Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » Určení a ocenění knihy

Vykupminci.cz
Numisargo

Určení a ocenění knihy

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, co je to za knihu, jaké je přibližně stáří a jakou může mít hodnotu
Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vždyť si to tam vše přečtete - kdo vydal, rok a o čem to je, číst to jde dobře. Za ty fotky si seriózní odpověď nezasloužíte.
Registrovaný uživatel
Majk25: Postylla aneb gruntovní učení o článcích víry křesťanské. Autorem je Philipp Jacob Spener (1635-1705), zakladatel pietismu, což je nekatolický náboženský směr v době vydání knihy v r. 1729 v našich zemích netolerovaný. Kým a kde to bylo vydáno není uvedeno - jasný to doklad, že se s tím počítalo jako s knihou určenou k pašování do českých katolických končin. No a jelikož je to u Vás, tak paš byl úspěšný. Autor není uveden ani na titulní straně, její chybění by u Vaší knihy mohl být i důsledek záměrného činu k výmluvě pro případ, že by kniha přišla do ruky cenzorovi.
Moje doporučení: Neprodával bych to, nechal bych si to, zejména pokud to je součást Vašeho rodinného dědictví. Pokud ale trváte na prodeji, tak na Aukro do sekce starožitnosti a umění - antikvariát - staré tisky do r. 1800, za rozumnou startovní cenu např. 300,- Kč (praví aukráčtí borci to dávají od korunky). Dobře to popište, využijte třeba to, co jsem zde napsal. Šance, že to takto prodáte za několik tisíc Kč je podle mého názoru značná. (Antikvář Vám za to dá několik set korun, nabízet to bude za 8000,- Kč a bude mu to tam neprodané ležet navěky.)
Ale opakuji: Je škoda to prodávat.
P.S. Neberte vážně jedince, kteří si tady neupšouknou jenom když jim dojde baterka nebo proud.
Registrovaný uživatel
Hilaris napsal
Majk25: Postylla aneb gruntovní učení o článcích víry křesťanské. Autorem je Philipp Jacob Spener (1635-1705), zakladatel pietismu, což je nekatolický náboženský směr v době vydání knihy v r. 1729 v našich zemích netolerovaný. Kým a kde to bylo vydáno není uvedeno - jasný to doklad, že se s tím počítalo jako s knihou určenou k pašování do českých katolických končin. No a jelikož je to u Vás, tak paš byl úspěšný. Autor není uveden ani na titulní straně, její chybění by u Vaší knihy mohl být i důsledek záměrného činu k výmluvě pro případ, že by kniha přišla do ruky cenzorovi.
Moje doporučení: Neprodával bych to, nechal bych si to, zejména pokud to je součást Vašeho rodinného dědictví. Pokud ale trváte na prodeji, tak na Aukro do sekce starožitnosti a umění - antikvariát - staré tisky do r. 1800, za rozumnou startovní cenu např. 300,- Kč (praví aukráčtí borci to dávají od korunky). Dobře to popište, využijte třeba to, co jsem zde napsal. Šance, že to takto prodáte za několik tisíc Kč je podle mého názoru značná. (Antikvář Vám za to dá několik set korun, nabízet to bude za 8000,- Kč a bude mu to tam neprodané ležet navěky.)
Ale opakuji: Je škoda to prodávat.
P.S. Neberte vážně jedince, kteří si tady neupšouknou jenom když jim dojde baterka nebo proud.


Velmi trefné P. S.!
Registrovaný uživatel
Moc děkuji Hilari. Na prodeji rozhodně netrvám, jen mě zajímalo,co mi to doma leží.
Registrovaný uživatel
A nezdá se ti pane upšoknutý Veselý, že jsi trochu přestřelil? Možná když gayovi "dojdou baterky, nebo proud" do análního kolíku, stává se nervózním. Postyllu mám, je to v podstatě evangelický rozbor katolictví a je na díle s odstupem času znát posun a úpravy textu vydávaných biblí. Ale v tomto případě jde o určitou úroveň dotazů - fotodokumentace - smyslu a když TO nechápeš, nedělej ramena Hilarisi - si si upšoukl?
Registrovaný uživatel
Dzandre - dovolil bych si poprosit o specifikaci té "trefnosti", když mi jaksi uniká. Předem děkuji.
Registrovaný uživatel
Obrázkové dějiny národa českého v dobrém stavu
rád bych prodal nebo se dozvěděl její hodnotu děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vše co je staré mimo známek
Registrovaný uživatel
jools44: Zkontrolujte si autora, pravděpodobně Dolenský. Kniha vyšla asi dvakrát před 1. sv. válkou, po válce bylo vydání rozšířené, jsou tam udáváni navíc autoři Rezek a Kosina. Předválečná vydání (to je asi to Vaše) se v antikvariátech dají sehnat i do 100,- Kč, poválečná jsou bohatší a o něco dražší. Pokud Vaši knihu napsali jiní autoři, tak ji neznám.
Moje doporučení: Finanční zisk z prodeje minimální. Lépe je si to nechat v knihovně a občas do toho nahlédnout, patří to ke knihám, které se dají číst skoro z kterékoliv náhodně otevřené stránky. V tomto případě znalosti z historie obohacují více než několik desítek korun za prodej.
Registrovaný uživatel
děkuji za hezké a barevné povídání
_______________
vše co je staré mimo známek

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Antikvariát » Určení a ocenění knihy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1