Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Uložení mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Uložení mincí

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pokud se ptáte na kopané-ve většině případů zcela zničené mince-pak olejem nic nezkazíte. Pokud byste ale našel poklad slepených plíšků, pak by byla potřebná odborná pomoc, protože i v těchto případech platí, že neodborné pokusy končí fatálními následky.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Jeste jedna otazka. Poridil jsem plata na mince Leuchtturm. Muzu mince normalne dat do plat bez tech plastovych krabicek? Mince nebudu prevazet ani nic takoveho, ale nekde jsem cetl, ze jsou necim napustene
Moderátor
Tomesken napsal
Jeste jedna otazka. Poridil jsem plata na mince Leuchtturm. Muzu mince normalne dat do plat bez tech plastovych krabicek? Mince nebudu prevazet ani nic takoveho, ale nekde jsem cetl, ze jsou necim napustene


Ano, doporučuji však z přírodního papíru, vytvořit (vystřihnou) tvz. podkladní listek, chrání plata před špínou s patiny, či jiných nečistot, speciálně pro ty kopané... Také můžete na podkladni listek tužkou, zaznamenat popis k dané minci..
Registrovaný uživatel
Dobře, tedy papír ze 100% celulózy pokud chápu správně, jinak děkuji za rady
Registrovaný uživatel
Tomesken napsal
Jeste jedna otazka. Poridil jsem plata na mince Leuchtturm. Muzu mince normalne dat do plat bez tech plastovych krabicek? Mince nebudu prevazet ani nic takoveho, ale nekde jsem cetl, ze jsou necim napustene


Jaké máte na mysli plastové krabičky? Nemyslíte jedno, či dvoukapsičky?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Takove ty kulate dvoudilne, ale asi si vyrobim ty podkladove listky, nechce se mi je dokupovat
Moderátor
Tomesken napsal
Dobře, tedy papír ze 100% celulózy pokud chápu správně, jinak děkuji za rady


Ano..
Registrovaný uživatel
Tomesken napsal
Takove ty kulate dvoudilne, ale asi si vyrobim ty podkladove listky, nechce se mi je dokupovat


Ty ale nejsou vyrobeny z plastu, mělo by se jednat o umělou hmotu.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Dobře, asi to není plast, ale radši si udělám podkladové lístky z ubrousku než abych kupoval kryty na mince
Registrovaný uživatel
Pokud chcete mince ukládat, pak musíte přesně znát složení materiálů, ze kterého jsou tyto pomůcky vyrobeny. Na trhu jistě seženete několik druhů plat, z nichž u některých bude složení materiálů a lepidel zcela nevyhovující pro tyto účely. To samé bude platit v případě plastových kapsiček atd.

Když jsem používal plata, vyrobil jsem si je sám.

Dnes používám dvoukapsičky Kobra, nebo u některých mincí celofánové sáčky. S oběma způsoby nemám nejmenší problém.

Dále je velmi důležité prostředí, kde mince budou uloženy atd.

Podle mého názoru by měly být umělohmotné škatulky také v pořádku.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 21. 4. 2020, 13:28. »
Registrovaný uživatel
Mám plata leuchtturm s kufříkem. Pod mince jsem si nastříhal ubrousek ze 100% celulózy

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tomesken napsal
Dobře, asi to není plast, ale radši si udělám podkladové lístky z ubrousku než abych kupoval kryty na mince


Můžeš i s tvrdšiho papíru... Klasický přírodní nebarvený je v pořádku..
Registrovaný uživatel
Dobře, kdyžtak vyměním, prozatím mi to stačí.
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Ty ale nejsou vyrobeny z plastu, mělo by se jednat o umělou hmotu.


Jaký je rozdíl mezi umělou hmotou a plastem? :lol: Umělá hmota je přeci lidový název pro plasty ;)
Registrovaný uživatel
Mám jako podkladove listky už přes deset let klasický papír do tiskárny s vytistenymi popiskami a žádné změny na mincich nepozoruji.
Registrovaný uživatel
Jsem si vědom, že jsem se do toho trochu zamotal, ale bylo to myšleno takto:

Plast jsem bral jako něco foremného, ze kterého se mohou lehce odbourávat jednotlivé složky a tak zatěžovat okolí.

