Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Uhorská poštová správa

Vykupminci.cz
Numisargo

Uhorská poštová správa

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5

Autor Příspěvek
Moderátor
Ten katalóg ti môžem vrelo doporučiť, špecializáciou úplne postačí. Pre zberateľov a snílkov môžem k tomu katalógu vrelo odporučiť ešte knihu: A MAGYAR BÉLYEGEK KÉZIKÖNYVE od autorov Surányi a Visnyovszki. Vydavateľstvo GONDOLAT v roku 1986 Je to taky maďarský "Ferchenbauer". Čo sa týka cien v katalógu tie sú skutočne iba informatívne a v žiadnom prípade nie sú smerodajné. Pri cenách by som sa držal skôr katalógu Michel a zaužívanému pomeru MI€ - €.
Registrovaný uživatel
doddie vďaka! Katalóg už som si dal z Maďarska priviesť (5.200 HUF). Keď ho Ty, chváliš tak verím, že je OK. Za cca 17,5€ cca 700 strán v tvrdej väzbe ... Som naň zvedavý. Synek chce za jeho brožúrku 30€ ... O tie "trhové" ceny v ňom uvedené mi absolútne nejde. Pokiaľ v ňom bude spracované Uhorsko aspoň tak, ako v Pofise naše územie, tak budem spokojný ;)
Moderátor
Nemáš za čo, rado sa stalo. Schválne Brett, keď ho dostaneš, napíš sem svoj názor. Ja osobne som ho odniesol do nášho klubu na stretnutie na ukážku a porovnanie s hociktorým našim katalógom. Už len v porovnaní ceny a kvality je to skrátka niekde úplne mimo.Čo sa týka záberu a komplexnosti spomedzi našich katalógov by som ho mohol porovnať zo Špecializovanou príručkou pre zberateľov čs. známok vydanou v 80-tych rokoch, ale skutočne by som musel nad tým veľmi prižmúriť oči. Podľa môjho názoru zatiaľ môže byť pre nás iba vzdialeným snom, že niekedy budeme v rukách držať niečo podobné z našej česko-slovenskej produkcie...
« Poslední úpravu provedl(a) doddie v 29. 4. 2017, 5:28. »
Moderátor
no a ešte sa naučiť základy maďarčiny
_______________
Moderátor
pomer cena a rozsah katalógu je super
_______________
Moderátor
Asi budu muset šetřit na nový katalog?
Moderátor
Brett napsal
doddie vďaka! Katalóg už som si dal z Maďarska priviesť (5.200 HUF). Keď ho Ty, chváliš tak verím, že je OK. Za cca 17,5€ cca 700 strán v tvrdej väzbe ... Som naň zvedavý. Synek chce za jeho brožúrku 30€ ... O tie "trhové" ceny v ňom uvedené mi absolútne nejde. Pokiaľ v ňom bude spracované Uhorsko aspoň tak, ako v Pofise naše územie, tak budem spokojný ;)


Synek tuto cenu musi chciet, inak by to dotoval. Kolko sa preda "Uhorska" a kolko Slovenska ??? A cena 30 eciek za katalog je dobra, skus urobit katalog, predat ho a byt v zisku. To nie je na Slovensku takmer mozne. Pokial by si si mal zaplatit aj pracu, tak by katalog stal nie 30 ale 500 ecek !
trocha uctu a pokory ku autorom by neskodilo, ci ? Sak to nerobia pre sebe, ale pre sberatelov....
Registrovaný uživatel
Pán znalec má na tomto fóre to privilégium, že tu má založené svoje vlákno.
Nie je problém mu tam robiť "obhajcu".
Ak porovnávať, tak napríklad s katalógom Ondreja Földesa, ktorý stojí 10€.
A tie slová o úcte a pokore v spojitosti s týmto pánom no ...
Navrhujem "nezasrať" toto vlákno ďalšou debatou na tému týkajúcu sa pána znalca.
Inak Tvoj názor, ktorý si tu napísal beriem do úvahy a nemám problém ho rešpektovať, ako jeden z názorov.
Moderátor
Pokud má někdo zájem, v prosincových aukcích jsou i takovéto zajímavosti:
Tokaj je s perfinem, dvojpáska 10 f Turulů je stříhaná. Já na to, překvapivě, nemám :-( .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Aká to je aukcia prosim ta? diky
Moderátor
Feldman, jestli jsem to mezitím nezapomněl. :)
Registrovaný uživatel
dakujem
Registrovaný uživatel
V této aukci je z rakouské klasiky více zajímavých věcí, bohužel v některých případech se jedná pouze o vcelku dostupné věci za hodně peněz. Z některých zajímavých známek a dopisů se začínají stávat umělé raritky. Např. 3X Tokajský průpich, z toho 2X na dopise v jedné aukci již o něčem hovoří. Co se mně ale líbí, to je půlená známka na dopise, zde je ale hrozná cena. Atd.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Je tam i nějaký konvolut mých oblíbených přetisků (a kupodivu to není za tisíce €), jenže bez obrázků, takže neakceptovatelné. Typický zajíc v pytli.
Moderátor
Známý chybotisk 35 fillér místo 50 f. Vydáno v roce 1913, přišlo se na to až když to bylo na poštách. Část celých archů se podařilo zachránit a byly na ně (v roce 1915 nebo 1916) vyrobeny extra desky i s popisem. Takže si, ti co neznají nebo ještě doma nemají, můžeme prohlédnout. Arch, detail archu a desky z venku i s textem uvnitř.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5

Sběratel.com » Rakousko » Uhorská poštová správa

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1