Dobry den, likviduji pozustalost, ve ktere je i mnoho skla, na fotkach mala ukazka. Brousenych a malovanych sklenicek je vic (5-9), na fotce po 1 ks. Je neco sberatelsky zajimave nebo to jsou veci k beznemu pouziti, ktere mohu rozdat? Barevne sklenicky Moser? Tezitko? Co to je na posledni fotce vpravo? Pripadne pridam postupne fotky dalsiho skla. Predem dekuji.



numismat@seznam.cz
Dobrý den,
mám z atelieru broušeného skla ÚUŘ 4 kusy skla (popelník a tři vázičky), vesměs jde o drobnější práce. Návrhy těch čtyř věcí jsou myslím vesměs od p. Stáhlíkové, ale potvrzené autorství mám jen u popelníku. Bližší informace nevím. Jen Glasrevue č. 11/1961 o p. Stáhlíkové, kde jsou nějaké fotky i těch broušených věcí. Možná je v textu článku více. Třeba by Vás mohl nasměrovat ing. Pařík.
S pozdravem Stromovka
Dobrý den, omlouvám se, že reaguji s takovým zpožděním, ale na tento web moc nechodím. S informacemi ohledně práce brusičské dílny ÚUŘ v Praze za vedení E.Jokla se mi toho moc dohledat nepodařilo - nějaké články a zmínky jsou párkrát v CGR, něco je v dalších tiskovinách, nějaké sklo se občas objeví v aukcích, na FB, atd. Občas i s nějakou informací. Dokud se nepodaří najít a zpracovat v archivu vzorové knihy, o moc více informací asi nebude...
Snažím se všechny ty informace shromažďovat, včetně fotografií prací z této dílny - prokázaných, ale i jen pravděpodobně tam broušených. Nemohl bych vás proto poprosit o fota těch vašich váziček a popelníku? Zdá se, že vám za ty léta nějaké přibyly... Za fota bych vám byl velmi vděčný.
S pozdravem JeDe
Váza na 3.snímku vlevo -Moser návrh 1936,autor:Arnold Zadikow.
Barevné skleničky nebudou Moser,dekor květiny neodpovídá stylu Moseru.
Dobrý den, podle mě je to Rudolf Hloušek
Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.