Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Evropské známky » UKRAINE 🇺🇦

Vykupminci.cz
Numisargo

UKRAINE 🇺🇦

Moderátoři: Akir, ikanek, Pavel_III, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobry den rad bych zde poproslil nejakeho odbornika na znamky Ukraina tedy pokud je to aspon trochu mozne aspon nazor ohledne pretisku , mam zde malouu zbirku take vlastnim katalog Michel- osteuropa 12/13 ale bohuzel neni zde specilizovne popisovano ohledne tech pretisku?take jsem se zajimal o cenove ohodnoceni a zjistil jsem napr.na str. PHILASEARCH ze zrovna tyto emise ruskych zn.s pretiskem ukr.trojzubec se dost vysoko hodnoti i prodavaji ale nedokazu to bohuzel urcit sam , pokud je mozne takto aspon trochu nastinit jestli se zde muze jednat o nejakou z tech znamek visi hodnoty a priblizne odhadnout cekove cenu co zde ukazu .Tak ja bych to rad vse prodal a ty penize co bych obdrzel bych poslal daroval zde ve Svycarsku na konto pomoc pro UKRAINU . Predem diky za pomoc 🇺🇦✌

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
👍

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pokiaľ ide o trojzubce na ruských známkach, tak tie sa líšia od miesta ich používania. V podstate v každom väčšom meste Ukrajiny mali osobitnú pretlač, ktorú je možné identifikovať konkrétne. Katalóg Michel rozlišuje asi 35 variant tej pretlače. Ich rozlíšenie je náročné a potrebujete k tomu mikroskop s mierkou na desatiny mm, overený originál konkrétnej pretlače a možnosť prekrývania snímkov.
Na posledej foto máte známky Západnej Ukrajiny, vydané v roku 1919. Ich platnosť bola veľmi krátka. Patria do skupiny revolučných pretlačí a tiež ich dosť často falšovali. Pochybujem, že sa nájde niekto, kto sa odváži len tak z foto vyjadriť k pravosti pretlače.
K cene pretlačí : overené originály sa na trhu vyskytujú len výnimočne a preto aj ich cena, hlavne na celistvostiach ide v tisíckach kč. Neoverené pretlače majú len cenu záľuby.

Poznámka : nikto nevie hodnoverne doložiť, čo sa s pôvodnými raznicami stalo a preto existuje podozrenie, že sa s nimi veselo manipulovalo aj neskoršie. Okrem toho, počas II. svetovej v jednom koncentračnom tábore v Poľsku existovala falšovateľská dielňa, ktorá sa zameriavala na pretlače známok Európy, ale aj zbytku sveta. Takže kúpa neoverených pretlačí má charakter lotérie.
Registrovaný uživatel
Zdravim Kosican dekuji za vasi rekci ano katalog Michel Osteuropa 2012/13 mam ale bohuzel zde neni popisovano nic ohledne typu pretisku jen zakladni info , nevim proc ale napr Polsko nebo Rusko + Sowjetunion jsou v karalogu mnohem lepe detalnejic popisovany , ale Ukraina nic ? Jinak dig.mikroskop a mierku na desetiny mm mam ale to me stejne moc nepomuze kdyz nemam originalni pretisky na porovnani a ani dost zkusenosti 😁tzn. Jedine reseni je asi Atest (ale do toho nejdu).jinak jak jsem predpokladal tak moje otazka byla zde dost najivni bylo me to jasne ze nikdo takto viz foto nic konkretniho nemuze zodpovedet i tak jsem doufal ze treba nekdo odpovi jo ta nebo ta znamka stoji za to ji nechat overit znalcem muze mit vissi hodnotu napr. 👍tak jeste jednou diky moc👍

