Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Určení a ocenění pražských grošů - Vladislav II.?

Vykupminci.cz
Numisargo

Určení a ocenění pražských grošů - Vladislav II.?

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
prosím znalé o radu ohledně těchto 4 mincí. Ráda bych věděla jestli je na nich něco speciálního. Prodejce za ně chce docela dost peněz a já nevím proč. Dívala jsem se po internetu a dají se podobné sehnat do 1000Kč za kus. Nebo se jedná o nějaké vzácnější ražby? Snad jsou to tedy originály.. Jsem začínající sběratelka, prosím o shovívavost k mé neznalosti. Pražské groše nejsou tak snadné k určení jako třeba mince R-U a první republiky, které jsem sbírala dříve :)

Děkuji a zdravím!
Monika

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Presunul jsem do PG.
Registrovaný uživatel
Nikdo?
Registrovaný uživatel
Všichni koukali na Aureu, on se někdo ozve :)
Registrovaný uživatel
Ja jich ted par prodaval a podle me jsou tohle grose dohromady za 2 s klikou 3 tisice max. Ale treba v tom nekdo povolanejsi uvidi neco zajimavejsiho.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Zdravím...
žádost o určení dvou kousků...
Dík...
W

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
První X.c/2, druhý něco na způsob XII.f/11, ale s kompletním rubním opisem *+*. Hásková tam tohle nemá.
Registrovaný uživatel
Zkoušel jsem si je určit...jestli se shodnu.
První jsem určil jako X.a/4 a druhej jako XII.d/1
Teď koukám, že koruna u druhého kusu je fakt spíš f.
Každopádně díky...
W
Registrovaný uživatel
Typ X.a by měl úplně jinou korunu. U toho druhého koruna není dobře vyražená, přesto je rozeznatelná jako efková, navíc je tam poměrně silná nápověda v podobě hvězdičky za "GROSSI". Typ "d" by to ale nebyl v žádném případě, ten má dvojité křížky.
Registrovaný uživatel
No...určování není sranda.
Doufám, že se časem zlepším...
Díky.
W
Registrovaný uživatel
Dobrý den
Dostal se mi do rukou tento dle mého mínění zajímavý pražský groš.Mohl bych poprost o blyžší určení a potvrzení mé doměnky?
Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ad denary: Nevím, co je to za domněnku, ale groš bych v základu určil jako typ Hásková XXIV.a. Díky tečkám kolem růžice za GROSSI by to byl u téhle varianty neuvedený opis. Škoda, že nejsou vidět všechna znaménka na začátku rubního opisu. Variabilita znamének na těchto pozdních Vladislavovských groších se obecně zdá být s jistou nadsázkou téměř nekonečná. Stačí se podívat do různých popisů nálezů apod. Třeba někde bude uveden i tenhle groš.
Registrovaný uživatel
Děkuji moc

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pražské groše » Určení a ocenění pražských grošů - Vladislav II.?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1