Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Uložení mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Uložení mincí

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mohli by jsme jako sběratelská obec založit taky mezinárodní numismatikou společnost a dávat mince do krabicek. V Evropě tahle divize chybí. :)
Registrovaný uživatel
A ještě by sis drze ten kancl v Paříži dal naproti kanclu PCGS :D
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Mohli by jsme jako sběratelská obec založit taky mezinárodní numismatikou společnost a dávat mince do krabicek. V Evropě tahle divize chybí. :)



jednu maj už poláci :mrgreen: ECC

https://eccgrading.pl/
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Mohli by jsme jako sběratelská obec založit taky mezinárodní numismatikou společnost a dávat mince do krabicek. V Evropě tahle divize chybí. :)


Ať se nám škatulky líbí, či nikoli, žádnou zásadní problematiku nelze hodnotit pouze jedním pohledem a vůbec ne tím pohledem, který vychází z našich preferencí. Předně škatulky vznikly a získávají svoje místo na slunci zájmu na základě určité poptávky, která vznikla ve zcela jiném světě a my jsme pouze ve vleku těchto událostí. Buď se se dnešní "škatulkové náladě" přizpůsobíme a budeme využívat i jejich výhod, nebo jí budeme ignorovat a v některých situacích půjdeme proti svým zájmům. Abych pouze neteoretizoval, uvedu jeden příklad z vašeho okruhu zájmu.

Asi se shodneme na situaci, kdy běžný PG Václava II do škatulky nepatří, ale představte si jiný případ, čistě teoreticky, kdy by byl ve velké mezinárodní aukci dražen PG Václava IV v zachovalosti 1/1, navíc s kontramarkou města Brna. Jistě se shodneme, že se jedná o položku, kterou lze vidět jednou za život. Tento PG by byl ve škatulce firmy PCGS a označen v zachovalosti MS 63. Tato položka by se prodala a za nějakých 10 let by současný majitel tuto položku nabízel k prodeji. K této možnosti byste se dostal, tyto mince byste sbíral a disponoval byste i potřebnými finančními prostředky. Jelikož by vás tato položka oslovila, koupil byste jí. Ponechal byste tuto minci ve škatulce a čerpal výhody, které z z této kompletnosti plynou, či byste škatulku zničil a šel v několika směrech proti svým zájmům? Samozřejmě je dobré se řídit svými názory, svými preferencemi, ale v určité situaci nelze jít proti zdi.

Většina minulého odstavce se sice pohybuje pouze v rovině teorii, ale to podstatné je pravda. PG Václava IV. v zachovalosti 1/1, navíc s kontramarkou města Brna opravdu existuje, pouze v době, kdy jsem tuto minci viděl, nebyla ve škatulce.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 2. 5. 2021, 5:39. »
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Většina minulého odstavce se sice pohybuje pouze v rovině teorii, ale to podstatné je pravda. PG Václava IV. v zachovalosti 1/1, navíc s kontramarkou města Brna opravdu existuje, pouze v době, kdy jsem tuto minci viděl, nebyla ve škatulce.

Nevěřím!:-)
Registrovaný uživatel
patason napsal
Evropa1 napsal
Většina minulého odstavce se sice pohybuje pouze v rovině teorii, ale to podstatné je pravda. PG Václava IV. v zachovalosti 1/1, navíc s kontramarkou města Brna opravdu existuje, pouze v době, kdy jsem tuto minci viděl, nebyla ve škatulce.

Nevěřím!:-)


Asi jste toho viděl hodně málo!!!! Navíc tvrdit něco, pouze na základě svého přání, také o něčem svědčí.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Buď se se dnešní "škatulkové náladě" přizpůsobíme a budeme využívat i jejich výhod....
Vzácnosti jsou většinou uložené v trezorech (ať už v krabičce nebo bez) , je možné že v budoucnu se bude obchodovat jenom s čísly certifikátů. Třeba se bude i spekulovat na budoucí vývoj, jako na burze.
Registrovaný uživatel
Evropo napsat patasonovi, že viděl hodně málo je vskutku odvážné.
Registrovaný uživatel
opal napsal
Vzácnosti jsou většinou uložené v trezorech (ať už v krabičce nebo bez) , je možné že v budoucnu se bude obchodovat jenom s čísly certifikátů.


Na to bych nesázel, protože si certifikační firmy nedávají ani trochu práce s kvalitními foty mincí. Ve většině případů to jsou opravdu hodně ničemná fota, ze kterých nelze určit skutečnou zachovalost. Navíc musíme připustit i skutečnost velkého počtu nadhodnocených popisů. Pak pouze "sebevrah" by mohl dražit pouze podle čísla, které by si vyhledal v jejich databázi.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
valhubert napsal
Evropo napsat patasonovi, že viděl hodně málo je vskutku odvážné.