Umělou hmotu jsem myslel ve smyslu pevných škatulek, které by měly být chemicky navenek neutrální.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Vzhledem k tomu, že pracuji v Unipetrolu, který je jediným výrobcem polyetylenu a polypropylenu v ČR, vím, že je možné vyrobit různé plasty s vlastnostmi dle přání zákazníka (např. pro potravinářský průmysl). Existuje řada receptur, respektive různých typů aditiv, kterými plasty získávají požadované vlastnosti. Spíše pak záleží na tom, jak a čím si náš odběratel při dalším zpracování plastů původní PE a PP upraví (barviva atd.).

Určitě bych se vyhnul jakýmkoli asijským (čínským) šmejdům, jejichž plasty mohou obsahovat prakticky cokoli (určitě i rozemleté brouky :))
Registrovaný uživatel
Citovat
Určitě bych se vyhnul jakýmkoli asijským (čínským) šmejdům, jejichž plasty mohou obsahovat prakticky cokoli (určitě i rozemleté brouky :))


Jestli jste z oboru a když už jste se zmínil o čínských plastech, tak vám určitě doporučuji dokument Život na hromadě plastů..

a omlouvám se za off topic 8)
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Vzhledem k tomu, že pracuji v Unipetrolu, který je jediným výrobcem polyetylenu a polypropylenu v ČR, vím, že je možné vyrobit různé plasty s vlastnostmi dle přání zákazníka (např. pro potravinářský průmysl). Existuje řada receptur, respektive různých typů aditiv, kterými plasty získávají požadované vlastnosti. Spíše pak záleží na tom, jak a čím si náš odběratel při dalším zpracování plastů původní PE a PP upraví (barviva atd.).


Pokud jsou moje informace správné, pak umělý celofán je ve své podstatě polypropylen, který se používá i v potravinářství.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Celofán není PP, viz odkaz zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Celof%C3%A1n
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Pokud jsou moje informace správné, pak umělý celofán je ve své podstatě polypropylen, který se používá i v potravinářství.

Ako píše Kacuro sú to dve chemicky odlišné látky:
polypropylén = polymér propylénu C3H6 (jednoduchý alkén)
celofán = polymér celulózy (polysacharid)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Evropa1 napsal
Pokud jsou moje informace správné, pak umělý celofán je ve své podstatě polypropylen, který se používá i v potravinářství.

Ako píše Kacuro sú to dve chemicky odlišné látky:
polypropylén = polymér propylénu C3H6 (jednoduchý alkén)
celofán = polymér celulózy (polysacharid)


Tomu rozumím, ale mně šlo o umělý celofán, který se zcela běžně používá jako obalovací materiál v potravinářství. Třeba se dá registrovat jako obal škatulek čajů atd.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Mám jako podkladove listky už přes deset let klasický papír do tiskárny s vytistenymi popiskami a žádné změny na mincich nepozoruji.

Zaujímavé. Toner z laserovej tlačiarne po čase reaguje s plastovým obalom (myslím mäkčené listy do albumov na mince). Toner z atramentovej reaguje už pri zvýšenej vlhkosti. Mince odskúšané nemám, pretože by som to nikdy neriskoval.

Popisky robím zásadne mimo mincu. Na podložný lístok pod mincu by som použil maximálne tak obyčajnú grafitovú tužku alebo pero a klasický čierny tuš (dobre zaschnutý). Ostatné popisky (najmä farebné) budú skôr či neskôr reagovať alebo prinajlepšom mince ušpinia.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Celofán není PP, viz odkaz zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Celof%C3%A1n


Mně šlo o umělý celofán, který má jiné vlastnosti-viz např. zde:

https://www.stuhy.cz/darkove-baleni/archy-prirezy-folie.html
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Nic takového jsem nepozoroval. Používám normálně laserovou tiskárnu v práci. Mincemi po tom papíře nijak nešoupu, max. když vysunu šuplík, tak se drobet pohnou. Ale ani na tom papíře není barva rozmazaná.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Uložení mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1