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Existuje k tomu pochopitelně ukrajinský katalog. Máme v klubu, ale jde o to si vzpomenout. Anebo přijít a podívat se - vypůjčit si.
Registrovaný uživatel
Zdravi vas Pavel III no zkusil jsem neco najit na internetu zatim nic konkretniho a nebydlim v CR. Musel bych dorazit z Zürichu coz nechci kdyz vidim co se momentalne deje v Evrope doma jsem nebyl us 2 roky nejdrive Corona a ted mnohem horsi katastrofa horror ale pokud to dojde tak daleko myslim do Ceska tak se urcite vratim ale v maskacich a ne pro katalog 👍✌
Registrovaný uživatel
Obávam sa, že ste ma úplne nepochopili. Skúsim to bližšie :
obávam sa, že neexistuje znalec, ktorý by vám vystavil atest pravosti na pretlač na jednotlivej známke, ak je o tých pretlačiach známe, že mohli byť používané aj po dobe platnosti tých známok. Sám vlastním niekoľko stoviek týchto ruských známok s pretlačou trojzubca a časť z nich som celkom bezpečne zaradil do 14 typov. Ale v súčasnosti neexistuje metóda, ktorou by sa dalo potvrdiť, či tá pretlač bola daná na známky pôvodne oficiálne vydané, alebo neskoršie. A tu je ten hlavný problém. Dokonca, keď som po rozpade ZSSR bol v Ľvove kupovať pozostalosť po filatelistovi a pýtal som sa na celistvosti s trojzubcovými pretlačami, tak mi bolo naznačené, že je problém ich zohnať, ale dá sa to, no dobre by bolo doniesť celistvosti bez pretlačí. A to som už mal tam kúpených asi 50 jednotlivých známok s pretlačou. Otvorilo mi to oči a prestal som sa týmto známkam venovať.
Registrovaný uživatel
https://www.philasearch.com/de/i_9369_32153/6515050_Ukraine_Lokale_Dreizack_berdrucke_Sammlungen/9369-A92-1366.html?set_sprache=de&page=5&set_gesetz_bestaetigt_jn=J&gesetz_bestaetigt_neu=J&treeparent=COSUBGRP-20650&postype=PH&row_nr=101&breadcrumbId=1646727725.115
Moderátor
Prosím sběratele, zda někdo z nich nemá obálku s Vasilem Levkovičem.
Koupil bych ji: https://www.pokec24.cz/politika/hrdinove-ukrajiny/?fbclid=IwAR0DN2nr5XSOvjNwjoZw9yysTOhJi_cNZG8j-wGOq_8f0R92mnYrJQKESO8&attempt=2
Moderátor
Jaromir napsal
Prosím sběratele, zda někdo z nich nemá obálku s Vasilem Levkovičem.
Koupil bych ji: https://www.pokec24.cz/politika/hrdinove-ukrajiny/?fbclid=IwAR0DN2nr5XSOvjNwjoZw9yysTOhJi_cNZG8j-wGOq_8f0R92mnYrJQKESO8&attempt=2

Nemám.
Ale podle toho co v tom článku píše to musel být pěkný vykuk. Na druhou stranu se tomu moc věřit nedá, protože polská tetička Wiki nic z toho neuvádí a dokonce ani ruská nic takového nezmiňuje. Pouze mu přiznává, že byl nacionalista a že, věcně vzato, bojoval za Ukrajinu a, jak už to tak Ukrajinci měli, tak proti všem. Nikde není ani slovo, že by nějak střílel Židy, či něco takového. Ale tak, jaký web, taková pravda.
Moderátor
Pavel_III napsal
Jaromir napsal
Prosím sběratele, zda někdo z nich nemá obálku s Vasilem Levkovičem.
Koupil bych ji: https://www.pokec24.cz/politika/hrdinove-ukrajiny/?fbclid=IwAR0DN2nr5XSOvjNwjoZw9yysTOhJi_cNZG8j-wGOq_8f0R92mnYrJQKESO8&attempt=2

Nemám.
Ale podle toho co v tom článku píše to musel být pěkný vykuk. Na druhou stranu se tomu moc věřit nedá, protože polská tetička Wiki nic z toho neuvádí a dokonce ani ruská nic takového nezmiňuje. Pouze mu přiznává, že byl nacionalista a že, věcně vzato, bojoval za Ukrajinu a, jak už to tak Ukrajinci měli, tak proti všem. Nikde není ani slovo, že by nějak střílel Židy, či něco takového. Ale tak, jaký web, taková pravda.

Pavle, mně v tomto případě nejde o to, komu a čemu se dá věřit (i když je na uvedeném webu uvedeno jméno svědka, který svědčil v Norimberském procesu a určitě víš, že Wiki je u nás i v Polsku silně cenzurovaná), já jsem tuto obálku našel na uvedeném webu, proto jej uvádím jako obrazový zdroj.
Moderátor
Ať je Wiki cenzurovaná jak chce (byť teda nevím co si pod "silně" představit - osobně mne sere propagace patvaru "Česko"), pochybuju, že by se Polák nebo Rus nezmínil a že by zrovna tohle bylo cenzurováno.
A navíc, svědek svědčil o skutku, že se stal, ne o tom, že tam byl (aktivní) dotyčný pán. Aspoň já to tak pochopil. A navíc si odmakal (protože v Rusku se nesedělo) 25 let, ale nejspíš za cokoliv jiného než za vraždění Židů (nebo kohokoliv civilního). Čili, jeho hlavní vina spočívala v boji proti Sovětsku. Nemyslím si, že kdyby se přímo podílel na tom vraždění, že by si toho, krom dotyčného webu, nikdo za těch 80 let nevšiml. Zvlášť teda u ruské tetičky Wiki by to bylo zarážející. A i polská se nezmiňuje, byť se Ukrajinci s Poláky mydlili docela běžně jak byla příležitost bez ohledu na cokoliv.

Mimochodem, proč zrovna tento?

