Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Uložení mincí v kufru

Vykupminci.cz
Numisargo

Uložení mincí v kufru

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
treba kupovat osvedcene znacky pre zberatelov a nie potreby pre zberatelov kupovane v obchodoch... to je smiesne
_______________
Registrovaný uživatel
roland22 napsal
...by som dodal, že vnútro kufríka dosť "páchne", zatiaľ čo podobné leuchtturm platá a kufríky sú prakticky bez zápachu...
Jj, je to tak cca 2-3 roky, kdy jsme tyto levné kufříky s kamarády také probírali. A byly nějaké dvě společnosti, jedna nejspíš stále ten Lídl a druhá snad Albert. Jedni prodávali s modrými, smradlavými platy a druzí měly plata červená, bez zápachu. Od dcery jsem tehdy právě dostal kufřík s těmi červenými platy a jeden kamarád mi koupil s modrými platy. Cenově byly kufříky za téměř shodnou cenu, ale používám převážně jen s těmi červenými platy, i když je pravda, že pokud někdy kufřík někam vezu, tak mince mám sice v červených platech, ale ještě tam vkládám jedno- dvě modrá plata z druhého kufříku, aby se mince nesesypaly. Mám tam uložené mince, které jsem zatím nedal do alb a za několik let, co ta červená plata používám, tak jsem nepoznal změnu. Ale co to je pro minci několik let, že??? :D Třeba za třicet, čtyřicet let... Ale to neřeším, bo mince už bude vlastnit určitě někdo jiný :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Když se tady rozjela ta diskuze kolem plat:

Koupil jsem před dvěma lety plata "Baron". Měď začala patinovat téměř okamžitě. Stříbrné mince se tvářily v pohodě, ale jen na straně, která byla vidět. Na straně dotýkající se plata se udělaly fleky... Měl jsem tam i mince i v plastových kapsiškách (Rauch) a ty nic, takže podezřívám plata! Jinak světlostálost je taky špatná!!!

Jde o to, že za cenu levné výroby musí být použity levné suroviny a tech. postupy! To je prostě realita! S tím je spjata následná rychlost degradace materiálu (degradace=oxidace na vzduchu za uvolňování látek do prostředí. Tyto látky pak reagují s ochotně reagujícím kovem). Důkaz, pokud by mi někdo nevěřil: "smrad na tržnicích, nebo při rozbalení nového zboží" ;)
_______________
Le Corbusier: „Buď tím, kým jsi“
Registrovaný uživatel
Kupování plat je problém, protože laciné zboží, není záruka. Další neznámou je i otázka toho, že naprosto neznáme z čeho jsou vyrobeny a výsledek uvidíme až v budoucnosti.
Proto bych každému doporučoval, aby si je vyrobili sami a pouze z doporučených surovin. Já jsem se o to pokusil a mohu každého ubezpečit, že výroba je naprosto jednoduchá. Pokud by někdo vyžadoval rozdělení plat na okýnka, pak by to bylo již složitější, ale já nevidím důvod, proč by tam musely být.
Registrovaný uživatel
Foto těch plat bez okýnek? ;) Jak máte ty plata dál uloženy? Neťukají mince o sebe při jakékoli manipulaci?
_______________
Le Corbusier: „Buď tím, kým jsi“
Registrovaný uživatel
Plata mohou být narovnaná na sobě, mám je polepené černým sametem, tedy mince na nich drží.
Při opatrné manipulaci se mincím nemůže nic stát.
Moderátor
Potom tam ale nemuzete mit popis coz muze byt u nekterych typu minci neprakticke
Registrovaný uživatel
Popisy tam samozřejmě být nemohou, ale vlastně je nepotřebuji, protože všechnu teorii mám v hlavě a mince na platech slouží jako estetická záležitost. Jinak některé náležitosti, netýkající se numismatických informací mám ve zvláštním sešitku.
Moderátor
Hm tak to ja si treba u denaru nebo brakteatu bohuzel vsechny typy dle Cacha nepamatuji takze popisy tam musim mit, a aby to bylo jednotne tak vlastne u vseho
Registrovaný uživatel
Já Vám rozumím a připouštím, že rozdíl mezi námi je velký. Já dělám speciálně úzké období a Vy generálně průřez celou historií jedné mincovny. Vy je musíte mít z důvodu jednotnosti u všeho, i když to není v určitých oblastech potřebné a já je mohu ignorovat.
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Nie je to náhodou ten kufrík čo predávakú v predajniach Lidl ?
http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl_sk/hs.xsl/index_20059.htm

