Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Upozornění

Vykupminci.cz
Numisargo

Upozornění

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Na Aukru se objevil tento krasavec v originál etui. Etue se vyskytuje velmi zřídka, ale cena kříže taky není úplně zanedbatelná.Je to málo znatelné, ale kříž je lakovaný, což jak mi každý zkušený falerista potvrdí je špatně.Už jsem na to upozornil prodávajícího, tak jsem zvědav, jestli to dopíše do poznámek.Jen kdyby náhodou někdo přihazoval.. https://aukro.cz/pametni-kriz-cs-obce-dobrovolecke-z-roku-1945-v-puv-etui-6943672764
Moderátor
V popisu na lakování upozornujě..... škoda pěkný kousek.
Registrovaný uživatel
Už ano, protože jsem ho na to upozornil.Poprosím tedy admina o smazání příspěvku
Moderátor
Pánové, ale tomu nic není. V této době se to proste zakonzervovalo. Vše je v pořádku neb tak se ukládali věci k delšímu založeno. Kdo kopií. misí vyčistit, jinak je ve OK,.
Registrovaný uživatel
Tak to je opravdu věc názoru.Vyčistit musíte chemicky, tím odstraníte z medaile úplně vše, takže máte dvě možnosti, buď nechat medaili zakonzervovanou v laku, nebo lak odstranit a zároveň odstranit veškerou patinu, konkrétně u tohoto kříže odstraníte i originál patinu výrobce.Takže je vlastně vše o.k...
Moderátor
Abychom si rozuměli. V mém mládí si to takto staří pánové ošetřovali. Nevím co to bylo, umýt teplou či vlažnou vodou a vše bylo OK. Tak to je jen teorie. Natřít něco takovým "smrádkem", je zločin, to máte pravdu. Já jen říkám toto, musíme být opatrní a nejprve si zjistit co to je a k čemu to je. Staré stuhy se např. stříkali lakem na vlasy. Tedy obyčejným, bez lesku a hodně stu bylo zachráněno, Asi takto
Registrovaný uživatel
Natieralo sa to šelakom a ten je rozpustný v alkohole. Aspoň tak to bolo pri minciach čo som mal možnosť čistiť.
Registrovaný uživatel
Konkrétní kříž je klasický syntetický lak, což je zvěrstvo...
Registrovaný uživatel
Otázka do debaty, je vůbec třeba medaile konzervovat?Není rozumnější nechat dekoraci přirozeně "dýchat"?
Moderátor
dula77 napsal
Natieralo sa to šelakom a ten je rozpustný v alkohole. Aspoň tak to bolo pri minciach čo som mal možnosť čistiť.


Osobně mám špatné zkušenosti odstranění laku u 50h 1969 B. Poškozením patiny...
Býval to hrozný zvyk lakování zejména zajímavějších ročníku u Cu materiálu..
Dnes už to nikdo nedělá..
Moderátor
Mint napsal
Otázka do debaty, je vůbec třeba medaile konzervovat?Není rozumnější nechat dekoraci přirozeně "dýchat"?


Zde jsme převzali špatné zlozvyky starých pánů co sbírali mince. Naštěstí jsme vyspělejší a brzy jsme od této metody upustili.
Registrovaný uživatel
Údajně první sběratelé stolních medailí apod. na ně přidělali očka a věšeli si je do skříní na háčky.
Mám to jen z doslechu, ale od fundovaných odborníků. Takže lakování byla také špatná cesta.
Jakou chybu asi děláme my...
Registrovaný uživatel
Ono na tom asi něco bude, medaile je bez jakéhokoli styku s podkladem...Ale to by jsme už asi zacházeli do extrému.
Moderátor
taho napsal
Údajně první sběratelé stolních medailí apod. na ně přidělali očka a věšeli si je do skříní na háčky.
Mám to jen z doslechu, ale od fundovaných odborníků. Takže lakování byla také špatná cesta.
Jakou chybu asi děláme my...


Přesně, co o nás budou říkat mladí:Jakou chybu asi děláme my...
Moderátor
taho napsal
Údajně první sběratelé stolních medailí apod. na ně přidělali očka a věšeli si je do skříní na háčky.
Mám to jen z doslechu, ale od fundovaných odborníků. Takže lakování byla také špatná cesta.
Jakou chybu asi děláme my...


Otázka zkušenosti.... uchování sbírek, zejména hodnotnějších je docela umění.Spravná konzervace = zachování sběratelské atraktivity a následná budoucí cena při možném prodeji.
Dnes máme mnoho moderních možností jak efektivně konzervovat v závislosti na typu materiálu.
Bohužel málo sběratelů tomu přikládá váhu... Je rozdíl pokud máte např. minci,řád, vyznamenání, medaili v hodnotě stovek tisíc,kde investujete do vhodného konzervace a zabezpečení a rozdíl v hodnotě max. Do 50000 kde funguje jakýsi běžný známý standard v uchovávání.
Např. já mám většinu mincí a medailí v plastových kapslí od leuchtturmu v suchu a temnu a v pokojové teplotě . Podobně i Faleristika medaile vyznamenání v plastových kapsách.. Nikdy nedávám sběratelsky materiál do použité kapsle,či kapsy... také průběžně při kontrole a tvz. kocháni , občas sbírku obracím ... ;)
Registrovaný uživatel
tzv. ''konzervace'' je uplny nezmysel a blabol z minuleho storocia.
pri 99% predmetoch z nezeleznych kovov nepotrebny.

vrchol absurdity v literature zo 70.rokov,
bolo odporucanie konzervovat mince a medaile zaponovym lakom.. :roll:

mince, medaile, tu boli generacie pred nami,
a budu tu aj po nas, ked my tu uz nebudeme.

cim menej ich budeme ''konzervovat'' ,
v o to lepsom stave preziju.
_______________
Registrovaný uživatel
tocomabyt Naprostý souhlas
Moderátor
tocomabyt napsal
tzv. ''konzervace'' je uplny nezmysel a blabol z minuleho storocia.
pri 99% predmetoch z nezeleznych kovov nepotrebny.

vrchol absurdity v literature zo 70.rokov,
bolo odporucanie konzervovat mince a medaile zaponovym lakom.. :roll:

mince, medaile, tu boli generacie pred nami,
a budu tu aj po nas, ked my tu uz nebudeme.

cim menej ich budeme ''konzervovat'' ,
v o to lepsom stave preziju.


Konzervace automaticky neznamená lakování, které odsuzují viz.mé dřívější příspěvky.
Konzervace neinvazivní, myšleno u velmi hodnotných mincí pro maximální uchování neměnné kvality jako je patina..
Např.u mince jako Victoria gothic crown je atraktivní patina zcela zásadní a udržet ji neměnnou je docela umění...

https://goo.gl/images/cPc4cY
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
vrchol absurdity v literature zo 70.rokov,
bolo odporucanie konzervovat mince a medaile zaponovym lakom.. :roll:


V té době už to byla stará informace. Zaponový lak se snad začal užívat už před II. WW.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Faleristika » Upozornění

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1