Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Uložení mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Uložení mincí

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Misak33 napsal
Muzes si je obarvit fixama :).


To jsem zkoušel. Jenom to vypadá divoce, nerovnoměrně. Zatím mám lepší výsledky s pastelkama :)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Znám lidi kteří přísahají že z toho samolepidla se vypařuje nějaký sajrajt. :evil:


Přísahat nebudu, ale podle toho co nás učili na VŠ a podle toho co jsme naměřili v laboratoři:

1)Každé lepidlo (kromě tavného) musí vždy vyschnout to znamená že se z lepidla vypařují rozpustné složky a ty jdou kam??? Do vzduchu (smrad když něco lepíte).
Věřím, že část se dostane i do holderu, co to udělá s mincemi nevím, ale určitě by jste v tom mince nemáchali...

2)Každé lepidlo postupem času degraduje (tak jako všechny materiály), záleží pouze na kvalitě lepidla, jak dlouhá bude trvanlivost spoje... Pokud materiál degraduje tzn. opět částečně uvolňuje určité složky do prostoru... co tohle udělá s mincemi taky nevím chtělo by to pokus...

3)zjistěte co je tam za lepidlo a mám možnost se zeptat naší profesorky na lepidla (báze lepidla, druh...) co to s tím udělá

závěr
Každé uložení má své pro a proti, záleží na každém s čím má jaké zkušenosti a co komu doporučí. Na firemní slogany již ale nevěřím!!!!!!!!!!!!
Registrovaný uživatel
Já mám skoro všechny mince v samolepících papírových holderech (kromě PG). Věřím v německou a nizozemskou značku ;)
Moderátor
Já bych věřil spíš fyzikálním zákonům ;)

Jinak jaký smysl má mít minci, pokud není investiční, trvale pod igelitem, jsem nepochopil, ale proti gustu...
Registrovaný uživatel
Vsetky mince, co za nieco stoja mam v Hartberger ramcekoch, po 3 rokoch nevidim ziadne zmeny. Proti certifikovanym minciam nemam nic, ale tie plastove obaly su hrozne. Kebyze kupim nieco do vlastnej zbierky, urcite by som to z obalu vybral - ak sa to da bez rizika poskodenia mince.
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Já bych věřil spíš fyzikálním zákonům ;)

Jinak jaký smysl má mít minci, pokud není investiční, trvale pod igelitem, jsem nepochopil, ale proti gustu...


asi tak nějak...
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Jinak jaký smysl má mít minci, pokud není investiční, trvale pod igelitem, jsem nepochopil, ale proti gustu...


- rychlá manipulace, pokud potřebuji přeházet pořadí
- když si chci minci prohlédnout, tak se nedostane do kontaktu s rukou ( voda, sůl, mastnota .. )
- kompaktní systém pro uložení mincí různé velikosti vedle sebe
- možnost popisu přimo u mince
- zamezení přístupu vzduchu

S tím lepidle je to fakt. Někam jít musí. Ale myslím si, že rozhoduje "poločas rozpadu"

Nemá někdo ukázku toho, jak se mince v holderu poškodila?
Registrovaný uživatel
No řešení je myslím jednoduché.
Asi pomalu přejdu ze samolepících holderů na sešívací.
Důvody: vyhnu se většímu množství lepidla, zachovám si veškeré výhody psané v předchozím příspěvku, při výměně mince za lepší nemusím zase znova tisknout popisky na samolepky, které lepím na volné místo holderů. A když budu potřeboval minci nafotit, nebo tak něco - tak ji zkrátka vytáhnu, aniž bych poškodil holder.
A napadá mně ještě jedna věc - mám ten pocit, že ty sešívací holdery jsou z tlustšího kartonu než ty samolepící - takže to minci v albu akorát prospěje (k její ochraně).
Registrovaný uživatel
Horacio napsal
Asi pomalu přejdu ze samolepících holderů na sešívací.


Zosivacie holdery poskodzuju album pri vkladani, vyberani.
Registrovaný uživatel
Vanya napsal
Zosivacie holdery poskodzuju album pri vkladani, vyberani.


Přesně tak. To je důvod, proč jsem začal používat ty lepící. S tím lepidlem mi to stále přijde jedna paní povídala. Jak jsem již psal. Mám je zde delší dobu a žádné změny nepozoruji.
Registrovaný uživatel
ambrosius napsal
tenzor napsal
Jinak jaký smysl má mít minci, pokud není investiční, trvale pod igelitem, jsem nepochopil, ale proti gustu...


