Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Určení původu mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Určení původu mince

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, už dlouho mám tuto minci a vůbec netuším co je zač, random hledání na googlu bez výsledku tak zkouším tady. Takže prosím o nějaké info co to může být.

https://ibb.co/tq3RPfF
https://ibb.co/m40BJmS
https://ibb.co/7V3J67Z
Registrovaný uživatel
Skús kreutzar.... RU
_______________
Registrovaný uživatel
Tipujem 1 kreuzer 1816A
_______________
Registrovaný uživatel
Vypada to tak diky. Ale v tomhle stavu to nema ani moc hodnotu nebo?
Registrovaný uživatel
Áno... Nemá
_______________
Registrovaný uživatel
Mám presne takú istú :) A tiež ju mám dlho, viac ako 30 rokov. Hodnotu pre mňa má a vysokú. Dal mi ju tata spolu s ďalšími asi 300 mincami, ten okamih si doteraz pamätám... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hezké sigure,na tyhle okamžiky člověk nezapomíná.
Mně sice táta nikdy žádné mince nedal..dal mi vždycky jenom řemenem :) ,ale svůj začátek si také dobře pamatuji.
Když zemřela na Slovensku babička,bylo mi asi devět a příbuzenstvo si rozebíralo interiér osiřelého domu.
Tehdy mi nejstarší ségra pichla do ruky starou plechovou krabici,a vypakovala mně ven-abych neotravoval.
Já ji venku u potoka otevřel,a rázem jsem si připadal jako Alibaba když vlezl poprvé do té jeskyně.Nikdy jsem tolik koleček pohromadě neviděl.

Vevnitř bylo asi 200 mincí z let 1939-1952...a z toho asi 10 výročních stříbrných 50 a 100korun...Tiso,horníci,univerzita atd.
Ten okamžik mi ovlivnil celý život...
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Mně sice táta nikdy žádné mince nedal...


Okrem tohto a ešte jednej svátostky (tiež ju mám odloženú) to bola klasická zmeska: hliníkové 10 h, rakúske groschen, bani, kopejky, stotinky...ale bol to pocit... :)
Už som to tu niekde písal. Dedko môjho bratranca zbieral mince a keď zomrel, dlho ich nevedeli nájsť. Raz sa bratranec prehrabával na povale a našiel tam 6 pixlý plných mincí a bankoviek. Nechcel mi nič ani len vymeniť a keď stará mama videla, ako sa v tom smutne prehrabávam, tak odbehla do spálne a priniesla mi plnú krabičku strieborniakov zo Slovenského štátu...mohlo ich tam byť tak 30-40. Znova som bol zrelý na infarkt... :D
Moderátor
Já s bráchou v podstatě vyrůstal mezi mincemi.. Táta jich měl plno v albumech v sáčcích a krabicích, ty v albumech měl pod zámkem ty ostatní ve skříni a často jsme si s němi hráli.. Vzpomínám jednou jsme si hráli nejspíš na piráty a nějaké mince v sáčku jsme vzali a hodili do dutiny ve stromě.. Otec to samozřejmě zjistil a byl sekec.. Mince z dutiny už nevylovil.. :)
Znovu to už jsme byli starší asi 16,17 let se bratrovi podařilo dostat k albumu a jednu minci a zrovna s těch vzácných prodal v zastavarně.. Doma samozřejmě peklo.. :)
Registrovaný uživatel
barbar napsal
...hodili do dutiny ve stromě...


Chcem GPS súradnice toho stromu. Pilku si prinesiem vlastnú ;)
Švagrovi raz v obchode chcel zaplatiť taký malý fagan jubilejnou proof 100 korunou...otca našťastie poznal, bohužiaľ minca už bola vytiahnutá z obalu. :)
Moderátor
sigur napsal
barbar napsal
...hodili do dutiny ve stromě...