Já samozřejmě respektuji rozhled kolegy patasona, to ale neznamená, že viděl vše a může tak druhé nepřímo obviňovat z nepravdy.

I když tuto oblast nesbírám, tato problematika mě docela vždy jako pasivního sledovatele zajímala. Měl jsem asi i štěstí, že můj otec znal majitele opravdu kvalitní sbírky a i v ní se dost krásných věcí vyskytovalo. Před časem jsem byl prostředník prodeje této sbírky a jeden zdejší účastník může potvrdit, že jsem ho na prodej této sbírky upozorňoval - on tuto možnost nevyužil. Ať se na mě kolega patason zlobí, či nikoli, tato sbírka zásadním způsobem převyšovala jeho sbírku, kterou prodával a pro některé možné kupce byla jeho sbírka velkých zklamáním. Nechci zde hodnotit zastoupení vzácných variant, hodnotím pouze zachovalost a tedy odvozeně sběratelskou vzácnost a ta opravdu nikoho nenadchla.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Samosebou že nevyndal. Jen z ekonomického hlediska bych se připravil o cca 20% ceny když bych vyndal. Ale co s tím, když bych ho nemohl dát k ostatním. Pokud by to byla mince takového typu. Pak bych zvažoval všechny ostatní grosove mince dát do krabicek. Sbírka má být ucelený komplet a ne jen typem mincí ale taky uložením.
Registrovaný uživatel
Mikes01 napsal
Otravnykomar napsal
Mohli by jsme jako sběratelská obec založit taky mezinárodní numismatikou společnost a dávat mince do krabicek. V Evropě tahle divize chybí. :)



jednu maj už poláci :mrgreen: ECC

https://eccgrading.pl/

Vidíš to, na ně jsem zapomněl, seznámil jsemse s nima v podstatě nedávno.
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
.

Ať se nám škatulky líbí, či nikoli, ...

Škatulky/slab box jsou chytrý vynález jak prodávat sběratelům něco co nepotřebují ;) Dobré jsou leda pro začátečníka či investora který chce koupit drahou minci ale moc tomu nerozumí a má dost peněz.
Pravý sběratel chce mít minci v ruce, potěšit se s ní, pomazlit. Je to jako šukat skrz igelitový závěs ve sprcháči. Nehledě k tomu že už byly zaznamenány případy padělků v boxu PCGS.
Já osobně jsem minci ve škatulce koupil jednou a okamžitě jí osvobodil.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Já osobně jsem minci ve škatulce koupil jednou a okamžitě jí osvobodil.


Já jsem také několik škatulek zničil, ale již to nedělám, protože škatulka je určitý druh reklamy, na kterou někdo slyší. Velký rozdíl je zničit škatulku u běžné mince a něco jiného je zničit třeba škatulku u mince "RR," navíc, která je ohodnocena stupněm MS 65 a patří k aukční historii. Pokud je přímo na škatulce napsáno, že se jedná o minci z konkrétní velké jubilejní aukce známé a renomované firmy, pak bych tímto zásahem udělal něco, na co bych především doplatil sám a to podstatným způsobem.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
, pak bych tímto zásahem udělal něco, na co bych především doplatil sám a to podstatným způsobem.

Nojo, jdeš na to rozumem a já srdcem ;)
Registrovaný uživatel
Ty slaby určitě dávají smysl u superdrahých rarit, které stejně strčítě někam do bankovního trezoru nebo zazdíte do sklípku na příštích třicet let jako důchodové připojištění :D

Ale protože na superdrahé rarity nemám, nemusím to tolik řešit. Ale všímám si, jak čím dál víc maňasů do nich zkouší narvat docela obvyklé záležitosti a napálit 2-3x větší cenu. To by se mohlo zvrhnout, hlavně v kombinaci nadhodnocených stavů.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Souhlas.
Registrovaný uživatel
vlad.dracul1989 - souhlas! Ty moje finanční možnosti stačí na rarity, které nemusím mít nutně v krabičkách... volné mince mi tak aspoň zapadnou do uložení sbírky jako celku …
Ono se to asi skutečně zvrhne...tak ať si za to jiní připlatí... ale na druhé straně v tom vidím šanci, že ceny těch normálních mincí (i některých rarit) které nenacpeme do krabiček, zůstanou aspoň trochu přijatelné i pro nás ...
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
... ale na druhé straně v tom vidím šanci, že ceny těch normálních mincí (i některých rarit) které nenacpeme do krabiček, zůstanou aspoň trochu přijatelné i pro nás ...


