Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » určení šutru

Vykupminci.cz
Numisargo

určení šutru

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
korunka napsal
PS: ..a brzské uzdravení přeji... chlapská nemoc je co, lenost? :lol:


rýmička :lol: :lol:
Registrovaný uživatel
Leni musíš se mi ale vprostřed jara připomenout, vezmu KáTéčko a zkusím tam ještě kopat, ale nevím nevím, nic neslibuji ...
Registrovaný uživatel
Tak to jsi moc hodný :D Z Teplicka žádné vzorky fosílií nemám, tak bych brala všechno, co vykopeš. Jsem přeci jen skromná :mrgreen:

Tak dohodnuto, snad na to nezapomenu taky :D Když se něco podaří, tak se už pak nějak domluvíme třeba na koupi či výměně ;)
Registrovaný uživatel
korunka napsal
..a nebylo jich původně dvanáct? ...

Tvoje mládí Tě omlouvá, třináctý býval
“Měsíc Československo-Sovětského Přátelství”
Na vojně jsme tomu říkávali “Měsíc Zostřeného Přátelství”
;)
Registrovaný uživatel
ony tam jsou ještě nějaké zkamenělé mušle nebo co, já tomu nehovím, to brácha ... a právě když jsem s ním byl prý kdysi dávno na těch mušlích, tak vypadla ta houba ...
Registrovaný uživatel
turtle- no, tak to pak jo ;) Tu dobu jsem opravdu moc nevnímala, jen ty soudružky učitelky... :D , ale Kacuro jako 13. měsíček, to také není špatný nápad :lol:

Kacuro- tak vidíš, to budeš určitě úspěšný hledač, mušle taky beru, i když živočišná houba je mnohem lepší ;)
Prostě to nelam přes koleno. Až někdy na to budeš mít náladu a vyrazíš, tak nálezy beru.
Registrovaný uživatel
korunko: pár odkazů, abys věděla v jakém zajímavém místě bydlím :D

http://cs.wikipedia.org/wiki/Salesiova_v%C3%BD%C5%A1ina

ale s těmi skálami se domu tahat nebudu :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No vidíš, to je zkamenělin ...
..to uplně vypadá jako opuky na Mělnicku. No, celé skály posílat nemusíš, stačí jen pár pěkných vzorků :lol: :lol: :lol:
Jen doufám, že to kopeš opravdu za barákem ... (viz. poslední věta ve wikipedii :lol: )
Registrovaný uživatel
jo ty skály jsou asi kilometr daleko a lidi už dávno skoro všechny ty mušle vyloupali ... teď už jsou tam po nich spíš jen ty díry. ale tady kus za barákem jsou takové obrovské propadliny a ta houba je z nich, takže se kope v podstatě cca 8-10m pod povrchem
Registrovaný uživatel
Také tu mám jednu zkamenělost, ten groš tam ovšem nebyl, ten je jen pro měřítko :'(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No vidíš, kdyby jsi to chtěl i s tím grošem zahodit, tak mi to taky můžeš poslat :lol:
Jinak co to vůbec je? Nějaké pygidium trilobita, nebo nějaký ramenonožec, či jiná prapotvora?

Kacuro- no vidíš, tak to je klasika. Když je někde cedule nesbírat, hned to lidi seberou :lol:
Ten sběr za barákem- není to v takové hloubce moc nebezpečné?
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 21. 1. 2012, 7:38. »
Registrovaný uživatel
na tom šutru od želvouna vidím zlamenělinu můry :D