- rychlá manipulace, pokud potřebuji přeházet pořadí
- když si chci minci prohlédnout, tak se nedostane do kontaktu s rukou ( voda, sůl, mastnota .. )
- kompaktní systém pro uložení mincí různé velikosti vedle sebe
- možnost popisu přimo u mince
- zamezení přístupu vzduchu


Přesně z těhle důvodů používám spolu s albumem právě paírové holdery. Nejdříve jsem měl sešívací, ale v těch mi hubeňoučké mincičky zapadaly z fólie do holderového papíru. Samolepící drží minci přesně jak jsem ji vložil ;)
Moderátor
ambrosius napsal
tenzor napsal
Jinak jaký smysl má mít minci, pokud není investiční, trvale pod igelitem, jsem nepochopil, ale proti gustu...


- rychlá manipulace, pokud potřebuji přeházet pořadí
- když si chci minci prohlédnout, tak se nedostane do kontaktu s rukou ( voda, sůl, mastnota .. )
- kompaktní systém pro uložení mincí různé velikosti vedle sebe
- možnost popisu přimo u mince
- zamezení přístupu vzduchu


Krome kompaktnosti ma system, ktery pouzivam (plata + ctvercove dvoukapsicky) stejne vyhody, zatimco nema mnohe nevyhody holderu, z nich nejpodstatnejsi povazuji nemoznost vzit si minci do ruky (pokud je zakonzervovana nebo si clovek poradne umyje a osusi ruce, vetsinou to pro minci neni problem). Ale jak uz jsem psal, kazdy ma priority jinde.
Registrovaný uživatel
Ahoj, toto se mi asi na třech měděných mincích udělalo při vložení do samolepícího holderu a poté do albumního listu. Když minci z holderu vyndám žádný fleky na ní nejsou, nevíte co to má zase být? :x

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Maruska se zapomela odlicit. Tak se ji ty šminky přilepily.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Aha, takže to znamená, že byla mince něják "upravována"?
Moderátor
No tezko rict, mozna byla trochu umatlana necim nez si ji tam dal a nebo proste vystupuje jeji portret nad okolim.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Aha, dobře :)
Registrovaný uživatel
Trochu jsem studoval a myslím, že může jít o oxidaci. Co vy na to? :?
Moderátor
Ja tedy nejsem chemik, ale neni nahodou k oxidaci potreba pristup vzduchu?
Registrovaný uživatel
Portrét je vystouplý, mince má už něco za sebou, může být upatlaná, kapsičky v albu jsou těsné, žádnou vědu bych v tom nehledal.
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Ja tedy nejsem chemik, ale neni nahodou k oxidaci potreba pristup vzduchu?


Neplatí to vždy. Stačí aby se jednalo o látku, která přijímá od jiné elektrony (oxidační činidlo).
Avšak v tomto případě se mi moc nezdá, že by se jednalo o oxidaci. Spíš nějaký druh reakce mezi plastem a mincí. Stačí, aby se tam dostalo trochu více vlhkosti a člověk se nestačí divit. :lol: Toto ovšem platí pro nekvalitní plasty - převážně chlorované (tedy PVC, chlorované PVC apod.)
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
Potrebovala bych radu. Je tento kufrik vhodny pro uchovavani sbirky, prevazne grosoveho obdobi? dekuju moc za nazory http://www.numismatika.name/Nabidka/Kufriky-na-mince-C01.01.07./Hlinikovy-kufr-na-261-minci-vcetne-6-plat-P296.html
Registrovaný uživatel
Myslim, ze je to kufr od Leuchtturmu, takze je v pohode. Takovy univerzalni. Jsou tam 4 plata 33mm, coz je tak na prazske grose (ale budou ti tam litat, pokud je nedas jeste do neceho a chtel by jsi kufr prenaset). Pak jedno plato na velikost tolaru a jedno na mensi drobasky.
Registrovaný uživatel
Ta plata se dají dokoupit různá i jednotlivě.
Registrovaný uživatel
Jo. A jeste rada - da se sehnat i levneji. Zkus hledat Leuchtturm KO3, respektive majitele tohohle webu ho maji take levneji zde: http://eshop.infofila.cz/hlinikovy-kufr-na-mince-ko-3-2478

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Uložení mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1