Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Tlusty gros

Vykupminci.cz
Numisargo

Tlusty gros

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Narazil jsem na netu na katalog aukcniho domu Meister & Sonntag z roku 2004, kde se drazila sbirka H. Dietikera - mezi raritami i jeden tlusty prazsky gros. Zajimalo by me, jestli nekdo z vas mel moznost neco podobneho drzet v ruce. Ja osobne ne, ale dal jsem se loni na aukci Aurea do reci s nejakym postarsim numismatikem z Chebu a ten mi tvrdil, ze pred desetiletimi mel jeden ve sbirce (ukazoval ho pry i Haskove, ktere se naramne libil), nasledne ho ale za neco vymenil. Taky zminoval, ze i na tech malo kusu co jich je mezi sberateli je hodne falz - coz se da vzhledem k cene pochopit. Dovolim si tvrdit, ze kdyby ted byl v nabidce sbirky Dr. HP tak porazi i ty 10 dukaty...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To xjert01: držel jsem v ruce tento:
http://numismatika.cz/CNS-Praha/P045_Katalog/45kat2801.htm
ale osobně bych si ho asi nekoupil ...
Ten ze sbírky Dietiker byl ale mimořádně tlustý a měl původ. A ze by cenove prekonal 10 dukaty pochybuji respektive ty ze sbirky HP mozna nektere ano.
Moderátor
Mel jsem v ruce 2 tluste grose, shodou okolnosti oba Vladislavovy. Jeden co zminoval vassilij (na nej byly ale protichudne nazory co se pravosti tyce) a cca pred 6ti lety jeste jeden z Safarovy sbirky ktery mel zaruceny puvod a byl pravy.
Registrovaný uživatel
Kucera: ten gros ze Safarovy sbirky byl v nejake aukci?
Registrovaný uživatel
tuším v Hradci...?(a dříve popsaný v NL?)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Podival jsem se do zaznamu a byla to CNS HK na podzim 2004
Registrovaný uživatel
Mate po ruce udaj za kolik se prodal?
Registrovaný uživatel
to je dnes asi už jedno, navíc byl hodně lehký(tenký) oproti ostatním známým kusům...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Zajimalo me to v porovnani s cenou toho vyse. Ale pokud s nim nebyl srovnatelny (krome panovnika samozrejme) tak to je opravdu jedno...
Moderátor
Bohuzel odklepnutou cenu v zaznamech nemam, pouze vyvolavacku 100t.
Registrovaný uživatel
Nevadi. Diky i tak...
Registrovaný uživatel
jinak já měl v ruce dva tlusté bílé peníze Vladislava Jagelonského,které považuji za větší vzácnost
Registrovaný uživatel
Rovnez v ramci nejake aukce? Razily se nejspis za stejnym ucelem jako tluste grose predpokladam...
Registrovaný uživatel
Asi sa spýtam tak veľmi amatérsky, ale za akým účelom sa razili takéto mince, či už sú to denáre alebo vami spomýnané mince?
Registrovaný uživatel
na aukci byl před lety jeden kus,který byl z nálezu a ty dva co jsem měl v ruce jsou ze sbírky mého známého./čel je stejný jako u grošú
Registrovaný uživatel
jako dar významným osobám
Registrovaný uživatel
MisoPN napsal
Asi sa spýtam tak veľmi amatérsky, ale za akým účelom sa razili takéto mince, či už sú to denáre alebo vami spomýnané mince?

Jestli se nepletu, tak tlusté groše se udělovaly něco jako upomínkový předmět při různých příležitostí......
Registrovaný uživatel
denary napsal
jako dar významným osobám

Trefil jsi....
Registrovaný uživatel
no tuto teorii jsem neslyšel
Registrovaný uživatel
Nedavaly se podle me ale jenom vyznamnym osobam. Pokud se nepletu rozdavaly se mimo jine napriklad pri zahranicnich cestach mistnim komorim a dalsim pomocnikum (pokud teda tyto nepovazujes za vyznamne osoby) jako dik za prokazane sluzby. Nejakou opravdu vyznamnou osobu by 30g stribra asi neomracilo:)...
Registrovaný uživatel
Niekde v numizmatických listoch sa o tom pojednávalo,niekto tento názor vyvracal, lebo našli sa v dvoch domoch kde celí čas bývali bežný ľudia, ktorým by ho neudelili ako dar. Zas na druhú stranu, nikde sa nenašiel v hromadnom náleze.
Registrovaný uživatel
v hromadném nálezu jsou známi minimálně dva kusy Vladislava Jagelonského
Registrovaný uživatel
Ten clanek jsem bohuzel necetl. Nevedel byste v jakem to bylo cisle. Co se taky tohoto bodu tak je samozrejme otazka jak a hlavne kdy se do takoveho mista dostal. Ale spis jde o to, ze tluste grose byly razeny za ucelem reprezentace a hodnota na svou dobu nebyla zavratna - tudiz byly proste pouzivany asi i jako spropitne (pri zahranicnich cestach):).
Registrovaný uživatel
denary napsal
na aukci byl před lety jeden kus,který byl z nálezu a ty dva co jsem měl v ruce jsou ze sbírky mého známého./čel je stejný jako u grošú


Znamemu gratulace ;) ...
Registrovaný uživatel
xjert01 napsal
Ten clanek jsem bohuzel necetl. Nevedel byste v jakem to bylo cisle. Co se taky tohoto bodu tak je samozrejme otazka jak a hlavne kdy se do takoveho mista dostal. Ale spis jde o to, ze tluste grose byly razeny za ucelem reprezentace a hodnota na svou dobu nebyla zavratna - tudiz byly proste pouzivany asi i jako spropitne (pri zahranicnich cestach):).

Bolo to asi v ročníku 1970 ale číslo neviem. Teraz som tam listoval ale nenašiel som to, nebol asi ku tomu obrázok.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Pražské groše » Tlusty gros

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1