Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Uherské mince - pomoc s určením

Vykupminci.cz
Numisargo

Uherské mince - pomoc s určením

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Podarená chyborazba, gratulujem :) Áno, je to určite vzácnejšie ako kompletná razba, trochu je škoda horšieho averzu. Ja som raz videl tuším 15555, ale cenu si nepamätám, vtedy som sa tomuto obdobiu ešte nevenoval. Momnetálne čakám tiež na zaujímavú chyborazbu ale Rudolfovho denára, tak to sem potom hodím.
Moderátor
zaujímavá mincička, tiež si spomínam iba na 15555. gratulujem
Registrovaný uživatel
Nádhera !!!
Registrovaný uživatel
Tu je ten sľúbený denár Rudolfa II. s chyborazbou v značke. Je to aj zaujímavý ročník, navyše v dosť peknom stave, takže celkom potešil. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
zaujimava minca, co vsetko to vlastne zbieras :)
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Manuálne razené Uhorsko. ;)
Registrovaný uživatel
Sigur naozaj pekná minca. Denáre s týmto tvarom štítu sú málo vidieť a stav je naozaj žalostný. Štít býva často akoby rozmazaný. A tu máme nielen peknú mincu, ale aj zaujímavú.
_______________
Registrovaný uživatel
Pekná, mám s takým štítom 1606 ale slabšiu kvalitu.
Registrovaný uživatel
Sigur gratulujem, naozaj pekná minca. Bennito má pravdu, tieto denáre bývajú fakt v hrozných stavoch. Mám ich asi desať, ale ani jeden nie je takto pekný.
Registrovaný uživatel
zdravím,pomohl by mě prosím vás někdo s určením tohoto (uherského denáru??)
průměr mince je 14 mm
jediný kus který je tomuto podobný je denár Václava III. Huszár 433,ale tam nesedí velikost.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tento typ bohužiaľ nemám, moje sa pohybujú medzi 11 - 13 mm. Ikonograficky to sedí, myslím, že to by to mohlo byť ono.
Koľko váži? Ten kúsok, čo chýba je cca 25-33%?
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Tento typ bohužiaľ nemám, moje sa pohybujú medzi 11 - 13 mm. Ikonograficky to sedí, myslím, že to by to mohlo byť ono.
Koľko váži? Ten kúsok, čo chýba je cca 25-33%?

hmotnost je 0,3g
Registrovaný uživatel
Čo som pozeral, tak priemerná hmotnosť je cca 0,4 g, takže by to mohlo sedieť. Ale všimol som si, že ikonograficky tu nesedia minimálne 2 detaily. Ruka s mečom by mala smerovať od hlavy a ten "bobek" pod vtákom je navyše.
Registrovaný uživatel
já bych tu minci datoval podle velikosti a heraldiky do doby 1220-1270,ale nic podobného sem v huszárovi a ungerovi nenašel.je možné,že by šlo o nějaký ještě nepopsaný typ?
Registrovaný uživatel
Teoreticky áno, ale skôr by som to tipoval do obdobia 1270 - 1300. Pre posledných Arpádovcov bola totiž typická častá nútená výmena mincí, dokonca až niekoľkokrát ročne. To znamená, že bolo razených veľké množstvo rôznych typov v relatívne krátkom období, pričom niektoré sa mohli zachovať len v pár exemplároch. Každopádne sa to ale najviac podobá tomu Václavovi.
Registrovaný uživatel
krasa a skoda zaroven.
_______________
Registrovaný uživatel
to tocomabyt: Hmm, podobne ako ten môj Ondrej II. :evil:
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Teoreticky áno, ale skôr by som to tipoval do obdobia 1270 - 1300. Pre posledných Arpádovcov bola totiž typická častá nútená výmena mincí, dokonca až niekoľkokrát ročne. To znamená, že bolo razených veľké množstvo rôznych typov v relatívne krátkom období, pričom niektoré sa mohli zachovať len v pár exemplároch. Každopádne sa to ale najviac podobá tomu Václavovi.

porovnával sem ten můj denár s tímto denárem Václava III. a ten můj je dost odlišný. :?
http://www.worldofcoins.eu/forum/index.php?topic=24749.0
Registrovaný uživatel
Bohužiaľ je to nemá minca, takže s ti to tu na fóre asi nikto nepovie na 100%, ale možnosti sú podľa mňa 3. Napíšem ich v poradí, počnúc najpravdepodobnejším, ako si myslím, že by to mohlo byť:
1. Václav III., variant typu H-433. Jeden takýto príklad sa u tohto panovníka vyskytuje a to sú denáre s harpyou, kde sú 2 varianty
2. Iný Arpádovec z rokov 1270 - 1300
3. falzum denára Václava III.

Každopádne je to veľmi zaujímavá minca, ktorú tiež vidím prvýkrát. Aj keď je trochu odlomená, je to iste vzácna vec, takže gratulujem. :)
Moderátor
pripojil bych jeste 4. moznost - muze se jednat i o napodobeninu
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Bohužiaľ je to nemá minca, takže s ti to tu na fóre asi nikto nepovie na 100%, ale možnosti sú podľa mňa 3. Napíšem ich v poradí, počnúc najpravdepodobnejším, ako si myslím, že by to mohlo byť:
1. Václav III., variant typu H-433. Jeden takýto príklad sa u tohto panovníka vyskytuje a to sú denáre s harpyou, kde sú 2 varianty
2. Iný Arpádovec z rokov 1270 - 1300
3. falzum denára Václava III.

Každopádne je to veľmi zaujímavá minca, ktorú tiež vidím prvýkrát. Aj keď je trochu odlomená, je to iste vzácna vec, takže gratulujem. :)

díky moc za ochotu ;)
Registrovaný uživatel
Ahojte kolegovia.. chcel by som poprosit, o urcenie tohoto grosa, kupoval som ho ako Karola Roberta, ale nakolko je cely spinavy a pod nim sa skryva pekna strieborna minca, rozmyslam, ci sa nejedna o mincovnu Kosice, nalavo od zezla sa mi vidi ľalia.. Poslem fotky aj neskor, len som nedockavy a chcem vediet aj nazor ostatnych zberatelov :) Vdaka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Meno panovníka bolo napísané v tomto mieste...takže tudy cesta nevede. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Reverz máš mierne pootočený a značky bývajú v týchto miestach. Napravo vidím fragment ľalie, takže značka bude ľalia-ľalia alebo S-ľalia, teda je to Karol Róbert. Bohužiaľ značka naľavo chýba úplne. Ale nevadí...mám odpozorované, že sa líšia tým, ako má panovník na averze položené nohy. V tvojom prípade ich má od seba a to by mala byť značka S-ľalia, teda pravdepodobne mincovňa Smolník.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dakujem pekne, pridam sem fotky, ked ho ocistim od tej hnedej patiny, pod tou hnedou je cierna- sulfid strieborny?Na to je odbornik Oliver, ale hranka je pekne strieborna, som si isty, ze to nie je dobove falzum.. No cize Smolnik :) Velmi sa nevyskytuju tie grose, myslel som si , ze to bude Kosicky, ta lalia ma zmiatla.. No aj tak sa tesim, pretoze od K.Roberta mam len tento gros...Kazdopadne pridam fotky, ked bude cistejsi
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 > »

Sběratel.com » Uherské mince » Uherské mince - pomoc s určením

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1