Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Titulní stránky podle epoch do alba

Vykupminci.cz
Numisargo

Titulní stránky podle epoch do alba

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Takže dle této tabulky je 5000/1919 jen s jedním R! ;) Nevydané bankovky, z r. 1953 na stupnici vzácnosti č.6! :mrgreen: A ostatní(skoro všechny) č.1! :roll: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Jakypak jedno R - je to desitka :) ... znamo je vice nez 30 kusu ... takze vlastne zadna vzacnost. To takova 50/1950 Svolinsky, to by bylo neco .... 5R !!
Nebo kopie z ENA, ta taky neni spatna.
Registrovaný uživatel
To mě také napadlo, s tou ENou! :mrgreen: Ale přijde mi ta tabulka dost mimo mísu v dnešní době, ale proti gustu, žádný.....! ;)
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 29. 2. 2012, 10:59. »
Registrovaný uživatel
Je pravda ze Semove oznacenie je uz zastarale. No ked sa nad tym clovek logicky zamysli tak vie sam pridat vzacnost bankovky, nakolko vie co sa ako casto na trhu pohybuje. No kazdopadne na vzacnost nema stav ziaden vpliv. Ci mate 5000 Kc - 1919 v stave 5 ,alebo v stave UNC stale je to RRRR.
Pozrite si nasledujuci odkaz a skuste realne sa zamysliet ktore polozky by ste zmenili. Ja osobne stym suhlasim az na niektore drobne zmeny, ale fakt drobne.
http://www.bankovky.com/seznam.html
Registrovaný uživatel
http://kulm.ic.cz/stupnice/
Registrovaný uživatel
openroad napsal
Je pravda ze Semove oznacenie je uz zastarale. No ked sa nad tym clovek logicky zamysli tak vie sam pridat vzacnost bankovky, nakolko vie co sa ako casto na trhu pohybuje. No kazdopadne na vzacnost nema stav ziaden vpliv. Ci mate 5000 Kc - 1919 v stave 5 ,alebo v stave UNC stale je to RRRR.
Pozrite si nasledujuci odkaz a skuste realne sa zamysliet ktore polozky by ste zmenili. Ja osobne stym suhlasim az na niektore drobne zmeny, ale fakt drobne.
http://www.bankovky.com/seznam.html

No, já jsem to myslel takto: samozřejmě, že 5000/1919 je jasná, ale [od teď bude řeč jen o neperforovaných] třeba 1000/1932 se vyskytuje docela běžně . Ale v UNC je to docela vzácnost (= procento bankovek v UNC je nízké). Naproti tomu u některých bankovek je procento v UNC docela vysoké.
A teď uvažmě stupnici vzácnosti např. z openroadova odkazu. Co ta stupnice říká? Jak vzácná je bankovka nebo jak vzácná je bankovka v UNC? A ještě jinak - co si myslí lidé, že ta stupnice říká: vše nebo UNC (resp. "lepší" stavy)? Srovnejme z tohoto pohledu např. 1000/1932 (08 ), 5000Ks nevydanou (09) a 5K přetisk ruční (07).
« Poslední úpravu provedl(a) majkl v 29. 2. 2012, 14:22. »
Registrovaný uživatel
openroad, jinak věci v tom odkazu jsou docela odpovídající - pokud je to relativní hodnocení, které není navázané na počty kusů. Plus s výhradami viz výše.
Registrovaný uživatel
majkl napsal
.. pokud je to relativní hodnocení, které není navázané na počty kusů.

Majkl, môžeš toto vysvetliť, ako to myslíš? Na základe čoho by sa mala udávať vzácnosť bankovky, ak nie na základe počtu kusov?
Registrovaný uživatel
Ale počet kusov sa nedá u niektorých spočítať. Čiže podľa počtu vieme dať vzácnosť len 5000 Kč - 1919, lebo vieme počet kusov, inde sa to dať nemôže lebo počet nepoznáme. Čiže na počty kusov by som sa neopieral, ale na ich výskyt na trhu. Vzácnosť sa viaže na bankovku a nie stav, skratka 5000 Ks nevydaná bude mať väčšiu vzácnosť výskytu ako 1000 Kč 1932 (ktorej je samozrejme dostatok, okrem pekného stavu).
Samozrejme len môj názor a kľudne ma ukameňujte ;) Každopádne dobrá téma.
Registrovaný uživatel
Nezdá se mi vzácnost 500/1919 a 500/1923- obě mají 3R! :shock: "legionář" by měl mít spíš 2R, co vy na to? ;)
Registrovaný uživatel
Ako casto je legionar k predaji? 2x za rok? ako casto je k predaji 1000 Kc - 1919 alebo 100 Kc - 1919?? tie maju 2R (myslim asi 10 x do roka ked nie viac). Ja myslim ze je to spravne.
Registrovaný uživatel
openroad napsal
Ako casto je legionar k predaji? 2x za rok? ako casto je k predaji 1000 Kc - 1919 alebo 100 Kc - 1919?? tie maju 2R (myslim asi 10 x do roka ked nie viac). Ja myslim ze je to spravne.

Hm, a kolikrát je v prodeji 500/1919? Jednou za 5-10let? Nechtěl jsem to dále rozepisovat v předchozím příspěvku, o 1000/1919, 100/1919 atd. Ale to mi moc tvé srovnání nepomohlo, spíš utvrdilo, že mám pravdu! ;) Třeba 1000/1919 i 100/1919 se dají koupit i na zahraničních portálech, za to po 500/1919 není vidu, ani slechu! ;)
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 29. 2. 2012, 18:06. »
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
openroad napsal
Ako casto je legionar k predaji? 2x za rok? ako casto je k predaji 1000 Kc - 1919 alebo 100 Kc - 1919?? tie maju 2R (myslim asi 10 x do roka ked nie viac). Ja myslim ze je to spravne.

