Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Uložení mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Uložení mincí

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Stejně nevěřím a to i kdybych měl tu nejhorší sbírku na světě, viděl dohromady 5 grošů Václava IV. a nikdy nečetl názory Evropy1 na hodnocení kvality. Nehodlám se dohadovat, ale jak píše Kucera - opravdu těžko uvěřitelné.
Registrovaný uživatel
Proč těžko uvěřitelné? Ty neveřejné trhy jsou zajímavé. Co se týká mincí tak nemám potřebné kontakty a hlavně finance. Určité srovnání se dá najít v achátech, protože tam jsou někteří sběratelé ochotní vystavit fotky. A platí, že nejlepší acháty se neprodávají na burze, ale doma. A rozdíl v kvalitě je obrovský.
Registrovaný uživatel
patason napsal
Stejně nevěřím a to i kdybych měl tu nejhorší sbírku na světě, viděl dohromady 5 grošů Václava IV. a nikdy nečetl názory Evropy1 na hodnocení kvality. Nehodlám se dohadovat, ale jak píše Kucera - opravdu těžko uvěřitelné.


Víte, jak já se v podobných situacích chovám? Informaci zaregistruji s poznámkou, že jí nemám ověřenu. Nikdy bych jí, pouze na základě svého názoru, neodstřelil. Nikdo z nás nesnědl všechen rozum a nikdo z nás nemá absolutní přehled. V životě jsem předpokládal mnoho věcí, ale výsledek se nedostavil. Mnohokrát jsem něco ani ve snu nepředpokládal a ona to byla pravda.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Uvěřil bych, jen kdybych opravdu viděl. Netvrdím přece, že je to nemožné, ale vzhledem k tomu, v jaké zachovalosti se groše Václava IV. vyskytují (byly už špatně ražené, není to vždy záležitost opotřebení oběhem), je pravděpodobnost existence vámi popsaného kusu na úrovni setin procenta. Když jsem před cca 20 lety čtyři roky intenzivně pracoval na typologii a chronologii pražských grošů Václava IV., prošlo mi rukama kolem 8 tisíc grošů tohoto panovníka, často v rámci intaktních mincovních nálezů. Od té doby jsem shlédl dalších, možná 5 tisíc grošů. Viděl jsem jen několik málo pěkných grošů Václava IV. Možná u dvou/tří kusů bych si troufl jejich zachovalost klasifikovat jako 1/1, ovšem bez zohlednění vašich měřítek hodnocení kvality mincí, o kterých jsme tu v minulosti diskutovali (do té diskuse nechci znovu zabředávat!). Právě znalost vašich měřítek kvality a informace od vás o vidění groše Václava IV. s kontramarkou města Brna v kvalitě 1/1/1 mě vede k té hluboké skepsi k uvedené informaci.
Registrovaný uživatel
Toto nerozporuji, ale to neznamená, že to je vyloučeno. Ke kvalitě jsem uvedl jednoznačně kvalitu groše 1/1 a kvalitu kontramarky jsem nespecifikoval - jedná se o historii začátku 90 let a PG nebyly vlajkovou lodí mého zájmu, pouze jsem si uvědomil zajímavost a minci prohlédl.
Uvedu pár příkladů z mého zájmu. V životě jsem viděl jednu měděnou minci pouze v jednotkách kusů v kvalitách 2- a horší. Nikdy jsem nepředpokládal, že bych mohl získat minci v opravdu nadstandardní kvalitě a stalo se.
Doktor Holub rozporuje výskyt jednoho 20 krejcaru, protože za 40 let nebyla šance na nějaký odkaz. Mince existuje v jedné české sbírce, kterou vlastník začal tvořit před 60 lety a tuto minci sehnal z další staré sbírky z předešlého období. Na konci osmdesátých letech se objevil jiný 20 krejcar, který byl velkým překvapením. Tato mince někde ležela 150 let a nikdo její existenci, ani výskyt nepředpokládal.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 2. 5. 2021, 19:05. »
Registrovaný uživatel
Když už jsme byli u toho než to zase nabral jiný kurz, co používáte na podloží lístky? Archivní papír? Nějakou náhradu?
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Když už jsme byli u toho než to zase nabral jiný kurz, co používáte na podloží lístky? Archivní papír? Nějakou náhradu?


Abych se přiznal, v případě plata jsem podložní lístky nevedl a údaje jsem vedl v počítači. Když jsem přešel na dvoukapsičky Kobra, pak součástí je i v jedné kapsičce podložní lístek. V případě celofánových sáčků, mince je v sáčku, ten je nalepen na kartonovém papíru a zde píši pouze základní informaci. Vše podstatné mám opět v počítači.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Když už jsme byli u toho než to zase nabral jiný kurz, co používáte na podloží lístky? Archivní papír? Nějakou náhradu?

Já používám fotopapír do tiskárny na který si vytisknu potřebné údaje.
Ten však nedávám pod minci ale do vedlejšího chlívečku.
Moderátor
turtleoverhead napsal
Otravnykomar napsal
Když už jsme byli u toho než to zase nabral jiný kurz, co používáte na podloží lístky? Archivní papír? Nějakou náhradu?

Já používám fotopapír do tiskárny na který si vytisknu potřebné údaje.
Ten však nedávám pod minci ale do vedlejšího chlívečku.


Já to dělám tužkou popis na pokladní lístek,pak ho pouze obrátím a mince leží na nepopsané straně..
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Otravnykomar napsal
Když už jsme byli u toho než to zase nabral jiný kurz, co používáte na podloží lístky? Archivní papír? Nějakou náhradu?

Já používám fotopapír do tiskárny na který si vytisknu potřebné údaje.
Ten však nedávám pod minci ale do vedlejšího chlívečku.

