Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA CHLADNÉ ZBRANÉ VŠECHNO SEM !!!!

Vykupminci.cz
Numisargo

TÉMA CHLADNÉ ZBRANÉ VŠECHNO SEM !!!!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Víte sám, že poslední typy jsou bez značení. Tento Váš by mohl být označení jednotky. No, na to musíte opravdu k někomu, kdo sbírá jen bodáky. To co jsem Vám zaslal je nejlepší co v dnešní době máme.

Je možné na některé stránky vstoupit a zeptat se,
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 13. 3. 2017, 21:02. »
Registrovaný uživatel
Dohledal jsem ve své kartotéce:

i uvedeno Elite Diamantwerke AG, Siegmar-Schönau, 1940-
45, NĚMECKO, něm.bod.vz.84/98, r.1941
Moderátor
Děkuji Za upřesnění, myslím, že kolega bude spokojený,
Registrovaný uživatel
Děkuji, všem za reakci.
Registrovaný uživatel
Rozhodl jsem se , ze bodak prodam, takze pokud by jste mel nekdo zajem neni problem se domluvit.
Moderátor
Škoda. Sice by jste to měl znát, ale pokud by jste měl zájem prodat to zde, je nutno stanovit cenu za kolik peněz. To je zde pravidlo. Bodák je pěkný, má svoji historii podloženou i diskuzi zde,myslím, že se Vám bude prodávat dobře. :'(
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Škoda. Sice by jste to měl znát, ale pokud by jste měl zájem prodat to zde, je nutno stanovit cenu za kolik peněz. To je zde pravidlo. Bodák je pěkný, má svoji historii podloženou i diskuzi zde,myslím, že se Vám bude prodávat dobře. :'(
Zásada dobrého prodeje bodáku je, že pokud je sčíslován bodák s pochvou je to super, další věc pokud je sčíslován i s koženým závěsníkem, tedy tři věci naráz ... tak je to super, super sběratelský kousek. Nesmí být , ale broušen a nijak upravován a mluvíme o bodáku, na kterém není žádný zásah. Měl jsem , kdysi (5 let ???) takovýto bodák a to ještě neměl cejch od říšského zbrojíře, který to převzal ofiko do skladu WH a byl tím pádem zaevidován, nevím jistě byla to říšská orlička vyražená do normálně převzatých bodáků říšským zbrojířem do výzbroje, už nevím fakt.... Ten můj bodák byla taková rarita, že ta cena byla asi trojnásobná ceny, běžných bodáků, které nebyly sčíslovány, což je běžné. No a verdikt zněl k tomuto bodáku : Někdo ho ukradl z továrny, než se dostal k říšskému zbrojíři, aby ho schválil, takže tomu kradači hrozil koncentrák a smrt ... tedy odvaha zloděje tehdy, nebo hazardování se životem z mladické nerozvážnosti ... kdo ví ? Ale neskutečná a sháněná rarita dnes sběrateli z té doby.
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Altmann napsal
Škoda. Sice by jste to měl znát, ale pokud by jste měl zájem prodat to zde, je nutno stanovit cenu za kolik peněz. To je zde pravidlo. Bodák je pěkný, má svoji historii podloženou i diskuzi zde,myslím, že se Vám bude prodávat dobře. :'(
Zásada dobrého prodeje bodáku je, že pokud je sčíslován bodák s pochvou je to super, další věc pokud je sčíslován i s koženým závěsníkem, tedy tři věci naráz ... tak je to super, super sběratelský kousek. Nesmí být , ale broušen a nijak upravován a mluvíme o bodáku, na kterém není žádný zásah. Měl jsem , kdysi (5 let ???) takovýto bodák a to ještě neměl cejch od říšského zbrojíře, který to převzal ofiko do skladu WH a byl tím pádem zaevidován, nevím jistě byla to říšská orlička vyražená do normálně převzatých bodáků říšským zbrojířem do výzbroje, už nevím fakt.... Ten můj bodák byla taková rarita, že ta cena byla asi trojnásobná ceny, běžných bodáků, které nebyly sčíslovány, což je běžné. No a verdikt zněl k tomuto bodáku : Někdo ho ukradl z továrny, než se dostal k říšskému zbrojíři, aby ho schválil, takže tomu kradači hrozil koncentrák a smrt ... tedy odvaha zloděje tehdy, nebo hazardování se životem z mladické nerozvážnosti ... kdo ví ? Ale neskutečná a sháněná rarita dnes sběrateli z té doby.
