Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Evropské známky » turecko

Vykupminci.cz
Numisargo

turecko

Moderátoři: Akir, ikanek, Pavel_III, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
prosím zdvořile, pokud nahlédne expert na Turecko, u těchto známek se mi nedaří nalézt katalog, či rok, či druh známky, soukromé?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ještě zvětšení

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jsou to kolky, proto nejsou v katalogu známek. Poslední je navíc ukázaná v převrácené poloze.
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpověd.
Přiznám se, že mne ale neuspokojila. Nejsem expert na Turecko, nicméně mám jej teměř kompletní a mírně se orientuji.
Nepochybuji, že mezi ukázkami může být kolek, spíše jsem očekával determinaci který a jaký.
Nicméně podstatné je, že známky jsou zde rovněž.
V příloze ofocuji stránku, kde mám soubory známek lodí , naposledy přetištěných 744-748- Michel Jsou to černé přetisky z roku 1921.
ofocený čtyřblok je však v červené barvě s jiným přetiskem a proto jsem jej umístil, protože prostě nevím v kterém roce a za jakým učelem byl tento přetisk zhotoven.
Pokud si to přečte znalec Turecka, opravdu ocením nějaké informace k tematu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Dobrá tedy. Tak začnu odzadu - čtyřblok - hodnota 5 para, kolek z roku 1916, pro cigaretové papíry. Běžný.
Moderátor
koolabs napsal
ještě zvětšení

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Kolek hodnoty 2 para (původně pro námořní ligu) přetištěný v roce 1915 přetiskem "muhacirin ianesi" - pro imigranty. Používaný pro pomoc imigrantům z řad Turků během baklánské války a 1. světové války. Taky docela běžný.
Moderátor
koolabs napsal
ještě zvětšení

Obrázky:Obrázek vložený uživatelem

Toto je kolek hodnoty 3 Piastry z vydání z 1923, pro daň z pokladny (treasury tax). Pěkný blok, už méně běžný.
Moderátor
koolabs napsal
ještě zvětšení

Obrázky:
Obrázek vložený uživatelem

Kolek z Istanbulu - daň z čištění ? (cleaning fee) - 10 piastrů s perfinem "Battal" - znamená znehodnoceno - ale to asi znáte z několika typů razítek na prvních emisí Turecka potažmo správněji Osmanské říše.
Registrovaný uživatel
Velmi děkuji za seriozní a velmi fundovanou odpověd.
S těmi kolky jsem počítal, musím říci, že mne Vaše znalosti překvapili.
Hloubal jsem původně zejména nad tou serií s loděmi,,,
Následným pátráním jsem nyní narazil na určitou diskuzi nad tématem a původní kolky byly ruzně přetiskovány k ruzným účelům a v roce 1921
cituji blog.:
E POŠTOVNÍ PŘETISKY z roku 1921 (přetisk pro poštovní účely anatolskou vládou)
Vzhledem k nedostatku známek, které mají k dispozici, si ankarská vláda přivlastnit stávající dodávky emise Sdružení osmanského námořnictva v Anatolii a přetiskla je v roce 1921 pro poštovní účely.....

Velmi mě pomohlo a ještě jednou děkuji

Marek
Registrovaný uživatel
ještě bych si troufl poprosit o tyto trojuhelníkové věci

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
To není Turecko, ale fantazijní známky Hedžázu (Saudské Arábie).
Registrovaný uživatel
děkuji
člověk se musí furt učit a učit...
Registrovaný uživatel
dobrý den
dovolím si požádat ještě o názor na tyto známky.
Jednak přetiskové,
prvá perforace 12 1/2, II typ přetisku, kterou bych měl va katalogu jako nevydanou 10Pa, ale má razítko.
druhou bohužel nemohu více determinovat,5 ghr? 3 typ přetisku? olivová,, velmi poškozená, zajímá mne však co to je. Omlouvám se za kvalitu, lépe asi nedokáži.

Pak ještě přetisky z roku 1913, kde jsem nenalezl zařazení.
děkuji za odpověd.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
koolabs napsal
dobrý den
dovolím si požádat ještě o názor na tyto známky.
Jednak přetiskové,
prvá perforace 12 1/2, II typ přetisku, kterou bych měl va katalogu jako nevydanou 10Pa, ale má razítko.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Ano, je to nevydaná známka. Občas se dá najít s razítkem z ochoty, či padělaným razítkem. Tato má zřejmě razítko Izmir (Smyrna).
Moderátor
koolabs napsal
druhou bohužel nemohu více determinovat,5 ghr? 3 typ přetisku? olivová,, velmi poškozená, zajímá mne však co to je. Omlouvám se za kvalitu, lépe asi nedokáži.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Ano, je to 5 ghr, třetí typ, velké zuby. Barva bývá nejčastěji modrá (aspoň 10 odstínů), vzácněji šedá. Tato "olivová" zřejmě vznikla špatným uložením známky, nebo na sluníčku, těžko říct.
Moderátor
koolabs napsal
Pak ještě přetisky z roku 1913, kde jsem nenalezl zařazení.
děkuji za odpověd.

Obrázky:
Obrázek vložený uživatelem

Je to série ze 4.1.1922 - Mi. č. 779-786, docela pěkná série a ne běžná.
Registrovaný uživatel
Děkuji za velmi profesionální komentář, dík!!
Registrovaný uživatel
Včera jsem se v textu opoměl zeptat, co na těch přetiscích 1965 znamená spodní část textu? Zatímco vrchní je podle typů stejná, u spodní části registruji několik ruzných textů. Děkuji.
Moderátor
koolabs napsal
Včera jsem se v textu opoměl zeptat, co na těch přetiscích 1865 znamená spodní část textu? Zatímco vrchní je podle typů stejná, u spodní části registruji několik ruzných textů. Děkuji.

Spodní část textů u emise Duloz (Dulos) je označení nominále v turečtině napsané v
arabštině. Konkrétně pro 5 piastrů je to Besh Ghrush.
Registrovaný uživatel
v katalozích pro toto zoubkování nenalézám hodnotu
mi 495 C gez. 12 1-4
ví někdo?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
V katalogu Isfila by měla být pod označením 732 FF19, hodnota dokonce o něco nižší než základní známka - s perforací 13 1/4.
Registrovaný uživatel
ještě poprosím
u této známky nevím přetisk, zda-li 1, nebo falsum.
Porto 8?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je to velmi běžné a velmi hrubé falzum, provenience asi Spiro.
Registrovaný uživatel
děkuji
Registrovaný uživatel
Ještě poznamenám, v mém věku pro mne už jsou známky mimo jiné i jakýmsi preventivním prvkem alzhaimera. A musím říci, že Turecké edice, zejména třeba přetisky roku 1917 jsou tedy pěkný "záhul " a duševní demence zde nemá místo.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Evropské známky » turecko

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1