Niektorými zberateľmi na burze mincí je ospevovaný najmä kvôli nízkej cene = 14,99 EUR, pretože podobné (pravdepodobne identické) kufríky sa v numizmatických predajniach a na internete predávajú za 34,99 EUR. Takže polovičná cena poteší. Inak lovci lacných vecí už svoju príležitosť prepásli, pretože podražel - v predchádzajúcej akcii ho predávali za 12,99 EUR :)
http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl_sk/hs.xsl/index_12024.htm

Skúšal som sa dopátrať k jeho výrobcovi, ale nedopátral. Je to výrobok Made in China, tak ako všetky ostatné, lenže v tomto prípade nie je jasný výrobca. A výrobca čo sa hanbí za svoj výrobok, nie je podľa mňa dobrý parner pre akúkoľvek zbierku. Dovozcom do Európy je firma Milomex Ltd. www.milomex.com, je to model Z30892 v.09/2011.

Hliníkový kufrík obsahuje 5 plát
2-krát 40 mincí do 33mm
2-krát 24 mincí do 45mm
1-krát 77 mincí do 22mm
Sú potiahnuté zamat pripomínajúcou látkou. Táto látka je prilepená k platám z tvrdeného PVC. A tu vidím dve riziká

1.) lepidlo, z ktorého sa môžu uvoľňovať neznáme agresívne látky
2.) samomtné PVC, z ktorého sa môžu uvoľňovať zlúčeniny chlóru a tie reagovať s mincami.

Takže ja osobne by som to neriskoval. :(



Mne funguje na bežné mince úplne v pohode.
Pre začínajúceho zberateľa úplne vyhovuje, alebo na bežné "hranie" úplne stačí.
Je zbytočne investovať do drahých boxov, schránok a kufríkov, pokiaľ zberateľ ešte nie je vyprofilovaný.
Registrovaný uživatel
Tovy napsal
Kdysi jsem sbiral US muziku 60tych let a pro lepsi uskladneni jsem CD daval do takovych tech kufriku/alb. Jednou jsem si koupil "levne cinske" album (ale jinak vypadalo hezky), dal do toho CD a asi po 2 letech zjistil, ze ty CD maji uplne rozleptane povrchy. Nastestesti to bylo jen jedno album, ale i tak se mi znicilo snad 40CD. Zajimave, ze to naleptalo nejen potisky CD, ale i ten plast!

Skús sa poradiť v nejakej DVD požičovni. Majú stroje na jemné zabrúsenie plochy, to by mohlo tým CD pomôcť a vrátiť ich do života pokiaľ to boli originálky. ;)
Pokiaľ to boli napaľované CD, tak fotocitlivá vrstva je zo strany potlače. Tá bude pravdepodobne rozleptaná, takže tam sa už asi nedá pomôcť. :(
Registrovaný uživatel
Ja som raz kúpil pár mincí aj s platom, doma robeným. Bolo to plexisklo, na ňom bola urobená mriežka zo špaidlí, podľa veľkosti mincí a na tom bol prilepený zamat, celkom pekné, a ak sa dá použiť neagresívne lepidlo, tak aj nezávadné.
Registrovaný uživatel
Ak by sa robila nejaká súťaž odvahy, tak zberateľa, ktorý si svoju zbierku uloží do kufríka a na plata z LIDLU by som v takejto súťaži zaradil na popredné miesta.
Moderátor
Plata ( myslím, že byly od Lindnera )jsem taky zkoušel několik let, ale byl jsem s nima nespokojen, protože stříbrné mince v nich flekatěly. Navíc vzhledem k tomu, že sbírám drobáky, tak se různým pohybem olamovaly.

Pak jsem používal albumy, ale po tom, co se mi pár míncí podařilo zlomit ( u Jiříkova halíře to jistě potěší ) jsem přešel na kapsle.

V současnosti zkouším už víc jak rok ty od Zdenka, a zatím žádný problém nepozoruju. Sice není vidět druhá strana, ale to mne tak dvakrát netrápí, protože mám většinou jednostranné mince. Navíc mince je lepší prohlížet v PC a nechat je odpočívat v bance.

Pracovní kapsle s nezařazenými mincemi, mám pak uloženy v takovéto škatuli. Je to celkem pohodlný na přepravu i prohlížení. Velmi pohodlně se s nima pracuje, různě přehazuje atd. Nemusím se bát nic vzít do ruky, protože kapsle jsou dost tuhé.

