Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Uložení mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Uložení mincí

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
kacuro napsal
Celofán není PP, viz odkaz zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Celof%C3%A1n


Mně šlo o umělý celofán, který má jiné vlastnosti-viz např. zde:

https://www.stuhy.cz/darkove-baleni/archy-prirezy-folie.html

Ale to nie je celofán. To je BOPP (biaxially oriented polypropylene) ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Nic takového jsem nepozoroval. Používám normálně laserovou tiskárnu v práci. Mincemi po tom papíře nijak nešoupu, max. když vysunu šuplík, tak se drobet pohnou. Ale ani na tom papíře není barva rozmazaná.

Možno som paranoik, ale ja by som to svojím minciam neurobil.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Evropa1 napsal
kacuro napsal
Celofán není PP, viz odkaz zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Celof%C3%A1n


Mně šlo o umělý celofán, který má jiné vlastnosti-viz např. zde:

https://www.stuhy.cz/darkove-baleni/archy-prirezy-folie.html


Ale to nie je celofán. To je BOPP (biaxially oriented polypropylene) ;)


Ale označení umělý celofán se běžně používá a to na mnoha místech a je rozšířen.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Já jsem jim to urobil a jsou v dobré kondici :)
Registrovaný uživatel
Evropa: nemůžete se odvolávat na nějaké lidové a marketingové názvy. Každý z těch materiálů má nějaké dané chemické složení, které ho charakterizuje. Ale to už jsme úplně mimo téma ...
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Evropa: nemůžete se odvolávat na nějaké lidové a marketingové názvy. Každý z těch materiálů má nějaké dané chemické složení, které ho charakterizuje. Ale to už jsme úplně mimo téma ...


To s Vámi zcela souhlasím, ale mně šlo o něco jiného. Jedna věc je vědecký termín a druhou věcí je zcela zažitá terminologie, které každý rozumí. Zde se probírala určitá problematika bez nároku na terminologickou správnost a pak považuji za zcela přijatelné bavit se v rovině zcela srozumitelné. Když jsem sháněl sáčky na mince, vždy jsem použil terminologicky nesprávný název umělý celofán a vždy prodavačka věděla o čem je řeč. Pokud bych použil správný termín, nedostanu nic, protože nikdo nebude vědět co chci. Pokud budete psát na toto téma vědecký článek, pak jistě použijete správný termín, ale jistě by každý čtenář přivítal poznámku, že tento materiál má v populaci jistý zažitý název, který sice není správný, ale je pro většinu populace srozumitelný.

Ale těch případů je více, kdy se správný termín nepoužívá a je nahrazen termínem nesprávným, ale zažitým. Např. pokud půjdete kupovat do železářství vodovodní uzávěr, s největší pravděpodobností použijete termín vodovodní kohoutek. Ano, tento termín používám i já, i když vím, že se jedná z pohledu terminologie o nesmysl, jsem si toho vědom, ale zažitá nepravda má přednost již pouze ze zvyku a třeba i proto, abych nedostal prodavače do úzkých.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 22. 4. 2020, 5:35. »
Registrovaný uživatel
barbar napsal
ondkrot napsal
barbar napsal
ondkrot napsal
Dobrý den,

chtěl bych se dotázat na radu ohledně uložení československých pamětních v proof stavu v or. etujích s plombou. Jaký způsob se Vám osvědčil?


Tmavé, suché místo v konstantní pokojové teplotě...
Uložené třeba v semišových platech..


Dobrý den,

děkuji za radu.. u plat se trochu bojím, že standardní plata jsou mělčí než etue, ale asi speciální "hlubší" plata se ale asi pro tyto etue nevyrábějí..


Rozumím, vyrobte si(nechte si udělat) třeba rám pro semišové plata, rám bude výš a můžete je skládat na sebe, bez toho aniž by se poškodily etue.. Jednou byla v nabídce aukro pěkná mincovní skříňka kontejnery se zamykatelnymi šuplíky, kde se plata s mincí ukladala,třeba něco takového..


Děkuji Vám za radu..
Registrovaný uživatel
Chci se zeptat, jestli jsou na uložení mincí vhodné kapsle, které mají uvnitř gumové kroužky a může se odebrat,
nebo přidat kroužek, dle velikosti mince, aby mince v kapsli nelítala.

Nebo jestli ta guma není vhodná, jestli třeba tu minci časem postupně nemůže nějak "znehodnocovat".

