Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Zajímavosti » uložení a zabezpečení sbírky

Vykupminci.cz
Numisargo

uložení a zabezpečení sbírky

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Já je mám v kufříku od firmy Safe + zabezpečeno v bance takže se opravdu bát nemusím teda aspon doufám:-)Sbírám pěmětní stříbrné mince + oběžné jak v kvalitě BK tak PROOF:-)Dříve jsem to nechával doma v šuplíku když jsem ještě začínal,ale čím se sbírka zvětšovala a zvětšovala tak jsem to šoupl pro jistotu do banky:-)
Registrovaný uživatel
Ahoj, zvažuju uložit sbírku do bezpečnostní schránky v bance . V blízkém okolí je má jen česká spořitelna. Ta se mi zamlouvá i cenou, ale dočetl jsem se, že narozdíl od ostatních zase nemá pojištěnou schránku a neručí za ní. Je tu někdo, kdo tam má uloženou sbírku? Je to bezpečné, když v prípadě krádeže nebo zneužití zaměstnancem není škoda hrazena? Díky za reakce
« Poslední úpravu provedl(a) none-m v 16. 11. 2021, 20:43. »
Registrovaný uživatel
také je otazka kde a co tam ukládáš, někteří filatelisti a bankovkáři v Praze by mohli asi vyprávět, po povodních a vyplavených trezorech poškozené známky beznáhrady neb banka ručila proti vykradení, ale ne za vytopení...(nevim zda nakonec něco uhádali) někde může být i dnes podobný problém z dlouhodobo vlhkostí apod. věcí k uvazeje tak někdy vícero
Registrovaný uživatel
Já bych uložil jen mince s pár certifikaty. Jde mi spíš o zabezpečení proti krádeži nebo případná neoprávněná manipulace zaměstnanci. Jestli byl zaznamenán nèjaky případ jako se to stalo třeba u unicredit, kdy neopravnene otevreli trezor udajne v domeni, ze je prazdny a zakaznik tam nebyl nedopatrenim evidovan. Obsah potom prý neodpovídal tomu původnímu.
Registrovaný uživatel
a jak ti to můžou otevřít, když máš klíč ty???
nebo nevím jak jinde, ale u svého mám klíč já a druhý (ne stejný, druhý) má banka. na otevření jsou potřeba oba...
Registrovaný uživatel
To jsem si taky myslel, že klič má jen zákazník. Ale četl jsem tento článek https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/spor-o-zlato-bezpecnosti-schranka-unicredit-bank-soud.A190605_145830_domaci_lre
Registrovaný uživatel
nevím, ucb není banka, to jsou italové
Registrovaný uživatel
Dobrý je přečíst si pojistku na nemovitost - tam jsem nějakou zmínku o sbírkových předmětech přečetla.
Registrovaný uživatel
none-m napsal
To jsem si taky myslel, že klič má jen zákazník. Ale četl jsem tento článek https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/spor-o-zlato-bezpecnosti-schranka-unicredit-bank-soud.A190605_145830_domaci_lre


Ukladať do banky ? :?
Padne banka a ste v háji.
Ideálna kombinácia je trezor + el. zabezpečenie+pes+ dôchodkyňa suseda ktorej nič neujde :mrgreen:
Zveriť majetok druhým... stačí spomenúť na ČSR Au poklad vydaný Gb v WWII DE..
Venezuelské Au v Gb alebo De Au v USA ..Sk Au v Gb ..ľudia sú nepoučiteľní
držať cennosti niekde komu prestanete vyhovovať ... :roll: u štátov máte na krku farebnú revolúciu u inštitúcii "neznámy páchateľ" keď tak Ch.
Registrovaný uživatel
Ano, banky padají každý měsíc, většinou dvě.. . Omg
Registrovaný uživatel
gorila napsal
Dobrý je přečíst si pojistku na nemovitost - tam jsem nějakou zmínku o sbírkových předmětech přečetla.


Ano, na tohle je potřeba myslet extra. Většinou to bude spíš v domácnosti. A jsou tam dost tvrdé podmínky. Teď záleží na částce. I proto mám banku
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
Ano, banky padají každý měsíc, většinou dvě.. . Omg

rok 2008 :?
Registrovaný uživatel
Myslim, ze pri padu banky by to meli normalne vratit. Není to jejich majetek preci a ten obsah tam stale bude narozdíl od penez, které má človek na uctu a banka je realne mít nemusi , protoze je investovala. Takze z tohohle hlediska je bezpecnejsi mit u nich v pronajmu schranku než účet
Registrovaný uživatel
Ani s penězi to neplatí, jsou do limitu pojištěné

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Zajímavosti » uložení a zabezpečení sbírky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1