Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » určení hodnoty rohových s kupony, čtyřbloků..

Vykupminci.cz
Numisargo

určení hodnoty rohových s kupony, čtyřbloků..

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím pěkně, dokázal bych odvodit u některých katalogů ( například katalog pro protektorát) hodnotu známek ve dvojicích, čtyřblocích, s kupony, čísly desek..
Ovšem mám problém, jak alespon trochu odhadnout hodnoty známek jiných destinací, jiných zemí , kde i ve specielním katalogu není žádné pomocné měřítko.
Pokud tedy je známka v katalogu ohodnocena 4EUR, pak pokud mám 4 blok s kuponem a deskovým číslem, odhaduji s nápomocí třeba toho katalogu protektorátu hodnotu na 40 EUR.
Poradil by jste mi někdo jak si počínat v podobných případech?
Moderátor
To takto automaticky ála protektorát BuM počítat nemůžete...
Vždy záleží, kolik je v archu kuponů, jestli jde o deskové číslo, anebo krajové počitadlo či HAN.
Taktéž záleží, z které doby ty 2-4bloky jsou - u starých klasických známek je hodnota výrazně vyšší než u novějších emisí...
Registrovaný uživatel
děkuji za reakci,
plně chápu, on i ten protektorát to nemá alá, ale u každé edice mírně jiné.
pokud bych to zpřesnil, mám k zařazení jeden album čssr 1960-1980 4 bloků, někde i s deskovým číslem,
a pak stejně tak mám dva alba bund 1970-2004 pouze 4bloky, někde kraj,
takže mne samotného zajímá pouze a sám si to dovozuji, že u běžných dnes příliš neceněných známek je verze 4 blok asi x5-6, verze navíc s deskovým číslem navíc cca x10.
děkuji za odpověd, s pozdravem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » určení hodnoty rohových s kupony, čtyřbloků..

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1