Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poptávka a nabídka mincí » Tyrš 1932 od Brůhy

Vykupminci.cz
Numisargo

Tyrš 1932 od Brůhy

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, rád koupím tuto stříbrnou medaili - 100. výročí narození PhDr. Miroslava Tyrše 1932, která je docela známa a častá.
Jsem ochotný naslepo poslat 2500,- na účet a po obdržení doplatit částku 2000,- což je můj strop 4500,- max za medaili. Více info na kani23job@centrum.cz S pozdravem Černý J.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Proč by ti to měl někdo naslepo prodávat? Máš tady 4 příspěvky, co když nic nedoplatíš? Kup si jí pěkně na aukci, bez rizika.
Registrovaný uživatel
Moc to tady neznám, ale sběratel jsem, minci uhradím celou a nejsem zvědavý, aby mě tady kdo si radil a napadal, jen kvůli tomu, že tu má vložené nějaké příspěvky. Děkuji za všechny nabídky, Tyrše hledám pořád a nebudu nikomu cizímu posílat dopředu celou částku 4500,-. Na aukci aukro jsou uměle vytvořené ceny ČSR medailí a dle ceníku ji nebudu mnohonásobně zas přeplácet, rozumím obchodu. S pozdravem Černý J.
Registrovaný uživatel
Vaše snaha rozdělit riziko je pochopitelná, ale není to běžné.
Registrovaný uživatel
Proč posílat někomu dobrou medaili za půl ceny, když jí pak nedoplatí a nevyplatí se mi s ním přetahovat soudně o dva litry, naivita některých lidí mě stále dokáže překvapit, zvlášť když se chlubí že rozumí obchodu....
Registrovaný uživatel
Děkuji za odp. pane TomL, na aukcích jde o velice drahou minci, snažím se ji koupit výhodněji, dle katalogu z roku 2018 je cena velice nízká. Peníze na minci samozřejmě nejsou žádný problém. Pokud máte tuto minci, rád ji koupím. Určitě budu za minci rád. Mám stříbrné Václavi, obě dvě a také chci koupit i Milénium sv. Václava z roku 1929.
Registrovaný uživatel
A pan petr1596 - Vy se už nestarejte, ani tu minci nemáte a obchodu asi nerozumíte, když mi radíte ji přeplatit 8xnásobně na aukci.
Registrovaný uživatel
kani23job napsal
Děkuji za odp. pane TomL, na aukcích jde o velice drahou minci, snažím se ji koupit výhodněji, dle katalogu z roku 2018 je cena velice nízká.


Jedna poznámka.

Dobré věci se nekupují podle katalogu, ale podle skutečné vzácnosti, výskytu, nabídky a poptávky.

Pokud bych se já řídil podle katalogových záznamů, nikdy bych si nic nekoupil, protože v mém oboru zájmu jsou katalogové ceny podhodnocené. V některých případech i mnohonásobně.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
1929

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Evropa1 - dobře rozumím, budu se tedy raději řídit tržní cenou. Děkuji za odp. Černý sběratel TGM
Registrovaný uživatel
Jestli jsem zájemce o Brůhu dobře pochopil, tak je pro mě obchodně výhodné prodat jemu medaili, než za ní získat 8x více na aukci.
Já bych zase naše mince a bankovky rád prodával za katalogové ceny Novotného.
Registrovaný uživatel
TGM

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den Taho, ano je to tak. Jde o uměle vyvolanou cenu zájemci, kteří medaile ČSR přeplácí a kupující se pak těchto částek drží.
Registrovaný uživatel
Někdy i 8x, přemýšlím že pojedu na sálovou aukci a odklepnu si minci přímo na aukci. Pochopitelně asi za nižší cenu.
Registrovaný uživatel
kani23job napsal
Evropa1 - dobře rozumím, budu se tedy raději řídit tržní cenou.


Nic jiného, než nákupy za tržní ceny, vám nezbyde. Kdo má zajímavou věc, má mnoho možností jak zjistit skutečné ceny. A dnes to chodí převážně tak, že dobré věci se prodávají v aukcích, které přilákají opodstatněný zájem. Tam zcela nikoho nezajímají katalogové ceny.

Katalogů je mnoho a nikdo nám nezaručí, že ceny v nich jsou férové. Buď je mohl psát někdo, kdo o dané problematice nemá přehled, nebo se může jednat o obchodní katalogy, které jsou namířeny na možnou klientelu. Tedy běžné věci jsou např. nadhodnocené a dobré úmyslně podhodnocené. Atd...
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Tak zas někdy. Mějte Vážený Sběratelé.
Registrovaný uživatel
Mno tenhle příspěvek by měl být jinde, jedná se o medaili a ne o minci. Avšak abych se vyjádřil, neb toto je můj obor, stříbrná medaile Tyrše dlouhodobě roste (ostatně jako celý Sokol). V posledních aukcích, které měla Aurea, se medaile standartně umisťovala kolem 5000. Nyní se jedna nachází v aukci Macho & Chalpovíč při vyvolávací ceně 100E (aktuálně je na 160E). Pokud máte o tuto medaili zájem, doporučuji ji koupit co nejdříve, protože žádný pokles ceny se nedá očekávat. Můj děda dodnes naříká, že před lety nevzal zlatého Tyrše za 5000 kč.

A jen bych doplnil, nejde o žádné umělé navyšování. Zvyšování cen sokolských předmětů je dáno zvyšujícím se zájmem českých sběratelů o tento obor a zároveň zájmem zahraničních sokolů. Zejména američani skupují celé sbírky.
Registrovaný uživatel
Dobrý den Survik1, děkuji, už jsem ji koupil. Min týden za 4200,-Teď bych potřeboval Švehlu 1933 do 7000,-
Moderátor
Nésu na prodej!! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Najdu, utekla mi jedna na Slovensku za 75euro..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Poptávka a nabídka mincí » Tyrš 1932 od Brůhy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1