Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Uhorské mince grošového obdobia

Vykupminci.cz
Numisargo

Uhorské mince grošového obdobia

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Alarich: pokud je něco z vyobrazených falz nebo denár na prodej, měl bych zájem ;)
Moderátor
Tie tri mince sú skutočne dobové falzá dukátov Žigmunda Luxemburského, Mateja Korvína a Ladislava Pohrobka. Je to super vec, často sa to nevidí. Zaujímali by ma strašne nálezové okolnosti, ale asi nebudú k dispozícii, že? :?
Ten denár z medzivládia H-595, P-133 sa páči veľmi aj mne a ak by bol na predaj mal by som záujem, ale uznávam, ze Dracek bol prvý... :|
Registrovaný uživatel
Dostal jsem dnes tuto fotku. Nevím, kam to zařadit. Děkuji.
http://arkleb.rajce.idnes.cz/nastenka/#mince2_1.jpg
Moderátor
Jen v rychlosti, zkusenejsi sberatele jiste doplni:
Prvni rada, mimochodem vcelku pekne stavy:
peniz Brno, Albrecht, 1435 - 1439?
fenik Bavory, Ernest I.+Wilhelm III., 1397-1435
Druha rada:
tezko rict, nejaky fenik, ale moznosti je vice, chtelo by to druhou stranu jestli je
fenik, Bavorsko, Oettingen, Heinrich IV, 1393-1450, znama varianta pes a strom
Treri rada:
od pohledu nevim
dalsi Oettingen
Registrovaný uživatel
TY KUSY DOBOVÝCH FALZ DUKÁTŮ NA PRODEJ NEJSOU ANI TEN DENÁR,ALE MÁM JEŠTĚ JEDNO DOBOVÉ FALZUM NA PRODEJ.MĚL BY TO BÝT LADISLAV POHROBEK.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Alarich:
Napiš mi prosím cenu na mail: 2002martin@seznam.cz
(ač je stav horší, je to zajímavé...)

Tenzor: ten předposladní je Salzburk
Registrovaný uživatel
Prihodím jeden groš Ľudovíta Veľkého... Ak by mal niekto záujem, rád by som vymenil tento typ groša (nie tento konkrétny groš) za iný typ či už Karola Róberta alebo Ľudovíta.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Môj dnešný úlovok. Dobové falzum denára Mateja Korvína. Teda, nikdy predtým som falzum na vlastné oči nevidel, ale ako som toto skúmal, na striebro to nevyzerá. Každopádne by som niekoho skúsenejšieho poprosil o názor.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ešte by som potreboval pomôcť s týmito jednostrannými mincami. Mali by to byť anjouovské denáre alebo skôr oboly. Nemám šajnu, nič podobné som ešte nevidel...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
.. občas kouknu do vaší sekce a máte tu také velmi zajíavé mincičky. Mám v plánu ušetřit si na groš Ludovíta, nebo jiného panovníka z této doby, alespoň jako ukázku ražby. Kdyby jste se chtěl někdo nějakého zbavit a vyměnit třeba za PG Václava lV. ( tyto vaše groše budou nejspíš vzácnější, tak za více kusů Vašků - i když mám doma dva nebo tři přebytky Václava lV. které jsou velmi pěkné) Tak dejte vědět.
Registrovaný uživatel
:shock: Tie mince vypadajú ako České parvy. :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
S ČESKÝMA PARVAMA TO NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO.MAX. TAK AKORÁT PODOBU KORUNY.JINAK OPISY VŮBEC NESEDÍ.
Registrovaný uživatel
Tie fotky sú slabšie. :shock: :roll: :evil:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Slabé fotky? :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Hlavne ze grofik konecne uznal ze Bohemia jsou Cechy :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Ten môj chudák asi už lepšie nedá :oops: ...tak ešte takto...na tom vpravo dole tuším opis MONETA LODOVICI...ale to skôr tápem. Ten vľavo dole má len bodky a tie tri hore, no babo raď :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Hlavne ze grofik konecne uznal ze Bohemia jsou Cechy :mrgreen:


to Kučera ;odkiaľ to máš :shock: :shock: :shock: ,že neuznávam pomenovanie Bohemia? :roll:

Neuznávam akurát tie keci ,hlavne z rozprávok. ;)
Bohémia sa spomína tisíc rokov. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Nebude tam aj Quarting Žigmunda Luxemburského? prípadne nejaká kniežacia razba.... :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Mince budú asi dvoch panovníkov,
horná rada haliere
:roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Hmm, som zvedavý, čo nám k tomu povie Archy ;) Ale pokiaľ viem, tak má teraz terno...
Moderátor
Sú to nabetón uhorské razby, anjouovské, resp. skôr neskoro anjouovské obdobie. Všetko to vyzerá na oboly, ale potreboval by som metrológiu. Naozaj strieľam, ale vyzerá to na Ľudovíta Veľkého (min. jedna minca) a Máriu. Zaráža ma že sú to jednostranné mince, nestretol som sa s tým. V poslednej dobe sa objavuje veľa nových typov týchto mincí, hlavne v Maďarsku, avšak mám aj indície, že na svetlo vychádza aj veľa fálz. Ťažko ich odlíšiť, hlavne keď sa jedná o úplne nové, nepopísané razby. Dokončím jednu vec a v júli sa chcem do týchto tvojich razieb pustiť, Marek Budaj prejavil veľký záujem. Určite ich prídem všetky nafotiť a urobiť metrológiu, vyzerá to na zaujímavý článok. V júli už budem mať čas venovať sa aj iným veciam, Marek bude tiež voľný dáme to dokopy. Teraz k tomu povedať veľa neviem, nemám čas sa tomu venovať... sorry. :? Každopádne gratulujem a rozvíjaj tu diskusiu, občas mrknem. 8)
Registrovaný uživatel
Horné tri mince sú určite České prípadne Poľské razby ,haliere.
vid .Kastelin ;Drobné mince Husitskej a Predhusitskej doby.

Spodné mince ,bez lepšej fotky a metrológie ;je ťažká voľba. :roll: :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik, počúvaj, povedz mi, ako si ty predstavuješ lepšiu fotku? :evil: :lol: Alebo to mám odfotiť z druhej strany? :mrgreen:
Prosím ťa, nemáš náhodou túto literatúru k nahliadnutiu v nejakom pdf-ku? Alebo mi aspoň povedz, či sú to bežné mince alebo niečo menej obvyklé. Každopádne ďakujem za každú informáciu.
Registrovaný uživatel
Archy, nezačínaj zase s tými falzami, len mi kazíš radosť ;) Ale ak sa to náhodou potvrdí, prisamzemi, že ich zahodím a začnem zbierať pamätné 2-eurovky, alebo podobné chobotiny :lol:
Registrovaný uživatel
korunka napsal
.. občas kouknu do vaší sekce a máte tu také velmi zajíavé mincičky. Mám v plánu ušetřit si na groš Ludovíta, nebo jiného panovníka z této doby, alespoň jako ukázku ražby. Kdyby jste se chtěl někdo nějakého zbavit a vyměnit třeba za PG Václava lV. ( tyto vaše groše budou nejspíš vzácnější, tak za více kusů Vašků - i když mám doma dva nebo tři přebytky Václava lV. které jsou velmi pěkné) Tak dejte vědět.

jeden by bol ;) ...ozvi sa mi na mail...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Uhorské mince grošového obdobia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1