Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Odznaky » Určenie odznaku

Vykupminci.cz
Numisargo

Určenie odznaku

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím o určenie.Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosím o určenie odznaku.Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ten druhý připomíná nějaký festival mládeže, zatím se mi nezadarilo. U toho prvního by stálo napsat na ústav dějin lékařství, třebas by mohli vědět, každopádně pokud se to dozvíte, napište. W
Registrovaný uživatel
ČSF = Česká a slovenská farmacie, odznak pravdepodobne zo zjazdu farmaceutov
_______________
Registrovaný uživatel
ferko f napsal
ČSF = Česká a slovenská farmacie, odznak pravdepodobne zo zjazdu farmaceutov

Super-ďakujem.
Registrovaný uživatel
-mikulas napsal
ferko f napsal
ČSF = Česká a slovenská farmacie, odznak pravdepodobne zo zjazdu farmaceutov

Super-ďakujem.

Dobrý den, víte to jistě? Dnes existuje česká farmaceutická společnost, která svou historii zahájila jako český svaz lékárníků v roce 1871, poté se v roce 1875 přejmenovala ČFS- česká farmaceutická společnost, ta v roce 1899 na českou lékárnickou společnost a v roce 1919 v prosinci na ČSLS- Československá lékárnická společnost. Jestli existovala v nové vzniklé Československé republice i jiné farmaceutické sdružení, jsem ovšem nedohledal. Proto ten návrh na ústav lékařské historie. Pokud jste to někde vyčetl, můžete to sem hodit? Docela mě to zajímá.w
Registrovaný uživatel
Tak jsem vznesl dotaz na farmaceutické muzeum v Kuksu a třebas uvidíme. W
Registrovaný uživatel
Ahoj všichni, přeposílám odezvu farmaceutického muzea.

snažil jsem se dohledat jakékoliv informace k odznaku, nemohu však přijít na žádnou souvislost s farmacií. Zachycenou zkratku ČSF v roce 1919 nepoužívala žádná farmaceutická organizace, Československá lékárnická společnost byla založena teprve v prosinci 1919, což neodpovídá dataci 30. 3. 1919. Nemohlo by se jednat například o Československý svaz footbalový, založený také v roce 1919? Pokud bych přesto narazil na nějaké informace, které by pomohly s určením odznaku, jistě Vám ozvu.

S pozdravem

Mgr. Ladislav Svatoš

České farmaceutické muzeum
Registrovaný uživatel
witko napsal
Ahoj všichni, přeposílám odezvu farmaceutického muzea.

snažil jsem se dohledat jakékoliv informace k odznaku, nemohu však přijít na žádnou souvislost s farmacií. Zachycenou zkratku ČSF v roce 1919 nepoužívala žádná farmaceutická organizace, Československá lékárnická společnost byla založena teprve v prosinci 1919, což neodpovídá dataci 30. 3. 1919. Nemohlo by se jednat například o Československý svaz footbalový, založený také v roce 1919? Pokud bych přesto narazil na nějaké informace, které by pomohly s určením odznaku, jistě Vám ozvu.

S pozdravem

Mgr. Ladislav Svatoš

České farmaceutické muzeum
Dakujem za snahu a obetavosť.
Registrovaný uživatel
ČSF byla oficiální zkratka Českého svazu fotbalového (1901-1921). Ten červený kříž by mohl souviset s lékařem/zdravotníkem této organizace.
Moderátor
Zdravím
Poprosím o určení pravosti odznaku.Odznak jsem zakoupil jako celek spolu s dalším medailemi a vyznamenáním WW2 kterými se zabývám.
Upozorňuji, že nejsem propagátorem těchto věcí,ale pouze sběratelem.
Předem děkuji za jakékoliv věcné reakce.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Zdravím
Poprosím o určení pravosti odznaku.Odznak jsem zakoupil jako celek spolu s dalším medailemi a vyznamenáním WW2 kterými se zabývám.
Upozorňuji, že nejsem propagátorem těchto věcí,ale pouze sběratelem.
Předem děkuji za jakékoliv věcné reakce.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Primitivní kopie/fake
Moderátor
Díky...
Moderátor
Znovu požádám o pomoc s určením pravosti a případně také určení typu období kdy byl udělován, samozřejmě zdali je to vůbec možné s fotografii,tentokrát se jedná o odznak NKVD.
Předem děkuji..

https://aukro.cz/sssr-rusko-odznak-cteny-pracovnik-nkvd-1940-7040732492
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Znovu požádám o pomoc s určením pravosti a případně také určení typu období kdy byl udělován, samozřejmě zdali je to vůbec možné s fotografii,tentokrát se jedná o odznak NKVD.
Předem děkuji..

https://aukro.cz/sssr-rusko-odznak-cteny-pracovnik-nkvd-1940-7040732492

Opýtam sa a poskytnem odpovedˇ-Nie Ctený ,ale Čestný.
Moderátor
Díky Mikuláši, klidně mne pak kontaktujte přímo na můj email..
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Díky Mikuláši, klidně mne pak kontaktujte přímo na můj email..