Cenu ti fakt spolehlivě neřeknu, ale pokud máš vše sčíslováno, není tam přejímací značka říšského zbrojíře a není broušen, tak máš věc s minimálně vyvolávací cenou od 3500 Kč do aukce na internetu .... ostatní doplní možná....
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 15. 3. 2017, 16:41. »
Registrovaný uživatel
Jo a fakt si nevzpomenu, i kdybys mne zabil , jak vypadala přejímací značka říšského zbrojíře. Matně tuším, ale mohu se mýlit, že to byla ta orlička. Jinak střenky ze dřeva se vyráběly jen krátkou dobu a pak se nahrazovaly bakelitem, nebo lisovanými pilinami z důvodu šetření matrošem. Tuším , že dřevo se dávalo jen 3 roky cca ???
Registrovaný uživatel
Nechoď pod 3000 Kč pokud je bodák sčíslován s pochvou a nedej bože se závěsníkem a pokud nemá přejímací značky říšského zbrojíře , pak si ho radši nechej na potom (lepší doba na prodej)...TEČKA ... Pokud ti bude někdo tvrdit, že takovou cenu nemá s těmito markantami, tak se tě snaží jednoduše oškubat :D
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 15. 3. 2017, 17:12. »
Registrovaný uživatel
http://aukro.cz/bodak-bajonet-scislovany-i6681219654.html
Registrovaný uživatel
http://www.bodak-k98k.cz/ studuj a vzdělávej se, aby tě nikdo z poučených sběratelů náhodou A NECHTÍC neojebal :D
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 15. 3. 2017, 17:47. »
Moderátor
Tak to byla vysoká, doktorská věda prodeje. On tam v příspěvku co jsem vložil vše má a vše zná jak upozornil a myslím, že i ta cena mu je zcela jasná.
Odkazy na bodáky jsou poněkud výše. Jeho bodák, zde určitě rozhoduje stav, prostě je hezký a to je to důležité, jak kolega píše i se zachovaným brynýrováním.
Kolega z vlastní kartotéky uvedl přesně to co chtěl znát, no ale snad jen Vietnamští přátelé by Vás překonali ve vychválení zboží. Předesílám, vše myslím v tom přátelském tonu. :P :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Rozumím Altmanne, ale ceny sběratelských věcí , těch v super stavu a raritních značením a jiných sběratelských markant jdou nahoru, protože jich je opravdu málo a nejsou ke koupi. Vy to víte a je to podobné, jako s vyznamenáním a podobným artiklem .... prostě už nerostou, nebo jen náhodně a málo. Jsou vzácné tyto artefakty a cena těchto věcí poroste na rozdíl od bodáků (v super stavu) , ale každá část (bodák, pochva,závěsník) má jiné číslo jednací ... můj verdikt málo znalého sice obeznámého sběratele zní... neprodávej pod 3000 Kč teď, za 2 roky může být s cenou lépe, nebo hůře ... těžko říct.
Moderátor
Já o cenách moc nediskutuji, ale jinak pravda, osobně bych si bodák raději ponechal než prodal, ale chápu, že když si někdo chce něco koupit, musí opět něco prodat. Však já jsem to Vaše povídání nijak (doufám) nekritizoval, naopak se závěry souhlasím., vše je pravda, ale pobavil jsem se. :lol: :lol: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
U těch chladných německých zbraní je to strašně těžké to určit, je tam moc markant ... sčíslování všech součástí, většinou je bodák a pochva jinak sčíslován a i závěsník má jiné číslo, prostě se to v boji pomíchalo. Další věc je v té střence, většinou známe bakelit a dřevotřísku, pokud je to dřevo, tak se na první pohled zdá, že to je první válka, ale to neodpovídá značení čepele, která je druhá válka. Otázka ? patří to k sobě vůbec dřevěná střenka a čepel z 2 války ? Tak nějak ne .... No a pak zjistíš, že nemá navíc přejímací značku zbrojíře říše ... a je na Světě rarita, kterou Svět neviděl a prodá se za ... Já tomu fakt nerozumím, jen jsem se setkal s takovými raritami, že by se jeden (neználek sběratel) z toho ošášil :D
