Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Hradčany » Určení TD

Vykupminci.cz
Numisargo

Určení TD

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
ano, tak nějak jsem dotaz myslel. Takže až za pár let napíše Lojza Vobtáhlo novou publikaci o 25hal, kde mu přijde 5/I. jako DV výrazná, hodná zmínky (což o to, je to vidět i prostým okem!), tak ji začnou "všichni" shánět... tak já se asi pustím radši rovnou do rekonstrukcí ** ;)
tím se vlastně dostávám takovým oslím můstkem k ještě jednomu debilnímu dotazu - jak určit konkretní ZP? Na knihtisku jsou tuším popisy jednotlivých ZP v angličtině, určité hodnoty vyšly jako zvláštní publikace, s popisem jednotlivých ZP (třeba ta 25hal). Co ale ty, co nevyšly - přepokládám, že najdu na známce nějaký charakteristický znak (DV) a pak porovnámám pole po poli se ZP na knihtisku? přiznávám a kaji se, že nemám rukovět, hodlám zakoupit. díky
Moderátor
Jsou tam i příručky, sice v angličtině. Dle obrázku se to dá poznat docela dobře.
Registrovaný uživatel
-,zjednodušeně,5/I 25h určitě nebude zařazena jako DV,nejedná se o součást známkového obrazu rytiny a není jeho výraznou částí.
« Poslední úpravu provedl(a) Lacewings v 20. 2. 2014, 22:08. »
Moderátor
Podle mého názoru se u té 15h ze 41.ZP jedná o pouhé naražení rámu při manipulaci s tiskovou deskou. Za prvé je to krajová známka, tedy pravděpodobnost je velmi vysoká, a za druhé vnitřní část rámu je prohnuta dovnitř do bílé linky.
Registrovaný uživatel
Chtěl bych říct něco k rekonstrukcím Hradčan. Kdo chce dělet rekonstrukce,nebo jen vady a pod.,ten by měl především hledat literaturu. Pro všechny hodnoty vyšly rekonstrukce desek, je zde I.díl Mono,příručka Novotného také dost řeší DV.
Probírá se co je desková vada.I takové věci lze najít v literatuře. Mnohokrát bylo vytýkáno Dráčkovi, že není sdílný pod. Jenomže odpovídat na základní otázky a to stále dokola je únavné. Každý se musí s problémem poprat,hledat odpověď v literatuře a teprve potom jít na fórum.
Rekonstrukce desek je podle mého názoru jedna z nejlepších věcí jak poznat do detailu jednotlivé hodnoty.
Dále bo zmíněno ZP. 41 u 15h. Byla zmíněna možnost retuše. Když si uvědomíte,
že linka rámu má tlouštku asi 0,3-0,4mm,tak nebudete tvrdit,že byl přidán kov a poté odfrézováno. Opravovaly se větší kusy a stejně se kov vydroloval.
A ještě k poslední odpovědi. Ani všechna monovady nejsou tak výrazné jako některé nepopsané. Ale diskuse na toto téma by bylo sáhodlouhá.
_______________
Mluv jen tehdy je-li to lepší jak mlčení.
Moderátor
Absolútne súhlasím so Zoubekom. Keď sa niekto zahĺbi do rekonštrukcií TD emisie Hradčany, zistí, na koľko zaujímavých súvislostí príde. Na také, ktoré boli sčasti publikované a aj na súvislosti, ktoré publikované neboli. Nik však nemôže do toho vpadnúť bez informácií. Vyžaduje si to skutočnú bádateľskú prácu a stovky hodín presedých nak knihami a známkami. Na druhej strane človek príde na chuť radosti z "maličkostí". Je to super pocit, keď sa Vám podarí nájsť aj to posledné chýbajúce ZP v TD, alebo vyskladať postupný vznik svetliny, či postupné vydrolovanie kovu po retuši na určitom ZP a pod.

Ťažko sa dá ten pocit priblížiť, jednoducho tú radosť treba zažiť... ;)

