Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Vykupminci.cz
Numisargo

TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Davide XXX............tak ten ptak je Jan Exner škrdlovice cca 1995...............cenově i zajimavá věc :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
když jsem ptáka viděl na snímku,také jsem si myslel ,že je to Exnar Jan ale když jsem porovnával s jeho tvorbou,tak mi to nějak nesedělo a nesedí.Máš nějaký odkaz?
Registrovaný uživatel
Bohužel odkazy neumím vkládat,sou-li nějaké.....................ale dal sem si do vyhled. Google ,našel si škrdlovické sklo, naklepl a dal "obrazky pro škrdlovické sklo"........... prošel celou první stránku,a na druhé asi uprostřed sou dva odkazy na sklo J.Exnara- a to kočka černá a pták zelený!!! Snad to najdeš...................b21
Registrovaný uživatel
exnarova tvorba-plastiky zvířat,zjevně na první pohled má kolem těla spirály,nálepy očí jsou více vyboulené,zobaky nemají barvou prusvitnou a barva skla plná.,spíše bych se přiklonil ke sklárně Jan Beránek,sklárna ve škrdlovicích.podle mého názoru nejde o práci Jana Exnara.může se také jednat o sklárny Jarolava Svobody v Karlově.
Registrovaný uživatel
Taky se mi ten pták nezdá. Na Exnara je to takové statické a bez vtipu.
Registrovaný uživatel
popelník-hutní sklo s bublinkami.Hana Machovská,sklárny Mstišov,rok 1960-je krásný,chtělo by to ještě vázu.
Registrovaný uživatel
číslo modelu popelníku:53568/24 Mstišov.
Registrovaný uživatel
bobinek21 napsal
Davide XXX............tak ten ptak je Jan Exner škrdlovice cca 1995...............cenově i zajimavá věc :roll:

Obrázky:


Obrázek vložený uživatelem




Bobinku, váš pták není Jan ExnAr
Tady pro porovnání Exnarovi ptáci z katalogu Beránek, Škrdlovice:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
http://www.ags-svoboda.cz/detail-zvirata/
zde:Jaroslav Svoboda
Registrovaný uživatel
Děkuji a chci se zeptat, zahradní váza sice kov-litina ale ta povrchová ůprava,nevím o co se jedná,poradí někdo??? A i stáří,či vyrobce / snad kera Ben Klikov???? /............a material byl vypálen-snad smalt :oops: ???

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat Davida zda neví autora nebo sklárnu a přibližnou cenu této mísy a vázy. Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
železnobrodské sklo-Miloslav Klinger 1950,cenu si musíte dohledat,cena se odvíjí od pohledávky.
Registrovaný uživatel

Děkuji za určení.
Registrovaný uživatel
Davide prosim o radu -další kus z mé skromné sbírky....................výroba,stáří. Dekuji....................b21 :'(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
je mi líto ale nevím-nedokážu zařadit.
Registrovaný uživatel
Děkuji za ochotu................snad se určí podle těch nálepů po stranách.
Registrovaný uživatel
těžko je určí podle nálepů,nemám žádné vodítko,vím jenom,že se jedná o foukané sklo,nálepy ručně s pomocí kleštu tvarované,může se jednat o sklo z Lenory ta dělala hodně s nálepama,nelze řící s jistotou,zda se jedná výrobek z této sklárny.
Registrovaný uživatel
Davide a co toto................je to Egermann Nový Bor??....................jinak jestli sklo sbíráte a ste z jihu Moravy,můžem někdy něco udělat..............ono moc sběratelů skla asi není-aspon já neznám,a Vy ste určitě odborník-větší než já/na sklo/ :oops:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Egermann sklo.Nejsem z jihu Moravy jsem z Plzně.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, jde o tzv. Uranové sklo ? jde o džbánek na cca 5 piv Děkuji J

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosím o nějaké informace k váze. Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Něco k váze jsem našel - z barevného hutního skla - ambrové a topasové, ovíjených natavenou nití z opálové skloviny. Spodní část váz má kobaltově modrý dekor. Autorem je sklářský výtvarník, malíř a sochař Jiří ŠUHÁJEK ( *1943 ), provedla sklárna MOSER Karlovy Vary po roce 1970.

Souhlasí??
Registrovaný uživatel
souhlasí.
Registrovaný uživatel
děkuji za potvrzení Davide :)
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Potřeboval bych pomoci a poradit s určením stářím a značky u tohoto skla po rodičích. A ještě u těch kořenek a skleniček, jedná se o broušené sklo, či jinou techniku ? Předem děkuji za pomoc

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1