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Já o cenách moc nediskutuji, ale jinak pravda, osobně bych si bodák raději ponechal než prodal, ale chápu, že když si někdo chce něco koupit, musí opět něco prodat. Však já jsem to Vaše povídání nijak (doufám) nekritizoval, naopak se závěry souhlasím., vše je pravda, ale pobavil jsem se. :lol: :lol: :mrgreen:
Altmánku mým cílem je Vás pobavit a jsem tak trochu blázen, jak podotkl MINT, ale já se na něj nezlobím --- to je v pohodě a máme za úkol na těchto stránkách varovat, diskutovat, upozorňovat na rarity a tak podobně, že jo ? Mám Vás rád a vážím si Vás neskonale, ale Vy to víte :D
Registrovaný uživatel
Ten můj bodák byl tuším z roku 1944 značeno na čepeli, měl dřevěnou střenku a tím pádem slátanina dvou bodáků první a druhé války na první pohled. Jenomže čepel byla bez přejímací značky říšského zbrojíře. Všechny součásti .. bodák, pochva, závěsník shodné číslo ... stav jakoteď vyroben, tedy 100% stav ... babo raď ... já se s tím nesetkal a kamarád, který to sbírá 20 let si s tím nevěděl rady---- jeho verdikt tzv. ZBŮH a nechtěl to ... nakonec rarita a šlo to za hodně peněz ... jo a to značení ... i ... na čepeli, jak psal tazatel mi něco říká, ale kuva nevím co ... je to dlouho, co jsem tu svou raritku měl a nechci sýčkovat ::: Oni se znalci chladných zbraní německa možná ozvou a řeknou, že vidím bubáka, kde není :D Jsem laik na to nezapomeňte !!!
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 15. 3. 2017, 18:54. »
Registrovaný uživatel
Z tohoto důvodu znovu opakuji, co jsem psal výše pro tazatele ... buď opatrný a třeba jde o RARE """ Nechoď pod 3000 Kč pokud je bodák sčíslován s pochvou a nedej bože se závěsníkem a pokud nemá přejímací značky říšského zbrojíře , pak si ho radši nechej na potom (lepší doba na prodej)...TEČKA ... Pokud ti bude někdo tvrdit, že takovou cenu nemá s těmito markantami, tak se tě snaží jednoduše oškubat :D
Moderátor
Já se jen bavím, neb Vy jste tak upisovaný :roll: (upsaný) jako je moje žena upovídaná. Ale je to tak jak píšete. :twisted:
PS. Nemám rád oslovení :| Altmánku, :| to je mně nepříjemné.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Já se jen bavím, neb Vy jste tak upisovaný :roll: (upsaný) jako je moje žena upovídaná. Ale je to tak jak píšete. :twisted:
PS. Nemám rád oslovení :| Altmánku, :| to je mně nepříjemné.
Omlouvám se za oslovení, ale já tu zdrobnělinu používám u lidí, co mám rád. Jsem upsaný a ukecaný to máte pravdu Altmane :D Někdo by možná řekl přehnaně komunikativní, ale když by to bylo k dobru dotazu, tak vo co gou , ne ? :D
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 15. 3. 2017, 19:51. »
Registrovaný uživatel
Jinak přehnaně přechytralý a komunikativní si dovolím být jen tady, kde mi nehrozí až takové nebezpečí. Doma si před ženou nedovolím ani pípnout ... jinak jsem podpantoflák a poslouchám paňmámu na slovo a krásně umím aportovat to by jste koukal :) ;) :D :P
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 15. 3. 2017, 20:08. »
Registrovaný uživatel
Tak všem děkuji za příspěvky a teď nevím jak se mám rozhodnout :roll:, tady dodávám další foto přejímacích značek. Čepel je zbroušená pouze o pochvu, jinak je absolutně netknutá, bohužel závěs není sčíslován s bodákem a pochvou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Myslíte, že bude číslo na střence z vnitřní strany? Bodák chci prodat, protože si chci koupit další P08, proto tohle rozhodnutí, ale díky vašim komentářům jsem teď na vážkách
Registrovaný uživatel
Střenky nesundavat! to by byla škoda..... pokd by byl k mání, dejte vědět. coltikjir@seznam.cz. Díky

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA CHLADNÉ ZBRANÉ VŠECHNO SEM !!!!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1