Každý zberateľ je vo svojej podstate "hľadačom pokladov" a emisia Hradčany ešte stále ponúka možnosti takéto "poklady" nájsť (a nemyslím tu na poklady v státisícoch korún).
« Poslední úpravu provedl(a) doddie v 21. 2. 2014, 14:17. »
Registrovaný uživatel
Zoubek - definici DV jsem se snažil v různé literatuře zjistit, primární a sekund. a nahodilá... i přesto, pravděpodobně vzhledem k mému mentálnímu deficitu, mne výše uvedený dotaz napadl. Uvedl jsem jej úmyslně jako laický, neboť nepochybuji, že mnoho z vás (např jako Dráčka) již nebaví na laické dotazy stále dokola odpovídat - nedělá to a má svůj klid a já s tím nemám sebemenší problém. Že je studium literatury nezbytný základ je neoddiskutovatelné a nehodlám to nijak zpochybňovat, ale když si něco přečtu a není mi to jasné, obrátím se na živé filatelisty. Otakarovi v jiném vláknu (tuším Evropa) doporučil především osobní setkání s filatelisty. Ani nevíte, jak rád bych si sednul nad známkami třeba s "legionářem" panem pracharem, ale ... - v děčíně se známe jen s rajem, k tomu denně od soustruhu k soustruhu... živí filatelisté jste po mne (pro nás?) vy zde. V minulosti měl sběratel v zásadě 2 možnosti, jak přijít k informacím a zkušenostem - samostudiem literatury a stykem se zkušenými sběrateli. Dnes je internet, spousta informací je mnohem snáze a rychleji dohledatelná (viz knihtisk.org - ale samozřejmě si uvědomuji, že samostudium je stále potřeba k pochopení souvislostí) a proto se možná někteří starší sběratelé cítí "podvedeni", že oni si své znalosti pracně vydřeli a zajíci si půlku najdou na netu a na zbylou se drze vyptávají. V takovém případě prosím vás, které to obtěžuje - ignorujte nás a nechte nás hledat souvislosti a základní pravidla a pravdy v diskuzích mezi námi začátečníky - my třeba s rajem a zakoukanym (snad se kucí neurazíte;) se dokážeme radovat z "objevené" kraviny (pro vás), stejně jako vy ze zjištění, který ZP se začalo vydrolovat mezi 15.5.- 16.7. 1919... Vám, které to neobtěžuje a poradíte, děkuji za ochotu.
BTW mne napadla věta vedoucího (primáře) mé manželky, když si posteskla nad jeho didaktickou neochotou - "o znalosti, které jsem pracně nabyl, se nehodlám s nikým dělit"... taky možnost, jen bohužel po úmrtí vlastníka těchto znalostí zmizí i ony samotné, na rozdíl od případu, kdyby se o ně podělil...
Registrovaný uživatel
BTW2 - mono1 i novotného samozřejmě mám (ten mi přijde na DV nedostatečný, např u hodnoty 400h popsány 2 DV apod). mám i něco jiného, další literaturu si samozřejmě chci pořídit, něco vím, co mi chybí ale nepohrdu i dalšími tipy.
Moderátor
Som nesmierne rád, že je tu zberateľský potenciál, ktorý sa začína aktívne venovať emisii Hradčany. Kto kedy bol so mnou v kontakte ohľadom nejakého usmernenia či rady, veľmi dobre vie, že son nikoho nikdy neodmietol a ak som nevedel pomôcť, tak som nepoškodil...

Osobne mi je úplne jedno, kto cez aké kanály a zdroje príde k informáciám.

Skôr sa teším z toho, že sa prostredníctvom týchto moderných médií dá dostať k množstvu informácii, ktoré boli predtým často nedostupné a to nie z pohľadu finančnej náročnosti, ale nizkeho nákladu...

Pravdou však tiež je, že dokážem pochopiť aj tých užívateľov fóra, ktorí občas reagujú podráždene na otázku za ktorou sa evidentne skrýva lenivosť a pohodlnosť spojená s neochotou osvojiť si ani tie elementárne informácie. V takomto prípade už tá otázka uráža!
Registrovaný uživatel
Každého z nás jistě mrzí, když není pochopen. Svojí reakcí jsem nemyslel nic proti začínajícím sběratelům. Třeba ani neví jak je jeho dotaz jednoduchý, protože zčíná.
Jaa-chym, můžeš se zeptat kamoše raje, že jsem se snažil pomoci vždy a také to tak hodlám dělat. Jen chci trochu vyburcovat. Píšeš, že máš či máte radost z nového poznatku. Třeba se to zdá prkotina.

Jsev důchodu a 10 tisíc ti stačí na živobytí,ale nelze pořizovat dražší známky. Proto se věnuji studiu Hradčan. Pořád je co objevovat,doplňovat ve sbírce. Třeba hledat v přebraném jako např. Blažek 007. A není hezčí pocit než vlastní zjištění.

