&feeditemid=&targetid=kwd-13433323965&loc_physical_ms=1003824&loc_interest_ms=&searchtype=search&gclid=CNGByvL12c8CFRG6GwodLeICyA


ještě odkaz na knihy pana Beneše, byl to fakt odborník !!!
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Když kolega v dobré víře toto téma nadhodil, byl jsem zticha a jen jsem doufal, že někdo nepřijde s exotikou a již to je zde.... ale není mezí námi genius, který bude znát vše. Toto může být opravdu turistický suvenýr. Čert :mrgreen: :roll: ví.

:D
Tak se tím Altmánku netrap, mně bylo jen líto že je tu nové zajímavé téma a nikdo do něj nepřispívá :roll:
Moderátor
Pro kolegu "T"
Chtěl jsem pomocí. Pokud žijete v Austrálii, tak můj otec má hrob na hřbitově v Hobartu (Tasmánie). :?
Registrovaný uživatel
ahoj přátelé pokud mohu trochu poradit tak ten nůž nesloužil k žádnému řezání ale podle tvaru čepele a délky byl k bodání či sekání tvz. sloužil jako druh mačety k čemukoliv nebo jako katovací nůž na 1 usmrcení nebo přeseknutí :) větší délka čepele je větší síla útoku
Registrovaný uživatel
AngeloCZ napsal
ahoj přátelé pokud mohu trochu poradit tak ten nůž nesloužil k žádnému řezání ale podle tvaru čepele a délky byl k bodání či sekání tvz. sloužil jako druh mačety k čemukoliv nebo jako katovací nůž na 1 usmrcení nebo přeseknutí :) větší délka čepele je větší síla útoku
Čoveče to si nemyslím, že to je něco jako mačeta na sekání, vzhledem k tomu že Turtle udával celkovou délku i s rukojetí 34 cm. Ta čepel je krátká, spíš nůž nebo dýka bych tipnul.
Registrovaný uživatel
Tak co si myslíte ostatní? Že by to Alt měl vzít , aby se to rozjelo, jako normální sekce !!! Musím na chvíli odjet, tak si vaše reakce přečtu později. Zatím ahoj.
Moderátor
O zřízení speciálních samostatných rubrik jako "Militaria", "Zbraně", "Sklo", Šperky apod. se zde již před pár lety diskutovalo a byl v tomto duchu dotazován i Administrátor, resp. majitel tohoto fóra, který však o tuto inovaci neprojevil zájem...
Moderátor
Přátelé, prosím nelze někoho nutit, já vím co zvládnu. Asi to odpískáme s tím, že se vždy budeme snažit ( bez záruky) odpovídat slušně a snad fundovaně. Kolega Kmotr je jako buldozer ( v tom nejlepším slova smyslu) ale ón asi adm ví proč se mu do toho nechce. Odpískáme to?
Registrovaný uživatel
Tento môj názor platí bez ohľadu, či nové "kategórie" vzniknú, alebo nie.

kmotor – ja Ti úprimne poviem (môžem Ti to odprisahať) , že už pred pár dňami som chcel do príslušnej sekcie dať návrh aby si práve Ty bol zaradený medzi moderátorov.
Môj názor (opakujem názor nie tvrdenie) je ten, že moderátorom nemusí byť zákonite niekto, kto je v danej oblasti odborníkom na nejakej vysokej úrovni ! Podľa môjho názoru (opakujem názoru) by mal moderátor spĺňať určité kritéria a to hlavne ľudské. Mal by vedieť byť v prvom rade nad vecou, v prípade "problému" by sa naň mal vedieť pozrieť z nadhľadu, mal by byť nezaujatý, vyrovnaný, mal by mať v sebe umenie krotiť emócie, a mal by vedieť spájať, nie rozdeľovať. A určite by sa toho našlo viac.

Podľa môjho skromného názoru hore uvedené kritéria spĺňaš práve Ty!