A třeba, abych si zapropagoval, to někdo bude mít 8. března v Brně na Výstavišti! ;) Samozřejmě nevím, jestli přijede nějaký obchodník z Ukrajiny či Ruska. Seznamy sice jsou (ne že bych o všech věděl, jen o některých), ale jak se to vyvine za současné situace a jestli z východu budou moci přijet ...
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 27. 3. 2022, 23:48. »
Moderátor
Pavel_III napsal
Ať je Wiki cenzurovaná jak chce (byť teda nevím co si pod "silně" představit - osobně mne sere propagace patvaru "Česko"), pochybuju, že by se Polák nebo Rus nezmínil a že by zrovna tohle bylo cenzurováno.
A navíc, svědek svědčil o skutku, že se stal, ne o tom, že tam byl (aktivní) dotyčný pán. Aspoň já to tak pochopil. A navíc si odmakal (protože v Rusku se nesedělo) 25 let, ale nejspíš za cokoliv jiného než za vraždění Židů (nebo kohokoliv civilního). Čili, jeho hlavní vina spočívala v boji proti Sovětsku. Nemyslím si, že kdyby se přímo podílel na tom vraždění, že by si toho, krom dotyčného webu, nikdo za těch 80 let nevšiml. Zvlášť teda u ruské tetičky Wiki by to bylo zarážející. A i polská se nezmiňuje, byť se Ukrajinci s Poláky mydlili docela běžně jak byla příležitost bez ohledu na cokoliv.

Mimochodem, proč zrovna tento?

A třeba, abych si zapropagoval, to někdo bude mít 8. března v Brně na Výstavišti! ;) Samozřejmě nevím, jestli přijede nějaký obchodník z Ukrajiny či Ruska. Seznamy sice jsou (ne že bych o všech věděl, jen o některých), ale jak se to vyvine za současné situace a jestli z východu budou moci přijet ...

Pavle, k té cenzuře:
Proč je na Ukrajině zakázaný polský film Volyň? Z naší Wikipedie zmizela řada údajů týkajících se zločinů spáchanými zeměmi NATO atd. A vzhledem k tomu, že u nás byla nedávno zavedena cenzura s nepodmíněnými tresty za názory rozdílné s oficiální vládní propagandou, proto mne zajímá tato obálka jako doklad výkladu historie, kdy se historie vykládá podle toho, kdo se v příslušné zemi zmocní vlády.
« Poslední úpravu provedl(a) Jaromir v 28. 3. 2022, 8:36. »
Registrovaný uživatel
existuje ta obálka vobec? Ze ju ani Google nevie nájsť 🤔
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
Citovat
A vzhledem k tomu, že u nás byla nedávno zavedena cenzura s nepodmíněnými tresty za názory rozdílné s oficiální vládní propagandou, proto mne zajímá tato obálka jako doklad výkladu historie, kdy se historie vykládá podle toho, kdo se v příslušné zemi zmocní vlády.

No, cenzura. Pokud je mi známo, tak to "zakázané" byly čisté lži, výmysly a pomluvy. Jen sem tam se spletli a dali kousek pravdy (lež pak vypadá důvěryhodněji). A lhát a pomlouvat se nemá. Dokonce je to i trestné (i bez Putina). Kdo lže, ten krade.

Ovšem nijak to nevysvětluje proč by polská a ruská Wiki neuváděla, že dotyčný vraždil Židy, kdyby to bylo prokázané*. Že by to cenzurovali? Tomu přece ani Putin nemůže věřit!
A ano, dotyčný neměl rád bolševiky a za druhé války bojoval proti nim, podobně jako mnoho dalších (včetně Poláků, Litevců, Lotyšů, Estonců a i Slováků - ale Slováci neměli tu "správnou" zkušenost, na rozdíl od Ukrajinců). Finové dokonce byli přímo úředně spojenci s Třetí říší. A věděli proč bojují proti Rusákům.

*Navíc by buď dostal špagát, nebo úřad komisaře, ale ne 25 let nucených prací.
Moderátor
teda jaromire .... pokec24 je fakt studnice moudrosti.....
Moderátor
https://pbs.twimg.com/media/FQJy9t7XoAczELd.jpg
Registrovaný uživatel
kolo101 napsal
https://pbs.twimg.com/media/FQJy9t7XoAczELd.jpg


Dovolím si doplnit podrobnějším článkem na odkazu zde:

http://newsphila.blogspot.com/2022/04/aktualne-nova-postovni-znamka.html
Moderátor
Musím říct, že je to snad nejpovedenější nová známka, kterou jsem za posledních pět let viděl
Moderátor
S tím pochopitelně souvisí
https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/rusky-kriznik-moskva-se-potopil-40393983
Moderátor
Pavel_III napsal
Existuje k tomu pochopitelně ukrajinský katalog. Máme v klubu, ale jde o to si vzpomenout. Anebo přijít a podívat se - vypůjčit si.

Je to na formátu větší A5, na stránce 2 sloupce, celkem 40½ stránky a to jen těch trojzubců.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Evropské známky » UKRAINE 🇺🇦

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1