Nechci Vám brát iluze, ale ti movitější si nenechají vzácnější mince bez škatulek ujít a až oni je nacpou do škatulek a budou z tohoto postupu těžit.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Jak uz jsem napsal, staci se podivat na ebay, kolik doslova odpadu v krabickach je. Ale lidi si obecne vse radi zjednodusuji a je to presne o duvere v praci PCGS a dalsich, spousty lidi si to koupi jen kvuli zaruce pravosti a nemusi resit znalosti. Od lopeze mi nedavno prisla mince v quadrum krabiccee a taky to nevypadalo vubec zle, dokonce me to donutilo nad tim premyslet. Ale nakonec jsem to vzdal. Moznost vzit minci do ruky je k nezaplaceni.
Moderátor
Evropa1 napsal
MikyM napsal
... ale na druhé straně v tom vidím šanci, že ceny těch normálních mincí (i některých rarit) které nenacpeme do krabiček, zůstanou aspoň trochu přijatelné i pro nás ...


Nechci Vám brát iluze, ale ti movitější si nenechají vzácnější mince bez škatulek ujít a až oni je nacpou do škatulek a budou z tohoto postupu těžit.


V podstatě to pomalu tím směrem směřuje,na druhou stranu cesta je ještě daleká.. Osobně nemám ani jednu ze svých vzácných a raritnich kusů v krabičce, ale nebráním se tomu, pokud jednou možná přijde ten správný čas,, s lámání hole,,..
Registrovaný uživatel
Mě to vadí z praktických i estetických důvodů. Jednak jak to uložit, aby to vypadalo hezky, jednak mi vadily i pouzdra československých proofek, a to si myslím že jsou hezčí s tou svou archaickou plombou. Ale nakonec jsem je prodal, protože si raději osahám Bk verzi na platech.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Moderátor
vlad_dracul1989 napsal
Mě to vadí z praktických i estetických důvodů. Jednak jak to uložit, aby to vypadalo hezky, jednak mi vadily i pouzdra československých proofek, a to si myslím že jsou hezčí s tou svou archaickou plombou. Ale nakonec jsem je prodal, protože si raději osahám Bk verzi na platech.


Mě to také vadí, každý opravdový numismatik se rád pokochá,, holou,, mincí v RUKAVICÍCH!! o tom žádná.
Ale jak jsem psal všechno ukáže čas a okolnosti každého sběratele..
Moderátor
Evropa1 napsal
Ať se na mě kolega patason zlobí, či nikoli, tato sbírka zásadním způsobem převyšovala jeho sbírku, kterou prodával a pro některé možné kupce byla jeho sbírka velkých zklamáním. Nechci zde hodnotit zastoupení vzácných variant, hodnotím pouze zachovalost a tedy odvozeně sběratelskou vzácnost a ta opravdu nikoho nenadchla.

No řekl bych že pro většinu opravdových sběratelů českých mincí grošového údobí je patasonova sbírka velmi přínosným zdrojem informací. Pro mě tedy při práci na typologii PG a BP Ludvíka Jag. určitě byla.
A k tomu PG Václava IV. s kontramarkou Brna. PG Václava IV. ve stavu 1/1 je už sám o sobě vzácnost, navíc s kontramarkou Brna (s viditelnými břevny ve štítu na prsou orlice - tj. stav 1/1) opravdu těžko uvěřitelná. Dala by se získat fotografie, třeba i na email?
Registrovaný uživatel
Ale něco jiného je část numismatická a sběratelská. Já jsem především mluvil z pohledu potencionálních sběratelů, kteří se těšili na možnost obstarat si pěkné mince.

Souhlasím, že PG Václava IV v zachovalosti 1/1 je mince sama o sobě vzácná, to ale neznamená, že nejsou. Pouze nemusí chodit přes viditelný trh. V dané sbírce, která se prodávala obsahovala např. více kusů. Je zde jiný kolega, který má ve sbírce také několik kusů a to nejsem na toto období odborník a nezajímají mě majitelé. Pokud se zajímám o svůj obor zájmu, pak jsem se snažil a někdy až s velkými obtížemi jsem měl možnost prohlédnout opravdu kvalitní a obsáhlé sbírky. Z tohoto důvodu předpokládám, že sběratelé PG mají zájem seznamovat se s majiteli velkých sbírek, kteří jim po čase svoje sbírky poskytnou ke zhlédnutí. Na začátku 90. let se v aukčních předsálích prodával velký počet kvalitních mincí, včetně krásných PG. Pamatuji se na prodejce J.D., který měl na stole cca pět mincí Ferdinanda I. v nádherné zachovalosti. Tato nabídka obsahovala několik mincí s letopočtem, "uvězněný lev" a další. Nic podobného jsem od té doby neviděl. V tomto období se také prodal PG s kontramarkou, viděl jsem ho, ale kdo je dnešním majitelem, to opravdu neznám.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 > »

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Uložení mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1