Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Tetradrachma Atheny

Vykupminci.cz
Numisargo

Tetradrachma Atheny

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
:mrgreen: ....A užívateľ FB sa dotazoval či sú pravé...no, z tých fotiek... :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
U Naumanna 14 kusov na predaj, u Raucha 7 kusov na predaj, v každej ďalšej aukcii 2-4 kusy na predaj. Sa divím, prečo táto minca stojí ešte stále 500€. Podľa mňa by sa pri takto častom výskyte mala predávať maximálne po 50€.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
U Naumanna 14 kusov na predaj, u Raucha 7 kusov na predaj, v každej ďalšej aukcii 2-4 kusy na predaj. Sa divím, prečo táto minca stojí ešte stále 500€. Podľa mňa by sa pri takto častom výskyte mala predávať maximálne po 50€.


...tu pôjde už len o obľúbenosť a popularitu tejto mince vo svete...
Registrovaný uživatel
... jak čerstvě vyražené :-))
No, nevím, já se, co se týká těchto tetradrachem, asi nikdy nezbavím paranoi, protože je to podle mne nejpadělanější mince na světě. A když jsem si tak prohlížela ty stovky, ne-li tisíce padělků římských a řeckých mincí, tak jsem skoro přestala sbírat antiku, protože spousta falz je tak věrohodných, že je prakticky lze velmi špatně poznat. Poznají je nejspíš jen hodně zkušení sběratelé, ale možná že některé už ani oni ne...
No, nevím.. já těmto mincím prostě nevěřím. Možná zbytečně, ale nevěřím.
Registrovaný uživatel
....I ja mám veľmi podobné pocity z týchto mincí...a ak je pravdou, že sa našiel tak rozsiahly depot, tak je možné, že falšovatelia tohto typu mincí majú poplach...Na sklade je plno falošných a do toho prišla spústa pravých, ktoré by mohli cenu na trhu zraziť - je potrebné ich dať do obehu...najlepšie zamiešať medzi pravé. Čo myslíte, madam, konkurujem Vám v paranoji? :mrgreen:
Registrovaný uživatel
keď to človek vidí takto (je tam vidno asi 180ks) tak proste musí mať pochybnosti
Registrovaný uživatel
Pre všetkých priateľov paranoikov:
Najväčší paranoik na svete som ja a chcem, aby to tak aj ostalo, tak mi to prosím nekazte. :D

Mince sa falšovali, falšujú a budú sa falšovať. Ale neviem ako môžete vynášať súdy z jedinej fotky 180 kusov mobilom. To by som si nikdy nedovolil. Pozrite sa na jednotlivé kusy v aukciách a môžeme o pravosti polemizovať. Inak táto debata nemá zmysel.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Já osobně jsem to psala spíše všeobecně. Tyhle mince sleduji na trhu už pár let a do teď jsem neměla odvahu žádnou koupit, protože na každé se mi prostě něco nezdálo. Jen u pár kusů jsem měla "dobrý" pocit. Evidentně i ostatní, protože takové šly vysoko, zatímco ty "divné" nízko :-)) i když.... je to relativní...
Ne ne, já ji asi jen tak mít ve sbírce nebudu...
Ale jsem ráda, že nás, paranoiků, je tu víc :-)))
Registrovaný uživatel
Lopez - mohl by jsi se mi prosím ozvat na mail? (když klikneš na mou přezdívku)
Registrovaný uživatel
Zdravím. Chci vás poprosit o vaše názory na toto falzum. Mince je bronzová a jsou na ní ještě patrny drobné stopy po postříbření. Mince už evidentně není v ideální kondici, ale chci se zeptat, setkal jste se už někdy někdo s podobným bronzovým falzem?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mince vypadá spíše jako hrubě odlévaná a postříbřená , čili asi novodobější falzum .Ale v antice bylo dosti rozšířeným nešvarem dělat měděné , nebo bronzové mince , tyto postříbřit a vydávat za originál, případně plátovat stříbrem měděný střížek a následně vyrazit .Takové mince se vyznačují jako suberáty a na řadě antických , stříbrných a někdy i zlatých mincí jsou dobové záseky , kdy se příjemce mince mechanicky přesvědčil , že je celá mince z jednoho materiálu.
Registrovaný uživatel
Je pravda, že padělatel odvedl dost nekvalitní práci. Nedávno jsem někde četl, že např. staří Římané vyráběli suberáty úmyslně a používali je při obchodování s barbary. Je možné, že by i staří Řekové vyráběli úmyslně suberáty za podobným účelem?
Registrovaný uživatel
Padělky jsou známé od Řeků , Keltů ,Římanů...dělali to asi občas všichni , ale zase ne úplně masově .To by jejich ražby ztratily důvěru a úsilí by tak přišlo vniveč .Myslím , že se spíše jednalo o nelegální činnost spíše jednotlivců , nebo malých skupinek...
Registrovaný uživatel
Vaše mince bude spíše novodobý suvenýr , než padělek .Je litá , takže neostré kontury a takovýto stav by vzbudily v antice jistě velkou nedůvěru ...vlastně by jako platidlo ani nemohla uspět
Registrovaný uživatel
Nosím ji v peněžence mezi drobákama jako talisman pro štěstí. Ale zajímalo mě, jak to s těma falzama je. Dky za info.
Registrovaný uživatel
Bohužel už zapadlo toto krásné téma.... nebo spíš téma ke krásným mincím....

Tak sem přidám tento článeček, na který jsem dnes náhodou narazila...
https://www.ngccoin.com/news/article/6762/ancient-coins/
Registrovaný uživatel
Zdravím,měl by někdo chuť a čas na určení 52 ks antických mincí a poradit s prodejem?
díky za info

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Sběratel.com » Antické mince » Tetradrachma Atheny

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1