Hm, a kolikrát je v prodeji 500/1919? Jednou za 5-10let? Nechtěl jsem to dále rozepisovat v předchozím příspěvku, o 1000/1919, 100/1919 atd. Ale to mi moc tvé srovnání nepomohlo, spíš utvrdilo, že mám pravdu! ;) Třeba 1000/1919 i 100/1919 se dají koupit i na zahraničních portálech, za to po 500/1919 není vidu, ani slechu! ;)


500 Kč - 1919 rozpis cien mnou zachytených (2004 - 1x, 2005 - 1x, 2006 - 1x, 2007 - 5x, 2008 - 1x, 2009 - 1x, 2011 - 1x, 2012 - v ponuke aurea) ;) a to je len verejny predaj, nehovoriac o bočných ponukách mal som 3x.
« Poslední úpravu provedl(a) openroad v 29. 2. 2012, 18:40. »
Registrovaný uživatel
To píšeš o tom Meszarošovi, co tam je? To není originální platná bankovka! ;)
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
To píšeš o tom Meszarošovi, co tam je? To není originální platná bankovka! ;)


Prepac, ale na toto nemam slova.
Registrovaný uživatel
Ak by sme nebrali do úvahy stupeň zachovalosti nejakej konkrétnej bankovky, tak nie je označenie vzácnosti tejto bankovky priamo úmerné jej trhovej cene??? To znamená - čím vyššia je trhová cena bankovky, tým vyššie sa bude nachádzať v stupnici vzácnosti??? Nemohli by sme napríklad v screene, ktorý prikladám (J. Sém Papírové peníze na území Československa 11762-1975) jednoducho nahradiť počty kusov trhovými cenami??? Nebolo by to vlastne to isté ??? Rozdiel vidím len v tom, že trhové ceny poznáme takmer všetci, ale počty kusov, ktoré sa ukazujú na trhu nie.

Napríklad:
01 - 0-100 Kč
02 - 101-200 Kč
03 - 201- 400 Kč
04 - 401 -700 Kč
05 - 701 - 1.500 Kč
06 - ................
07 - ................
...
...
R10 - viac ako xy Kč

PS: Ceny ktoré som uviedol berte prosím len ako príklad (je možné ich nahradiť ľubovoľnými inými číslami)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
openroad napsal
Prepac, ale na toto nemam slova.

To mi vysvětli, myslíš originál, nebo Meszarose? :shock: V nabídce jsem našel jen Meszarose, tak to od toho odvozuji. ;)
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
openroad napsal
Prepac, ale na toto nemam slova.

To mi vysvětli, myslíš originál, nebo Meszarose? :shock: V nabídce jsem našel jen Meszarose, tak to od toho odvozuji. ;)


V akej ponuke?

Filter originál, ukáže sa predaj.
http://www.mojazbierka.sk/index.php?m=bankovka&id=20&s=info_o_cene
Registrovaný uživatel
openroad napsal
500 Kč - 1919 rozpis cien mnou zachytených (2004 - 1x, 2005 - 1x, 2006 - 1x, 2007 - 5x, 2008 - 1x, 2009 - 1x, 2011 - 1x, 2012 - v ponuke aurea) ;) a to je len verejny predaj, nehovoriac o bočných ponukách mal som 3x.

Tak jsem koukal tam! ;)
Registrovaný uživatel
2012 - ponuka aurea je myslené ze bude teraz na aukcii. Tie ceny si asi pochopil ze to boli z Aurei :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Tak jsme se špatně pochopili, hlavně když už je mi to jásné! ;) Ceny jsem pochopil! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Ono treba dodať, že pan Sém vychádzal z údajov jeho doby a jeho "obmedzených" možností. Nebyť éry internetu, o koľkých bankovkách by sme dnes ani nevedeli. Nieto ešte počty. Študovali by sme tak akurát aukčné katalógy.

Keby sa portál mojazbierka.sk zaplnil počtom 30-40 zbierok obdobných trávovi, už by sa dalo hovoriť o počtoch a stavoch RR kúskov.

Môj názor... ;)
Registrovaný uživatel
Miciko napsal
Keby sa portál mojazbierka.sk zaplnil počtom 30-40 zbierok obdobných trávovi, už by sa dalo hovoriť o počtoch a stavoch RR kúskov.

Môj názor... ;)

Hezký názor, ale kolik z nás tady, může Zdenkovi konkurovat? On to sbírá od doby, kdy měl Žižka ještě obě oči a my jen cca 10-15let! ;)
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
Miciko napsal
Keby sa portál mojazbierka.sk zaplnil počtom 30-40 zbierok obdobných trávovi, už by sa dalo hovoriť o počtoch a stavoch RR kúskov.

Môj názor... ;)

Hezký názor, ale kolik z nás tady, může Zdenkovi konkurovat? On to sbírá od doby, kdy měl Žižka ještě obě oči a my jen cca 10-15let! ;)

A práve pre to je nominovaný na moderátora (#103) ;) https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/navrh-na-nove-moderatory_post_-184528#post184528
Registrovaný uživatel
Openroad : užasná stránka. Klobúk dole. Priznám sa, že keď sme sa videli prvýkrát bol som veľmi skeptický, pretože je ťažké vytvoriť niečo čo ešte v súčasnosti nie je vytvorené, ale tvoja stránka je úžasná. ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Titulní stránky podle epoch do alba

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1