Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Vykupminci.cz
Numisargo

TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
ano neurčená :(
Registrovaný uživatel
pozná niekto výrobcu súpravy dík :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
prosím o ocenění a určení tohoto skla..děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
rubínové sklo ,probrušovené,krásný tvar vázy ručně foukaná,jakákoliv sklárna v Čechách,2.Cameo sklo,napodobující Galle,bohužel nevidím značení,muže se jednat o sklo české sklo napodobující Galle nebo též RUmunsko,dokonce Asie-není tam značka?3.Opalínové sklo vrstvené,malba ,pravděpodobně Harrachov,4.Váza valcovitá leptaná.Chtělo by to více snímku,mužete mi je poslat.
davidmullerRob@seznam.cz|
Registrovaný uživatel
ok, pošlu fotky..ta váza podobná Galle není značená, myslím, že to není Rumůnsko...rubínová je návrh Josef Rosipal, realizace Jan Oertel,,cca 1919..zajímala by mě cena..
Registrovaný uživatel
ještě fotky..ta zelená si myslím, že je to vrstvené , řekl bych žezané sklo

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
zelená samozřejmě řezané sklo
Registrovaný uživatel
Potřeboval bych alespoň orientačně tyto věci ocenit...
Registrovaný uživatel
mám skla spoustu, můžu ještě další fotky ? pomohl by jste mi...díky
Registrovaný uživatel
Pošlete mi je na muj kontakt jak jsem uvedl,zelená váza je lept,není řezaná,přikláním se Ladislav Oliva 1960-1965.Rubínová váza probrušovaná do čoček se jeví jako Rosipal ale když se podívate na patku má přechody,není hladká-pozor sklárny kopirovaly vzory.
Registrovaný uživatel
porovnával jsem ji s jinou ve vlastnictví UPM ..ti majíí stejnou, čiré sklo...jsou stejné
Registrovaný uživatel
ta zelená..možná máte pravdu s tím Olivou.našell jsem podobnou na aukci Sýpky, aukce 29, položka 42
Registrovaný uživatel
nejlepé je fyzické porovnání.Doporučuji domluvit osobní schůzku,vysvětlit zdali by nemohli porovnat vázu pravděpodobně Rosipal 1913.
Registrovaný uživatel
http://www.sypka.cz/29-aukce-vytvarneho-umeni-starozitnosti-designu-zofin-praha/a55/d12800/#!prettyPhoto/0/
to snad nemyslíte vážně?
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chci se zeptat zda by někdo věděl stáří a autora tohoto těžítka, popř. poradil s cenou. Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry večer Davide.................poradíte ? Popelnik je růžový ,po obvode broušen do fazet,a dole prolis papoucha na vetvi................podle dna starší prace. Děkuji b21 :?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Bobínku:lisované sklo,lité do formy,broušené fazety nevidím po obvodě,udělejte ještě snímek ze strany.Myslím si,že se nejedná o české sklárny,růžová barva tvz.rosalin,barva rosalin u lisovaného skla vyhledávaná mezi sběrateli.
Registrovaný uživatel
těžítka podstatě nemají žádného autora jsou dělany z volné ruky,pro radost sklářů,rodiny atd.r.1920-1930 broušen do mnohofazet,pěkné,cena 3500czk a více jsou vyhledavany.
Registrovaný uživatel
děkuji Vám za odpověď :)
Moderátor
Zdravím a přikládám fota velké skleněné vázy, kterou otec kdysi dostal jako prezent od vyléčeného pacienta. Je to velké (50 cm), pěkně těžké a jelikož ty "uši" jsou různé a nesymetrické, tak to odhaduji na ruční sklářskou práci. Žádná značka či signace tam ale není.
Díky předem za názory a postřehy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Josef Hospodka,Chřibská-velký výskyt .
Registrovaný uživatel
ručně tvarované sklo.
Moderátor
Díky Davide, klobouk dolů před odbornými znalostmi v oboru Sklo, které tady projevujete. Dovolím si Vás později "obtěžovat" ještě s dalším, a zřejmě tvrdším sklářským oříškem, ale na revanš, když budete potřebovat nějakou pomoc či radu v oblasti Výtvarného umění, tak se na mě neváhejte obrátit.
Registrovaný uživatel
Děkuji,budu se těšit.Mám rád české sklo akorát mě mrzí,že dneska vznikají kopie škrdlovického skla,hlavně Vízner,ten se totiž dobře prodává.Zajímavé sklo je též Poděbradské,ručně lisované,velice nákladná technologie,málo vídané,skláři jako je Pravec,Žahour,Řepásek,Kudrova atd.
Moderátor
DavidXXX napsal
Děkuji,budu se těšit.Mám rád české sklo akorát mě mrzí,že dneska vznikají kopie škrdlovického skla,hlavně Vízner,ten se totiž dobře prodává.Zajímavé sklo je též Poděbradské,ručně lisované,velice nákladná technologie,málo vídané,skláři jako je Pravec,Žahour,Řepásek,Kudrova atd.


A propos, co říkáte na Jirku Šuhájka a jeho sklářské kompozice? Občas ho potkávám na Žižkově po hospůdkách a snad z něj po čase "vydyndám" i nějakého ptáčka...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > »

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1