Leni neboj, ty propadliny jsou hrozně velké díry, mají v průměru třeba 30-50m, když jsme byli děti, tak jsme vždycky říkali, že jsou tam proto, že tam spadla atomovka :D no ale jednou jsem se tam propadl, na jednom místě se ta zem trochu houpala, jenže vedle na velkém vzrostlém buku byla udělaná houpačka a tak jsme tam samozřejmě jako parchanti chodili. no a jednou takhle před odpoledním vyučováním jsme tam zase šli, někdo se houpal, ostatní jsme tam kolem pobíhali a já se propadnul :D naštěstí tam byly kořeny, tekže jsem nevjel dovnitř, ale měl jsem v zemi jen celé nohy a zarazil jsem se o ten kořen až u pindíka :D kluci mě pak tahali ven a po škole jsme tam šli s baterkama na průzkum. trochu hlíny jsme ještě odkopali a zjistili, že ta dutina byla úzká, v průměru třeba jen 3m, díra se zužovala do špičky a stáčela se do strany a byla hluboká také jen tak 3m. později se to postupně propadalo víc, takže teď už je ta ďoura o něco větší a hlubší, ale ne o moc.
Registrovaný uživatel
..vau, no nerada bych tě měla na svědomí :shock:
Registrovaný uživatel
neboj se, dobře to dopadne ... kdyby něco, tak mi namaluješ pěkný funerální obrázek na hrobeček :D
Registrovaný uživatel
korunka napsal
No vidíš, kdyby jsi to chtěl i s tím grošem zahodit, tak mi to taky můžeš poslat :lol:

Ten groš by padnul na poštovné.
Registrovaný uživatel
..bohužel, i když pro tebe možná spíše na štěstí. Jinak by se totiž mohlo stát, že bych tě stejně jako Kacura využila a poslala něco posbírat :lol: :lol:

Kacuro- nedělej si srandu a pokud tam opravdu polezeš, tak fakt dost opatrně ;)
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 21. 1. 2012, 12:42. »
Registrovaný uživatel
neboj nikam nepolezu, dyk říkám, že jsou to obrovské krátery, to zkrátka jdeš v lese, pak se přehoupneš přes kraj a jdeš z prudkého kopce a jsi dole :D
Registrovaný uživatel
Ještě v době, kdy jsi pátral, poslala jsem foto s dotazem do Národního muzea. Dnes mi přišla odpověď a užitečné rady:

Dobrý den,

skutečně, mohu potvrdit jednu z Vašich doměnek. Jedná se o živočišnou houbu - zástupce skupiny Hexactinellida, pravděpodobně se jedná o rod Pyrospongia. Tyto houby (spongie) byly přizpůsobeny životu v kalu na dně moře tam, kde byl nízký přínos hrubšího materiálu z pevniny. Zatímco vrchní část (kam1) vyčnívala nade dno, spodní byla široce kořenovitá a kotvila tělo spongie ve dně (nezachovala se). Kostra houby představovala po její smrti a pohřbení v sedimentu vzhledem k své porezní struktuře prostor, kde se přirozeně hromadily sulfidy vznikající rozkladem organické hmoty v okolí a ty v kostře krystalovaly v podobě pyritu. Kořenová část má jinou strukturu, než ta, v níž docházelo k filtrování vody, což může být přirozeným důvodem pro to, že se zachovala jen část vrchní.

Ať si dá kolega pozor a houbu oddělí od ostatní části sbírky, snaží se, aby ji měl v nějakém prostoru, kde moc nekolísá teplota. Je dobré zkamenělinu neuzavírat, nebo když ji uzavře, ať k ní přidá silicagel. Tyhle pyrity se velice rády rozkládají, uvolňuje se z nich kyselina sírová a v konečném důsledku mohou podlehnout rozkladu nejen samy, ale mohou působit poškození i zkamenělinám a ledačemu dalšímu ve svém okolí.

S pozdravy Vám i nálezci

Jan Sklenář
kurátor sbírky druhohorních bezobratlých
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 23. 1. 2012, 19:11. »
Registrovaný uživatel
Leni díky moc za zajištění vyčerpávající odpověďi ;)
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
to musíš rozdrtit na prach a přidávat do jídla jako koření :D

Ještě pořád na tom trváš? :P
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
kacuro napsal
to musíš rozdrtit na prach a přidávat do jídla jako koření :D

Ještě pořád na tom trváš? :P


Svokre je povolené pridať do jedla. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Ještě pořád na tom trváš? :P


už ne, ten pyrit by se mi ještě mohl usadit v ledvinách a způsobit následně koliku :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Minerály » určení šutru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1