Taky jsem si listecky tisknul, ted mi tedy odesla tiskarna ale u pigmentovych inkoustu a fotopapiru jsem si moc jisty nebyl prave stalosti ac canon papiry co jsem pouzival deklaruji 100let beze zmen, buh vi zejo. Tak jsem casem vymenil tisk za tuzku na bezny ctvrtce. A cim vic se tim vrtam, rozhodl jsem se koupit archivni Ph neutralni papir pro archivare a muzea. Teda v papirnictrvi na me koukali jako na blazna, takze budu muset objednat online... Fyzicky volim formu primo pod minci, stejne jako barbar, otoceny listecek popisem dolu a na nem minci. I kdyz si rikam ze ten podlozni listek dam vedle do chlivecku aby nahodou nedochazelo k oteru ale archivni papir je ze 100% bavlny tak by s tim snad nemel byt problem.. Ze bych si to jako Evropa ulozil jen do PC si nedovedu predstavit, za par let bych nevedel co je co. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Já používám fotopapír do tiskárny na který si vytisknu potřebné údaje.
Ten však nedávám pod minci ale do vedlejšího chlívečku.

Samozřejmě v počítači to mám také i s fotkou, kolik jsem platil, od koho koupil atd.
Registrovaný uživatel
Zatiaľ používam platá a snažím sa max. využiť priestor, t.j. na uhorské denáre plato s okienkami trocha väčšími ako minca, takže tie lístky sú teda dosť malé na písanie. Píšem to na obe strany paiera - bežný výkres, bežnou prepisovačkou, na tú vrchnú stranu čo to je a na zadnú odkiaľ, začo, kedy.... No a v kompe uložené podrobné info s fotkami po rokoch a jednotlivých dražbách, alebo burzách.
Registrovaný uživatel
No teda a tady se to píše fakt do těch kompů. Já žiju furt v minulém století :D všechno mám zapsané ručně, poznámky i záznamy, jak podle poválečných rad v Numismatických listech :)
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
vlad_dracul1989 napsal
No teda a tady se to píše fakt do těch kompů. Já žiju furt v minulém století :D všechno mám zapsané ručně, poznámky i záznamy, jak podle poválečných rad v Numismatických listech :)

Jsem na tom podobne. Ale jako mohl bych si udelat i v pc soubory, alespon si to vsechno pekne pofotim.
Registrovaný uživatel
No proto se těším, až bud jednou v důchodu. Ráno si sednu ke kávičce nebo plzničce, otevřu PC, dám doutníček a budu ofocovat, skenovat, psát, řadit, doplňovat, popisovat, přepisovat a připomínat si, kde a jak jsem ke každém tomu kolečku přišel ...
Moderátor
MikyM napsal
No proto se těším, až bud jednou v důchodu. Ráno si sednu ke kávičce nebo plzničce, otevřu PC, dám doutníček a budu ofocovat, skenovat, psát, řadit, doplňovat, popisovat, přepisovat a připomínat si, kde a jak jsem ke každém tomu kolečku přišel ...


:lol:
Kolik ti do něj zbývá...
Registrovaný uživatel
Ty bláho - ještě plnej pytel kalendářů … - 13 roků ... :?
Registrovaný uživatel
Ahoj. Se zájmem to tady čtu a tak se zeptám. Měděné mince ukládám do kapsiček kobra a do uzaviratelneho plata. Je to vhodné? Nejsou to žádné skvosty, ale pokazit to nechci. Díky
Registrovaný uživatel
Asi takhle

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
grafit napsal
Ahoj. Se zájmem to tady čtu a tak se zeptám. Měděné mince ukládám do kapsiček kobra a do uzaviratelneho plata. Je to vhodné? Nejsou to žádné skvosty, ale pokazit to nechci. Díky


Kapsičky Kobra splňují nároky na bezpečnost uložení, ale jste si jist i nezávadností daného plata?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
To právě nejsem. Plata jsou od firmy Schulz. Třeba je tu někdo používá, nebo používal a napíše svoji zkušenost.
Registrovaný uživatel
Kobru používám také, ALE není to vhodné vždy :-(
Btw jak moc to platí bude účinkovat (eventuálně) přes ty kapsičky?
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
Kobru používám také, ALE není to vhodné vždy :-(
Btw jak moc to platí bude účinkovat (eventuálně) přes ty kapsičky?


Obchodníků hoď sem nějaké foto ze své sbírky... Nějak jsem opoměl co konkrétně sbiraš..
Díky
Registrovaný uživatel
Myslíš že tahle kombinace je špatně? Měď, kobra, plato?
barbar napsal
ferovyobchodnik napsal
Kobru používám také, ALE není to vhodné vždy :-(
Btw jak moc to platí bude účinkovat (eventuálně) přes ty kapsičky?


Obchodníků hoď sem nějaké foto ze své sbírky... Nějak jsem opoměl co konkrétně sbiraš..
Díky
Moderátor
grafit napsal
Myslíš že tahle kombinace je špatně? Měď, kobra, plato?
barbar napsal
ferovyobchodnik napsal
Kobru používám také, ALE není to vhodné vždy :-(
Btw jak moc to platí bude účinkovat (eventuálně) přes ty kapsičky?


Obchodníků hoď sem nějaké foto ze své sbírky... Nějak jsem opoměl co konkrétně sbiraš..
Díky


Nevím na koho otázka směřuje, ale za mne kobru u mědi v pěkné zachovalosti nedoporučuji.. Za mne mince do kapsle a pak uhledně na plato s podkladnim popisem, u stříbra to nedělám,ag. mince jde přímo na podkladni lístek na plato...
U zlata to není potřeba, ale mám je také v kapslích a samozřejmě na platu..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 >

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Uložení mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1