Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Teploměr , je to empír ?

Vykupminci.cz
Numisargo

Teploměr , je to empír ?

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Koupil jsem tuto pěknou věcičku. Co myslíte je to empír ? Tento předmět má zajímavé okolnosti nálezu. Bylo objeveno asi metr pod zemí při snižování terénu ve staré stodole. Bylo nalezeno spolu se starými puškami, předovkami, ale ty byly už jen v torzech a nedalo se s nimi nic dělat. Jediné co se dochovalo v celku dobrém stavu byl tento teploměr, kterému jen chybí trubička s médiem.Celková výška i s orlem cca 26 cm. Je mi záhadou proč byly ty věci zakopány , protože si myslím, že to nebyly až tak vzácné věci, aby byly uschovány. Že by Němci před odsunem ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Další foto.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Stupnice je Reamuorova.
Registrovaný uživatel
Začala se užívat kolem roku 1730, takže teoreticky by to mohlo být kolem toho empíru ... no uvidíme třeba se ještě někdo ozve. Dík moc za určení stupnice. Mohla by ta orlice být napoleónská ?
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 29. 11. 2020, 15:08. »
Registrovaný uživatel
Chtělo by to lepší foto orla - jestli stojí na svazku blesků. tak by to mohla být napoleonská
Registrovaný uživatel
valhubert napsal
Chtělo by to lepší foto orla - jestli stojí na svazku blesků. tak by to mohla být napoleonská
Nestojí na svazku blesků, stojí na soklíku , který má vertikální rýhy, ale blesky to nejsou.
Registrovaný uživatel
Posílal jsem to kamarádovi mailem a on sbírá zbraně napoleonských válek a jiné předměty z dob Napoleona. Říkal, že hned pozná , jestli jde o napoleonskou věc. Když tak sem dám jeho názor až se ozve.
Registrovaný uživatel
jedná se o období Napoleona III dle sdělení kamaráda.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Teploměr , je to empír ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1