Uvidíme za pár let.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Nie je to náhodou ten kufrík čo predávakú v predajniach Lidl ?
http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl_sk/hs.xsl/index_20059.htm

Niektorými zberateľmi na burze mincí je ospevovaný najmä kvôli nízkej cene = 14,99 EUR, pretože podobné (pravdepodobne identické) kufríky sa v numizmatických predajniach a na internete predávajú za 34,99 EUR. Takže polovičná cena poteší. Inak lovci lacných vecí už svoju príležitosť prepásli, pretože podražel - v predchádzajúcej akcii ho predávali za 12,99 EUR :)
http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl_sk/hs.xsl/index_12024.htm

Skúšal som sa dopátrať k jeho výrobcovi, ale nedopátral. Je to výrobok Made in China, tak ako všetky ostatné, lenže v tomto prípade nie je jasný výrobca. A výrobca čo sa hanbí za svoj výrobok, nie je podľa mňa dobrý parner pre akúkoľvek zbierku. Dovozcom do Európy je firma Milomex Ltd. www.milomex.com, je to model Z30892 v.09/2011.

Hliníkový kufrík obsahuje 5 plát
2-krát 40 mincí do 33mm
2-krát 24 mincí do 45mm
1-krát 77 mincí do 22mm
Sú potiahnuté zamat pripomínajúcou látkou. Táto látka je prilepená k platám z tvrdeného PVC. A tu vidím dve riziká

1.) lepidlo, z ktorého sa môžu uvoľňovať neznáme agresívne látky
2.) samomtné PVC, z ktorého sa môžu uvoľňovať zlúčeniny chlóru a tie reagovať s mincami.

Takže ja osobne by som to neriskoval. :(


Kufříky z LIDLU.
Dostal jsem před rokem pár kusů k otestování.

Výrobce:
Gavia GmbH, Max-Stromeyer Str. 116,
D-78456 Konstanz
vyrobeno: v Číně
ostatní parametry: viz Fidzi výše, modrý velur (velvet).

Počet plat je nedostatečný. Při přenášení se mince sesypou. Vyřešil jsem to doplněním dalšího plata z druhého kufříku. Poté už mince necestovaly. Plata jsou ovšem tenká a při plném zaplnění se při manipulaci s nimi dost prohýbají Zaplnil jsem je mincemi z mosazi, mědi, zinku, stříbra a všech možných obecných slitin. Vždy po třech v různých stavech od RL až po silnou patinu. Kontrola vždy po cca 2 měsících. Po roce jsem nezaznamenal žádnou změnu ve stavu mincí i po porovnání s dalšími uloženými jinak. Čili zatím kufříky uspěly.

Po prvním otevření a přičichnutí nebyla cítit žádná "chemie", přesto jsem týden nechal kufříky otevřené a plata na vzduchu vyvětrat.
Jedinou výtku mám vůči vypolstrování vlastního kufříku. Po nějaké době se mince z prvního plata natlačí do polstrování víka kufříku a při rychlém otevření se rozsypou. Vyřešil jsem to sepranou bavlněnou látkou.
Registrovaný uživatel
pavelgregor napsal
Plata ( myslím, že byly od Lindnera )jsem taky zkoušel několik let, ale byl jsem s nima nespokojen, protože stříbrné mince v nich flekatěly. Navíc vzhledem k tomu, že sbírám drobáky, tak se různým pohybem olamovaly.

Pak jsem používal albumy, ale po tom, co se mi pár míncí podařilo zlomit ( u Jiříkova halíře to jistě potěší ) jsem přešel na kapsle.

V současnosti zkouším už víc jak rok ty od Zdenka, a zatím žádný problém nepozoruju. Sice není vidět druhá strana, ale to mne tak dvakrát netrápí, protože mám většinou jednostranné mince. Navíc mince je lepší prohlížet v PC a nechat je odpočívat v bance.

Pracovní kapsle s nezařazenými mincemi, mám pak uloženy v takovéto škatuli. Je to celkem pohodlný na přepravu i prohlížení. Velmi pohodlně se s nima pracuje, různě přehazuje atd. Nemusím se bát nic vzít do ruky, protože kapsle jsou dost tuhé.

Uvidíme za pár let.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem



můžu požádat o popis co z čeho (případně od koho co koupeno) je na obrázku? vypadá to zajímavě, tedy, alespoň na některé druhy mincí. díky
Moderátor
Kapsle Quadrum č. 317505 s plnou výplní od firmy Leuchtturm. Dělaj se pro různé průměry, ale také s plnou výplní. Což je na drobotinu nejlepší.

Kazeta je také od firmy Leuchtturm. Je to na různé hodinky atd. Výhodou je to, že přepážky si nastavuješ sám.

Obojí se dá objednat tady u Zdeňka stránka 52 :
http://eshop.infofila.cz/sberatel/Leuchtturm-mince.pdf

Kazeta sice již v tomto katalogu není, ale Zdeněk by Ti ji určitě ve starém katalogu našel ( někde jsem ho založil ).

Musím uznat, že jsem s tím zatím maximálně spokojen.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Uložení mincí v kufru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1