Nevím jaké látky obsahuje guma a jak působí na povrch/hranu mince.

https://www.ebay.com/itm/100x-Clear-Round-Plastic-Coin-Capsule-Container-Storage-Box-Holder-Case-20-40mm/402345072904?hash=item5dada29908:g:CiIAAOSwwb1fI-j-
Registrovaný uživatel
Ahoj, mate někdo zkušenosti s tímto albem na mince ? Mám v plánu použit jej na stříbrné mince z 16. - 19. století. Předem děkuji za rady


https://pomfila.cz/album-na-mince-numis/74-alba-na-mince-mincovni-alba-numis.html
Moderátor
radekdite2002 napsal
Ahoj, mate někdo zkušenosti s tímto albem na mince ? Mám v plánu použit jej na stříbrné mince z 16. - 19. století. Předem děkuji za rady


https://pomfila.cz/album-na-mince-numis/74-alba-na-mince-mincovni-alba-numis.html


Pro menší ag. nominály, alba nejsou špatný. Dokonce tento typ
zajišťuje mince proti vypadávání, ale pro větší tolarové ražby alba nejsou příliš vhodná. Při špatném zacházení (např. neopatrnému obrácení stran se mince oklepávají, dokonce ve špatné kombinaci s drobnými nominály i lámou....
Registrovaný uživatel
Mate nekdo zkusenosti s podobnyma krabickama? https://www.sbazar.cz/interestprodej/detail/137260086-kvalitni-drevena-kazeta-na-plata-nove Potrebuju vymyslet do ceho strcim plata a ty kufriky se mi moc nelibi. Mam takovy ty klasicky modry plata od leuchturm.
Registrovaný uživatel
Zde není uvedeno to podstatné, tedy z jakého dřeva jsou kazety vyrobeny.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Prave proto jsem se ptal, jestli treba nekdo nema odkaz na osvedceneho prodejce. Nechal bych si je udelat u truhlare ale zase se bojim pouzitych lepidel a laku.
Registrovaný uživatel
Kdysi jsem si dělal plata z pertinaxu. Jedná se o lepený materiál, který se používá v elektrotechnice. Samet jsem lepil klihem.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
,... zase se bojim pouzitych lepidel a laku.

Starý dobrý kostní klíh a šelak. Oboje přírodní a staletímí prověřené.
Registrovaný uživatel
Jo a nepoužívat dub, může způsobit černání stříbra.
Registrovaný uživatel
Plata mám jen bych na ně rád nějakou krabičku.
Registrovaný uživatel
Vy co používáte plata to máte všichni v kufrech? Mě se to vůbec nelíbí.
Moderátor
Komáre doporučuji, standardní kvalitní semišová plata a sejf.. Jednoduchý tmavý účinný a bezpečný vůči dětem, ženě :lol:, a další možným vetřelcum..
Ty opravdu vzácné a cenné kusy bankovní uschovna...

Vic nekombinuj, stejně jednou tě to samo donutí.. ;)
Registrovaný uživatel
jak rikam, ty standardni plata mam. Uz jsem vyzkousel vselicos mimo kabinetu. Samosebou sejf zakopu u domu na zahrade :-D ale chci si to dat do nejake pekne krabicky, vlastne vim co chci, jen nevim kde to koupit. Na banku kakam, pochybuju ze bych toho mel nekdy doma za takovou sumu ze bych potreboval bankovni trezory, ja operuju v podstatne mensich cislech nez ty. ,.)
Registrovaný uživatel
Leuchturm má příslušné etuje, akorát má prázdný sklady.
Moderátor
barbar napsal
Komáre doporučuji, standardní kvalitní semišová plata a sejf.. Jednoduchý tmavý účinný a bezpečný vůči dětem, ženě :lol:, a další možným vetřelcum..
Ty opravdu vzácné a cenné kusy bankovní uschovna...

Vic nekombinuj, stejně jednou tě to samo donutí.. ;)


Jo mimo jiné, myslím dost podstatné mince je sice uložená v platech, ale na kvalitním (natural) podkladnim papíru s popisem (tužka) k minci, včetně kdy, kde a kolik.. ;).. Také nezapomeň mince čas od času obrátít cca. jednou do roka, či dvou ,( samozřejmě mimo zlato) pro správné rozložení patiny...
To vše jen pro případ až ťe jednou přejdou,, mouchy,, ;)
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 29. 4. 2021, 19:18. »
Registrovaný uživatel
Neboj příteli, nejsem žádný greenhorn 😊 pár zim už to dělám.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Také nezapomeň mince čas od času obrátít cca. jednou do roka, či dvou ,( samozřejmě mimo zlato) pro správné rozložení patiny...
To vše jen pro případ až ťe jednou přejdou,, mouchy,, ;)


Proč mince obracet? Pokud budou uloženy na kvalitním materiálu a v kvalitním prostředí, pak není potřeba mince obracet, protože podmínkou je, aby mince zůstaly po mnoho let netknuté jak na lícní, která může ležet na platu, tak na rubní straně.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Otravnykomar napsal
Neboj příteli, nejsem žádný greenhorn 😊 pár zim už to dělám.


Ale jo chápu..
Já jen vzpomínám, ják jsem sám kombinoval, vymyšlel preháněl.. Dokonce i vitríny se stojánky plánoval při zařizování baráku, ať na ně (mince) čumím vedne v noci..
A nakonec sběratelsky léta ověřený standard.. Mince v platech, žáden plast (albumy) do sejfu, pokojová teplota a tma, lezu tam, jen když je přírůstek navečer pěkně červené víno, nový kus se pomalu seznámím s ostatními ve sbírce, pokocham se, vypiju víno,zavřu ,zámknu hotové, leží tam jak v hrobě i několik měsíců.. :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Uložení mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1