Věnuji se hlavně 15h známce Hradčan. Vím že je na knihtisku mizerný scan II.TD.
Proto se snažím udělat lepší a vše pomocí počítače uložit a zefektivnit nalezení hledaného pole. A jde to. Když z desky vyřadíš velké DV,typy,příčky L.a P,tak se zmenší hledání polí. I ty se dají rozlišit. Např. u 3. věže je různý počet bodů atd.
Mám tedy složku Hradčany č.7, tu pokdělím dál na 1,2,3 a více bodů u 3. věže.
Ale takových kritérií si můžeš udělat podle sebe kolik chceš.Pak klikneš třeba na podsložku 2 body u 3.věže a objeví se např20 ZP. Rolování kolečkem myši je rychlé a porovnávám obraz známky hledané s počítačem. Mě to uryclí práci odhadem o 70%. U ostatních hodnot to používám stejně. Je to jeden z podnětů.
Jinak se můžeš zeptat na co chceš. to je samo. Rád pomohu.
_______________
Mluv jen tehdy je-li to lepší jak mlčení.
Registrovaný uživatel
Děkuji pánové za vaše reakce. Vím, že právě vy dva (a nejenom vy) jste z těch, kteř ochotně pomohou. K těm hradčanům... Pár let zpátky jsem si řekl, že sesbírám ČSR I. "generálně" (dost nespecifický pojem). Ale - jak to člověka chytne, jde hlouběji a hlouběji... Stejné to bylo i s hradčany - k základní řadě začaly přibývat typy, zoubkování, barvy... i tak jsem si (a není to až tak dávno) říkal, že rekonstrukce desek už je trochu úlet. A vida - s prohlubujícím se zájmem člověk pochopí, že i toto se mu hodí - a baví ho to. Nerad bych, aby to vypadalo, že když se zde v poslední době několik jedinců úspěšně vrhlo i do tohoto úkolu, řekl jsem si, že budu taky "in". Spíše jak píšete vy - je vzrušující, kolik se toho se studiem literatury a vlastních známek dá i dnes v obl hradčan objevit a "získat". A hlavně - chci-li mít sbírku specializovanější, musím o tom něco vědět. Určitou vaší výhodou možná je, že se specializujete jen na hradčany, já když si přečtu tu něco zhradčan, tu z HaV a pak leteckých tarifů, tak toho zas půlku zapomenu:) Ale to nemá být výmluva.
Zpět k těm ZP - samozřejmě podobné třídění aplikuji, třeba V. kresba je v tomto s výhodou, když to člověk rozdělí dle typů, krajových, výrazných DV. Ale pak mě napadá třeba hodnota 300h (naštěstí jen 1TD), která je IV. kresba, DV jak šafránu - jak pak postupovat, takto byl myšlen můj dotaz (aurčitý návod jsi mi Zoubku poskytl). Jak jsem již psal, na knihtisku jsou popsána jednotlivá ZP (znaky) třeba i u této hodnoty (v angličtině, to mi celkem nevadí), jen jsem chtěl vědět, jestli třeba nevyšlo něco obdobného v češtině - nejsem líný, ale taky nerad dělám zbytečnou práci:) díky
Moderátor
Pro Jaa-chym: Samozřejmě že i pro hodnotu 300h vyšla příručka rekonstrukce tiskové desky, v roce 1986 od Zděňka Ryvoly. Já osobně preferuji tištěné verze rekonstrukcí, nemusím stále zapínat počítač a hledat na knihtisku.
Registrovaný uživatel
díky. přesně tak, já taky raději papírové verze.
Registrovaný uživatel
A máš rekonstrukci pro 300h?
_______________
Mluv jen tehdy je-li to lepší jak mlčení.
Registrovaný uživatel
Jestli máš na mysli tu výše uvedenou od p. Ryvoly (z které tedy mimochodem myslím vychází i knihtisk.org - jsem si dnes všimnul), tak ne. Jinak určování 300h teď není urgentní, uvedl jsem to jako příklad, šlo mi o to , jestli něco vyšlo souhrnně, nebo alespoň jednotlivé hodnoty. Ale samozřejmě jak to někde zaregistruju, tak si to pořídím.
Moderátor
Ohľadom hodnoty 300 hal. mi napíš na: doddie(a)pobox.sk.
Moderátor
Pro Jaa-chym: Tištěné verze rekonstrukcí tiskových desek vyšly již pro všechny hodnoty a kresby. Čas od času se vyskytují na aukcích nebo ze zeptat přímo na SČF v sekci Knihtisku. Jinak doporučuji ve formátu A4, jsou i formáty A5, ale dost mizerně se s nimi pracuje.
Registrovaný uživatel
Tak konečne dávam lepší scann

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
61/VII :D krása
Registrovaný uživatel
ahoj, prosim, mohli byste mi pomoci s urcenim ZP/TD?
prosel jsem snad vse a nedari se mi... :(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
---------------------------------------------
moje stránky k tématice Hradčan:
http://www.hradcany-stamps.com/
---------------------------------------------
Moderátor
vinn napsal
ahoj, prosim, mohli byste mi pomoci s urcenim ZP/TD?
prosel jsem snad vse a nedari se mi... :(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

98.ZP/ II.TD.
Registrovaný uživatel
Diky moc! :)
_______________
---------------------------------------------
moje stránky k tématice Hradčan:
http://www.hradcany-stamps.com/
---------------------------------------------
Registrovaný uživatel
Malo by ísť o II/32 I typ,porovnánim na knihtisk.org som zistil chybu pod 5-tou vežou,ako je krovie,presahuje cez rám,je to DV ? Je to skoro podobné ,ako na I/88,vďaka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
jozef49 napsal
Malo by ísť o II/32 I typ,porovnánim na knihtisk.org som zistil chybu pod 5-tou vežou,ako je krovie,presahuje cez rám,je to DV ? Je to skoro podobné ,ako na I/88,vďaka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Ano, je to 32.ZP/ II.TD. Asi je to jen náhodná vada, či poškození známky.
Registrovaný uživatel
ikanek,nechcem špekulovať,známka nie je poškodená. Dávam výsek,tu akoby to bolo opravované,teda aspoň podľa mňa,neni tam aj vryp po nástroji?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Sběratel.com » Hradčany » Určení TD

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1