Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » úplné začátky

Vykupminci.cz
Numisargo

úplné začátky

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
zajímavý článek k tomuto tématu ;) http://www.stamps.cz/nejcastejsi-dotazy/10-nejcastejsi-dotazy-obsah/52-jaky-je-rozdil-mezi-svimi-znamkami-a-znamkami-s-drobnou-vadou-lepu
Moderátor
doporucujem ti burzu lepsi osobny kontakt a nie bezhlavo nakupovat znamky vo velkom
_______________
Registrovaný uživatel
No kupovat album abych z něj 70% nepotřeboval a o těch 30 % nic nevěděl? Pak zjistíš, že z těch 30% má polovina vzadu rez, nebo stržený papír. Tak v tomto případě jednoznačně rozhoduje cena, dalším plusem může být, když prodejce k tomu dává album(otázka je zase jaké album a v jakém stavu). Pokud bude cena hóóóódně příznivá, pak do začátku, aby jsi se měl v čem prohrabovat učit se pracovat s katalogem, lupou apod. to může být i prospěšné.
Registrovaný uživatel
Zajímavé, zakoukanyhonzo. Nakonec bude lepší kupovat známky po nálepce, větší šance že je pravá. -))
Registrovaný uživatel
Otakar18 napsal
Zajímavé, zakoukanyhonzo. Nakonec bude lepší kupovat známky po nálepce, větší šance že je pravá. -))

toto dilema mne nahlodává již dlouho ... proto tu se zájmem čtu tuto diskuzi ..... stále nevím jak se rozhodnout :(
Registrovaný uživatel
Já tohle vyřešený mám, drahý známky klidně po nálepce. Levný pokud možno**. Já na tom nechci zbohatnout, ale chci sbírat známky tak kvalitní, úměrně k mým finančním možnostem. A co se týče hradčan 6,9 a 13. tak tam bych asi koupil i levnější na tom hnědym papíře.
Registrovaný uživatel
Na hnědým papíře? Není to náhodou ZT - zkusmý tisk?
Registrovaný uživatel
Hm, píše se to tam, ZT na makulaturním papíře. Nevhodné pro sběratelství?
Registrovaný uživatel
Sbírá se vše, různé "kategorie" - černotisky, zkusmé tisky, makulatury, polní pošta ........ a je to o tom si vybrat :D . Všimni si, že defacto všichni radí - rozhodnout se co chceš sbírat (neříkám, že později to přehodnotíš a budeš sbírat něco jiného :mrgreen: ). Já a zřejmě i ostatní si tím prošli, také i časem přehodnotili svá rozhodnutí. I já jej přehodnotil :lol:
Moderátor
V rozhodování co sbírat, jsem měla od začátku jasno. Kytky. No a potom teda keře a potom teda stromy a potom (a to pozdě!)teda to zajímavější na celistvostech a potom teda co ta kytka léčí a potom teda co je to za nemoc a potom teda léčitel, co na tu nemoc tu květinu určil a on ten léčitel se kdesi narodil a kdesi i zemřel a už je to kolotoč neskutečného množství materiálu, kterého sesbírání prakticky nehrozí :D
Registrovaný uživatel
A kolik už toho máš Pavlínko? -). Když mě celistvosti nelákaj, mě se prostě nelíbí. Maximálně nějakej čtyřblok, či pěknej aršík, ale minimálně. -)
« Poslední úpravu provedl(a) Otakar18 v 23. 2. 2014, 12:43. »
Moderátor
ja to mam podobne, zbieram malby k tomu som si pridal este ludove umenie ako kroje, vo svete toho vyslo malo ale su to pekne serie tak preco nie + mam zopar krajin, ktore zbieram generalne
_______________
Moderátor
Otakar18 napsal
A kolik už toho máš Pavlínko? -). Když mě celistvosti nelákaj, mě se prostě nelíbí. Maximálně nějakej čtyřblok, či pěknej aršík, ale minimálně. -)

No množství není určující ve vztahu ke kvalitě. Poslední dva roky beru věci čistě jen do exponátu, protože v námětových známkách přemýšlet o časem nějakém finančním zhodnocení je asi mimo. No a jak mně poradil můj guru pan Jankovič- než koupit pětkrát za rok laciné hovadiny, tak ty ušetřené peníze raději skládat na hromádku a potom koupit jeden pořádný majstrštyk. ;)
Registrovaný uživatel
babygulka sbíráš malby, to jako obrazy na známkách? To se mi moc líbí, to chci taky sbírat. Kdysi sem jich pár jako dítě měl v albumu. -)
Moderátor
Každému, kdo sem přijde, tak píšu: "Projdi si celé forum!"
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/namet-umenie-16059
Registrovaný uživatel
Otakar18
To se mi moc líbí, to chci taky sbírat :mrgreen:

Teď jsi mě dostal :P
Moderátor
Otakar18 napsal
babygulka sbíráš malby, to jako obrazy na známkách? To se mi moc líbí, to chci taky sbírat. Kdysi sem jich pár jako dítě měl v albumu. -)


ano
_______________
Registrovaný uživatel
:mrgreen:
Otakar18: Piš raději co nechceš sbírat...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
pavlinka napsal
Otakar18 napsal
A kolik už toho máš Pavlínko? -). Když mě celistvosti nelákaj, mě se prostě nelíbí. Maximálně nějakej čtyřblok, či pěknej aršík, ale minimálně. -)

No množství není určující ve vztahu ke kvalitě. Poslední dva roky beru věci čistě jen do exponátu, protože v námětových známkách přemýšlet o časem nějakém finančním zhodnocení je asi mimo. No a jak mně poradil můj guru pan Jankovič- než koupit pětkrát za rok laciné hovadiny, tak ty ušetřené peníze raději skládat na hromádku a potom koupit jeden pořádný majstrštyk. ;)


co si mam pod tymto pojmom predstavit v nametovej zbierke???
_______________
Registrovaný uživatel
Drácek. :D
Registrovaný uživatel
Pavlínko pěkné, dík. -)
Registrovaný uživatel
Dá se nějak poznat o jaké číslo pof. jde, pokud to teda neni zezadu na známce tužkou napsáno? Mám na mysli třeba zrovna pof. 225 a 229 ( 1926 Praha - Tatry ). Pokud se to náhodou pomíchá, jak poznám která je která? Nebo třeba ty červený známky Masaryk rok 1926, 75 narozeniny, pof. 197 až 203. Těch červených 1kč je tam spousty, jak poznám když je to pomíchaný která je která, jde to? :?
« Poslední úpravu provedl(a) Otakar18 v 23. 2. 2014, 14:02. »
Moderátor
podla typov! mas tam aj jednotlive znaky, praha - tatry boli vydane s priesvitkou a bez priesvitky, ved to tam mas napisane...
_______________
Moderátor
Marko- je to jednoduché. Koupila jsem (no táta samo) třeba Mulreadyho krásnou obálku a díky Dejvymu za pěkný peníz (katalog tuším 350 liber) a další? Třeba barevné zkušební tisky, ruské námětové celiny z třicátých let, reklamní telegramy, vady známek. Jejda toho by bylo :D
Registrovaný uživatel
Na tý známce je to napsaný? Vzadu?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 > »

Sběratel.com » Rady začátečníkům » úplné začátky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1