Chcem GPS súradnice toho stromu. Pilku si prinesiem vlastnú ;)
Švagrovi raz v obchode chcel zaplatiť taký malý fagan jubilejnou proof 100 korunou...otca našťastie poznal, bohužiaľ minca už bola vytiahnutá z obalu. :)


Do teď si pamatuji kde přesně strom je,samozřejmě pokud tam ještě stojí....ale jak znám otce pochybuji, že to bylo něco cenného jinak by strom setnul a také protože pro minci kterou prodal bratr cestoval do zastavárny 40 km, města kde bratr studoval aby ji získal zpět, ale byla fuč.. Teď už vím, že v tom stromě jsou nepřebrané německé nacistické feniky různých nominalu, které dostal za pár piv v hospodě a tá mince v bazaru byla 2 tolar jižní dráha, vzal s album Franz Josefa tu největší střibrnou.. :)
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 24. 1. 2021, 18:00. »
Registrovaný uživatel
barbar napsal
... 2 tolar jižní dráha, vzal s album Franz Josefa tu největší střibrnou.. :)

Paprče by som mu dolámal... :D
Registrovaný uživatel
Dobré počtení..
Když jsme u těch stromů....
Od nás z Mikulova do Lednice stojí na půli cestě stará kaplička a u ní prastarý strom,vlastně už jen torzo.
Kdysi jsem měl sen(už je to tak 35 let zpět)že jsem tam vykopal depot..a ten sen se mi párkrát opakoval.
Tak jsem se jednou nasral a pro klid na duši jsem tam zajel.
Vytáhnu nářadí,kopu,hloubím jámu až ....sakra zrovna někdo zvoní.. :D
Moderátor
sigur napsal
barbar napsal
... 2 tolar jižní dráha, vzal s album Franz Josefa tu největší střibrnou.. :)

Paprče by som mu dolámal... :D


:) chudák bylo mi ho tehdá líto. Fotr bývalý havíř 140kg jak zlosti řval to babka(jeho máma) přiběhla od vedlejšího domu, tak třisknul dveřmi, že je vysklil.. :) odnesli jsme to všichni bratr i já, nejspíš pro jistotu preventivně ;) domácí vězení a domácími pracemi navíc..
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Od nás z Mikulova do Lednice stojí na půli cestě stará kaplička a u ní prastarý strom,vlastně už jen torzo.


Jazdím tadiaľ pomerne často, ale fakt netuším...za kopcom smerom od Mikulova je odbočka doprava k nejakému vinárstvu, je tam sud a altánok...tak tam rád jedávam a kochám sa...
https://www.youtube.com/watch?v=wmre4n8hR7U
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Dobré počtení..
Když jsme u těch stromů....
Od nás z Mikulova do Lednice stojí na půli cestě stará kaplička a u ní prastarý strom,vlastně už jen torzo.
Kdysi jsem měl sen(už je to tak 35 let zpět)že jsem tam vykopal depot..a ten sen se mi párkrát opakoval.
Tak jsem se jednou nasral a pro klid na duši jsem tam zajel.
Vytáhnu nářadí,kopu,hloubím jámu až ....sakra zrovna někdo zvoní.. :D

Budík? :P
-s-
Moderátor
Lopez já tam vemu bagr, vyrveme tu starou bestii ze země a najdeme ten poklad a když né tak vyrveme další a další.. :)

Znáš pohádku Honza málem králem... Poklad pod kameny...
Registrovaný uživatel
Pustiť tam čuníkov, jeleňa alebo pesa... Tak to dnes robia, či?
_______________
Registrovaný uživatel
tomi napsal
Pustiť tam ....jeleňa...


:lol: Dobré, tomi, boduješ ako vždy. :lol:
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Kdysi jsem měl sen(už je to tak 35 let zpět)že jsem tam vykopal depot..a ten sen se mi párkrát opakoval.
Tak jsem se jednou nasral a pro klid na duši jsem tam zajel.
Vytáhnu nářadí,kopu,hloubím jámu až ....sakra zrovna někdo zvoní.. :D


Doufám že jsi odevzdal :D
Registrovaný uživatel
Jo,jo odevzdal.....nářadí do kůlny,nadal si do blbců...a šel na pivo.
Ale na duši klid. ;)
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Jo,jo odevzdal.....nářadí do kůlny,nadal si do blbců...a šel na pivo.
Ale na duši klid. ;)


:D jo pro ten klid to za to stálo
Registrovaný uživatel
Já si sem chodim jen pravidelně číst nové příspěvky, ale teď teda napíšu. Před 35 lety jako malé dítě jsem obešel všechny starší domy ve vesnici a v každém se popřál zda nemají nějaké neplatné mince. Domů jsem si donesl běžné poválečné oběživo, protektorátní, první republiku a i nějaké Rakousko Uherské drobné. Největší kolo byl 3 krejcar 1812. Tak velkou a starou minci jsem nikdy předtím neviděl. Byla to paráda. A mám ho dodnes.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Určení původu mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1