Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Vykupminci.cz
Numisargo

TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 70 71 72 73 74 75 76 77 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
https://halama-glass.cz/historie/
Registrovaný uživatel
Dobrý večer všem :)
Opět si jdu pro radu k DavidoviXXX, pokud by byl tak hodný a poradil ohledně původu a případné ceny těchto váz. Tento poklad bohužel nepatří mě, ale můj velmi dobrý známý mě poprosil o radu k těmto kráskám které zdědil. Vše je případně na prodej, pokud by měl někdo zájem. Mockrát děkuji Davide.
P.S: Pokud by bylo potřeba, můžu si vyžádat lepší fotky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosím nevíte autora této zajímavé vázy?

Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosím znalce skla o jejich vědomosti. Moc mne zaujala tato váza. Dokážete prosím určit výrobce, případně návrháře? Výška vázy cca. 23 cm, šíře 20 cm, váha 3,5 kg.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jiří Šuhájek,Škrdlovice,návrh 1970.
Registrovaný uživatel
oprava:Karlovarské sklárny Moser.
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
oprava:Karlovarské sklárny Moser.

Děkuji za odpověď a smekám před vašimi znalostmi.
Registrovaný uživatel
Nezná někdo odpověď na autora?
Tom2204 napsal
Prosím nevíte autora této zajímavé vázy?

Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
bohužel nevím,neznám.
Registrovaný uživatel
Rád si na History pozriem dokument Hledači pokladů.
Bolo tam toto. Údajne tienidlo z Československa a a nazvali to "tienidlo z konca dňa."
Vraj sa odpad roztavil, nalial do foriem a vznikali takéto výrobky. Bolo to tak?
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stani napsal
Rád si na History pozriem dokument Hledači pokladů.
Bolo tam toto. Údajne tienidlo z Československa a a nazvali to "tienidlo z konca dňa."
Vraj sa odpad roztavil, nalial do foriem a vznikali takéto výrobky. Bolo to tak?
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Nelze to otrocky překládat.
"end of day glass" je anglický název pro brokové sklo , což je
např toto

Obrázek vložený uživatelem

stínidlo na vašem obrázku je jen vytvarované do špiček
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Brokové sklo - při vyfoukávání se sklo obalí v drobných skleněných "brocích" ( ty se následně ve výrobku roztaví a vytvoří tento efekt

https://www.youtube.com/watch?v=dtxrtKd-Vao&ab_channel=NOVICA
Registrovaný uživatel
kacena napsal
Brokové sklo - při vyfoukávání se sklo obalí v drobných skleněných "brocích" ( ty se následně ve výrobku roztaví a vytvoří tento efekt

https://www.youtube.com/watch?v=dtxrtKd-Vao&ab_channel=NOVICA

Jaká úžasná zručnost a pak s tím džbánkem nějaké nemehlo klepne o schody a je po ptákách :(
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
Jiří Šuhájek,Škrdlovice,návrh 1970.


Na základě Vašeho tipu jsem oslovil autora. Autorství vázy Jiří Šuhájek potvrdil a přidal několik detailů, o něž se podělím.
Je to rok 1976, hutně tvarované čiré sklo barevně přejímané, opřádané
skleněnými nitěmi a nálepem. Foto je i v monografii Jiří Šuhájek, kterou
prodává UPM, ale není v ní uvedeno, zda jde o Moser nebo Crystalex. Ani autor není s to přesně určit, kdo byl výrobcem.
Když jste mluvil o Moseru, je to někde podloženo? Děkuji
Registrovaný uživatel
aukční katalogy uvádějí sklárnu Moser.
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpověď. A jen pro zajímavost. Jaké částky se v těch katalozích objevují?
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/moser-vaza-suhajek-24-x-21-cm-top-stav-6975571285
Registrovaný uživatel
Díky!
Registrovaný uživatel
S dotazy na sklo jsem tu úspěch zatím neměl, ale přesto zkouším znova s další věcí. Dostalo se ke mně těchto 6 skleniček. Počítám, že asi byly na kávu. Každá sklenice je trochu odlišná, z čehož usuzuji, že jsou nejspíš foukané z volné ruky. Sklo je taky plné droboučkých bublinek, stěny jsou velmi tenké a skleničky jsou lehoučké. Výška sklenice je cca 8 cm, horní průměr cca 5,4 cm. Váha jedné skleničky je jen asi 55 gramů. Dalo by se prosím aspoň orientačně určit, z jaké to může být doby a případně odkud?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
netuším...určit sklárnu nebo autora je velmi obtížné,navíc zde koluje cizí např.Německo,Anglie,Rakouské atd.Nemůžete obsáhnout všechny sklárny v Čechách,na Moravě nebo na Slovensku s určením.
Sám mám doma sklo ve sbírce neurčené.
Registrovaný uživatel
Díky, Davide, já vím, že je to složité. Ale Váš odhad střelený od boku je pořád o světelné roky lepší než můj. :-)
Pořád si ještě lámu hlavu s těmihle dvěma věcmi. Byl bych moc vděčný za jakýkoliv klidně čistě spekulativní odhad stáří.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
kacena napsal
Brokové sklo - při vyfoukávání se sklo obalí v drobných skleněných "brocích" ( ty se následně ve výrobku roztaví a vytvoří tento efekt

https://www.youtube.com/watch?v=dtxrtKd-Vao&ab_channel=NOVICA

Paráda. To by som rád videl. Možno by som sa mal pokúsiť o vniknutie do RONA na exkurziu. Cesta by to nebola dlhá. Možno tak 7km. Nie kvôli brokovému= fajrontovému sklu, ale pozrieť si to. Niečo od nich doma máme, drahá občas nejakú krabicu domov doniesla, kedysi. Nerobí tam. :) Niekto jej to dá, možno to zamestnanci majú nejaký benefit, alebo to ukradnú. Taká klasika na víno, nápoje.
Ja s nimi mám dobrú skúsenosť. Kedysi som sem dal na posúdenie predmet, mala to byť tuším medaila zo skla. Dozvedel som sa tu, že to je "víčko" na kompóťáky. Tak sme to tu riešili a ja som to vymenil s opozičníkom za mince. No a bol som bez medaily. Tak som napísal do rony, či náhodou ešte nemajú, nebola to nová vec a mali. Potom mi napísali, že si ju môžem prísť vyzdvihnúť na vrátnicu. A už ju zase mám. :)
https://sk.wikipedia.org/wiki/RONA
-s-
Registrovaný uživatel
nataradza napsal
Díky, Davide, já vím, že je to složité. Ale Váš odhad střelený od boku je pořád o světelné roky lepší než můj. :-)
Pořád si ještě lámu hlavu s těmihle dvěma věcmi. Byl bych moc vděčný za jakýkoliv klidně čistě spekulativní odhad stáří.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

cukřenka sklárny Lenora 19.stol.
Registrovaný uživatel
oprava:cukřenka a kalíčkovina Annínské sklárny Šumava 19.stol.
Registrovaný uživatel
https://www.annin-glass.cz/muzeum/#&gid=1&pid=3

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 70 71 72 73 74 75 76 77 > »

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1