Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » úplné začátky

Vykupminci.cz
Numisargo

úplné začátky

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11

Autor Příspěvek
Moderátor
A čo tak Monografia čs. známok?!
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
též doporučuji publikaci, na kterou dal odkaz babygulka. jen tam nebude SŠ
Registrovaný uživatel
babygulka, smith, Jaa-chym - ďakujem za rady !
smith - čo som pochopil z tohoto, tak v monografiach (1-4) to asi nebude (prispevok #355 a ďalej).
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/jak-udelat-filatelistickou-obalku-10812x15
PS: Ešte ak vie niekto poradiť, kde hľadať tieto letecké trify z obdobia SŠ 1939-1945 tak za radu budem vďačný. Možno v katalógoch L. Novotného? neviem ...
Registrovaný uživatel
Jak uložit do alba písmenkové známky?
Moderátor
MEV69 napsal
Jak uložit do alba písmenkové známky?

Tomuto dotazu ne zcela rozumím.
Já osobně je ukládám stejně jako jakékoliv jiné známky.
Registrovaný uživatel
Já měl dneska písmenkovou polévku a ukládal jsem jí do žaludku podle abecedy ;)
_______________
P.
Moderátor
SakoMDKcz napsal
Já měl dneska písmenkovou polévku a ukládal jsem jí do žaludku podle abecedy ;)

No nevím, mně by asi vystydla :lol: .
Registrovaný uživatel
Myslel jsem, vzhledem ke způsobu přilepení písmenkové známky na dopis, jak ji odlepit, jak ji poté ošetřit, zbavit lepidla. Postupuje se snad stejně jako u normálních známek? Jsem začátečník.
Moderátor
Začínám tušit, že asi půjde spíše o samolepicí známky než o známky písmenové.
Prozatím jsem neměl s odlepováním českých samolepicích známek problémy, dají se odlepit prakticky stejným způsobem jako známky s klasickým lepem.
Registrovaný uživatel
Osobně jsem to zkoušel jednou. A zůstal jsem u rčení jednou a dost. Je to pro sběratele konečná dle mě. Jednině snad výstřižky nebo nové známky. Také jsem kdysi hledal odpověď a skončil jsem u názoru výše popsaného.
_______________
P.
Moderátor
Automatové ale odlepit nejdou. Aspoň se mi to vodou nepovedlo. Jde to benzínem, ale to tam ten lep zůstává.
Registrovaný uživatel
Neni zde nahodou nekdo z Klubu filatelistu z Brna? Rad bych se tam pripojil. Nejakou dobu znamky sbírám , ale porad se v tom nejak potacim.Doufam, ze bych tak mohl nasbirat prakticke zkusenosti a nejen informace z internetu. Dik
Moderátor
No a proč tam teda nezajdeš? Z Brna je i nad tvým příspěvkem Pavel III. Jinak http://www.filabrno.net/kfam.htm Určitě s tvým přijetím do klubu, nebude sebemenší problém.
Moderátor
Nuž, tento týden bych to neřešil, fšeci, nebo skoro fšeci, budó na výstavě ve Žďáru ... kam by i jakrystof mohl dorazit. Nepochybně to bude poučné.
Registrovaný uživatel
Diky za reakce, Zďár v planu mam, jen se trosku lisi od plánu mojí jet s dětmi ke tchyni do Kyjova, tak uvidim jak to vybojuju . Ten brněnské klub ma mit kazdou v sobotu nejaky sedánky, tak se tam chystam prilezitostne, pres týden to nedávám. A jedte jednou diky
Moderátor
Do Žďáru se určitě zajeď podívat. Budou tam exponáty světové kvality a je tedy kde brat inspiraci.
Moderátor
jakrystof napsal
Diky za reakce, Zďár v planu mam, jen se trosku lisi od plánu mojí jet s dětmi ke tchyni do Kyjova, tak uvidim jak to vybojuju . Ten brněnské klub ma mit kazdou v sobotu nejaky sedánky, tak se tam chystam prilezitostne, pres týden to nedávám. A jedte jednou diky

Každou sobotu od 9 hodin (poslední v měsíci od 8 hod) v Kometa Pubu na Stadionu, ale tento týden se čeká nízká účast, neb bude hodně lidí právě ve Žďáru. A manželka jistě ocení prohlídku památky UNESCO ... kterou ani velký Klaus neznal (ignorant jeden). 8)
Registrovaný uživatel
Tak ve Zdaru jsem byl sám ale byl.No a ted v sobotu zkusim skocit na Tu Kounicovu.Tam se diskutuje ,m&ecirc;ni,prodava atd ?
Registrovaný uživatel
jakrystof napsal
Tak ve Zdaru jsem byl sám ale byl.No a ted v sobotu zkusim skocit na Tu Kounicovu.Tam se diskutuje ,m&ecirc;ni,prodava atd ?

nejlepší je poslední sobota v měsíci kdy je tam i aukce známek kde si můžeš doplnit nebo rozšířit jak vědomosti tak sbírku, pokud by jsi tam 25 června byl přihlas se u mě a můžeme o známkách pokecat skoro všichni mě tam znají Winterling Jirka z Moravy
Registrovaný uživatel
Zkusim se tam zitra mrknout co a jak a toho 25.6 se zkusim prihlasit.Nejake prispevky jsem od tebe -Jirko z Moravy - tady cetl.Nejak mi zustalo v hlave ze se 60 let venujes RU ., diky
Registrovaný uživatel
Tak jen pro info, 25.6 jsem na té Kounicové byl. Neměl jsem s sebou známky, tak jsem Jirku nechtěl otravovat tak jsem ho nevyhledal. U vchodu jsem se s nějakým pánem bavil, ale měl horší sluch tak jsme se moc nedomluvili. Bonužel mám ale pocit, že moje sbírka těžko v někom vyvolá potřebu se mnou měnit známky. No přes léto si známky budu dále třídit a po prázdninách se přihlásím. Ale napadlo mě když jsem viděl ty pány jak se sklání nad známkami, že pokud byli členy klubu už v roce 1951 tak se možná znali s mým dědou i když za rok a půl uplyne 100 let od jeho narození :-)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11

Sběratel.com » Rady začátečníkům » úplné začátky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1