PS: Dovolím si napísať, že názor, že moderátor by mal byť nejakou špičkou v danej oblasti je mylný!
Registrovaný uživatel
Chválím Vaši snahu, ale... Vlákno ZBRANĚ by muselo být stejně dobře obsazené jako FILATELIE, nebo NUMISMATIKA, aby mělo smysl. Zbraní je nepřeberné množství a typů a není na světě člověk, který by se alespoň trochu vyznal ve všech. Pokud zde nebude minimálně jeden expert na R-U dejme tomu od 18. století do 1918, jeden odborník ČSR až ČR, jeden Němec na 2. světovou, jeden Němec na 1. světovou, jeden nožíř 19. a 20. století, jeden novověkař 1492 až 18. století, jeden středověkař, jeden pravěkář a starověkář a alespoň jeden brouk Pytlík co ví to, co neví ti ostatní, tak to forum bude spíše zkomírat a místo odborných rad zde budou někteří povídálkové mlátit prázdnou slámu a plevelit vlákno.
Nevšiml jsem si, že by zde byl opravdový odborník na zbraně a proto navrhuji, aby někdo výřečný zkusil nějaké odborníky zlanařit na jiných fórech, kde se prokazatelně vyskytují.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Brett napsal
Tento môj názor platí bez ohľadu, či nové "kategórie" vzniknú, alebo nie.

kmotor – ja Ti úprimne poviem (môžem Ti to odprisahať) , že už pred pár dňami som chcel do príslušnej sekcie dať návrh aby si práve Ty bol zaradený medzi moderátorov.
Môj názor (opakujem názor nie tvrdenie) je ten, že moderátorom nemusí byť zákonite niekto, kto je v danej oblasti odborníkom na nejakej vysokej úrovni ! Podľa môjho názoru (opakujem názoru) by mal moderátor spĺňať určité kritéria a to hlavne ľudské. Mal by vedieť byť v prvom rade nad vecou, v prípade "problému" by sa naň mal vedieť pozrieť z nadhľadu, mal by byť nezaujatý, vyrovnaný, mal by mať v sebe umenie krotiť emócie, a mal by vedieť spájať, nie rozdeľovať. A určite by sa toho našlo viac.

Podľa môjho skromného názoru hore uvedené kritéria spĺňaš práve Ty!

PS: Dovolím si napísať, že názor, že moderátor by mal byť nejakou špičkou v danej oblasti je mylný!
Brette já v žádném případě kvůli mému amatérismu v tomto oboru , nemám na to čas a navíc občas bojuji s PC. Ostatním chci říct, nehádejte se kluci nebo se to zase zvrtne v něco, co nechceme. Alte dobrý necháme to tady v sekci CO SE JiNAM ... a kdo bude chtít , tak si ji s dotazem najde. Myslím, že už teď se toto vlákno nedá přehlédnout :D Kluci mír a tlustá čára, jo ?
Registrovaný uživatel
Brette a navíc já mám taky občas tu chlapskou periodu a jsem nervní. Takže s tím mým tmelení kolektivu to je fikce. Jsem někdy hodně nepříjemný a kokos :D
Registrovaný uživatel
kordík důstojníka sl. státu. ví někdo počet cca vyrobených kusů?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
franta123 napsal
kordík důstojníka sl. státu. ví někdo počet cca vyrobených kusů?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Čoveče zkoušel jsem heslovitě hledat na Google , ale nic kolik jich mohlo být vyrobených jsem nenašel. Ale nějaký ten milion to asi bude ne ?
Moderátor
Chlapci,
Slováků v té době 1938-44 bylo celkem 1 500 000 - 2.000 000 lidí. kolik bylo kordíkuschopných Slováků? To by každý dostal Kordík do postýlky. Je to dosti vzácná věc. V roce 1944 byla vyhlášena mobilizace ( zhruba 60 000) armády a šli do SNP. I proto si jich vážím
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 14. 10. 2016, 20:02. »
Registrovaný uživatel
no milion jich určitě nebylo. ale kolik ví jen čert. :-)
Registrovaný uživatel
alt. :-)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA CHLADNÉ ZBRANÉ VŠECHNO SEM !!!!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1