Chcel som sa opýtať na ruských foŕumoch,ale revers nedokážem skopírovať.ak príde syn,on vie aj iné aplikácie.
Registrovaný uživatel
Po zadání ruských znaků slov "odznak NKVD 1940" z překladače Googlu do prohlížeče Googlu vypadne toto:
https://www.google.com/search?q=%D0%97%D0%BD%D0%B0%D0%BA+%D0%9D%D0%9A%D0%92%D0%94+1940&biw=1920&bih=969&ei=ZzrJZJiMDrWAi-gPiNeLuAU&ved=0ahUKEwjY26b797uAAxU1wAIHHYjrAlc4ChDh1QMIEA&uact=5&oq=%D0%97%D0%BD%D0%B0%D0%BA+%D0%9D%D0%9A%D0%92%D0%94+1940&gs_lp=Egxnd3Mtd2l6LXNlcnAiFtCX0L3QsNC6INCd0JrQktCUIDE5NDAyBRAAGKIEMgUQABiiBDIFEAAYogQyBRAAGKIESLscUO0GWKoZcAF4AJABAJgBfaABqgSqAQM2LjG4AQPIAQD4AQHCAgoQABgTGIAEGLADwgIHEAAYExiABMICCBAAGBYYHhgTwgIGEAAYFhge4gMEGAEgQYgGAZAGAQ&sclient=gws-wiz-serp#imgrc=xnOoLiFyQwMNLM&imgdii=naoWrVXIC7zUcM
Hemží se to tam kopiemi a to, co je vydáváno za originály, má na zadní straně nekvalitně vyrytá čísla odznaku. Tak nevím, může to být i kopie se setřeným pozlacením. Kopie by ale asi nebyla ze stříbra.
Moderátor
Tyto odznaky byly vyráběny nejen ve stříbře,podle všeho existují v několika typech navíc se odlišují zpracováním v jednotlivých obdobích..
Na prvním obrázku katalogu je verze stříbrná a bronzová s pozlacením..
Druhý obrázek pozdnější poválečný typ bronzový (horní část srbu je na čepelí níže položená) tvarem totožný s odznakem na Aukru,nemohu to však s jistotou potvrdit..
Všeobecně jsou tyto odznaky NKVD zejména ty předválečné a z období války docela vzácné a cenné aktuálně se však dají pořídit za relativně příznivou cenu..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 1. 8. 2023, 19:00. »
Moderátor
-mikulas napsal
barbar napsal
Díky Mikuláši, klidně mne pak kontaktujte přímo na můj email..

Chcel som sa opýtať na ruských foŕumoch,ale revers nedokážem skopírovať.ak príde syn,on vie aj iné aplikácie.


Mikuláši jak to dopadlo, podařilo se vám něco k odznaku zjistit.
Registrovaný uživatel
Zatiaľ,nie.Je mi ľúto.
Moderátor
V poslední době se znovu po delší odluce zavrtávám do válečné faleristiky a snažím se tak rozšířit sbírku o některé kusy..

Opět poprosím místní znalce o názor na originalitu.
Všeobecný útočný odznak - pravděpodobně souval
Předem děkuji za jakékoliv věcné reakce.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nechápem, prečo sa snažíš zbierať niečo do čoho sa nerozumieš. 90% týchto odznakov a vyznamenaní sa falšuje. Už len pár odborníkov sa v tom vyzná a ani tým sa niekedy nedá veriť. Tak isto ako pri minciach.
Moderátor
dula77 napsal
Nechápem, prečo sa snažíš zbierať niečo do čoho sa nerozumieš. 90% týchto odznakov a vyznamenaní sa falšuje. Už len pár odborníkov sa v tom vyzná a ani tým sa niekedy nedá veriť. Tak isto ako pri minciach.


Dula77 abych ti nezačal stejně tak hloupě komentovat tvé příspěvky.

Faleristiku dělám už nějaký čas,né sice tak aktivně jako numismatiku ,ale rád se jí učím o originalitě odznaků nepochybují stejně tak o kopii kterou jsem zde vložil prvně,snažím se oživit zdejší vlákna Altmana, kterého jisté zdejší vlivy vyšachovali,ale to ty nepochopíš..
V předchozím případě odznak NKVD je něco co 98% českých a slovenských faleristu nedokáže určit..
Registrovaný uživatel
Odznak rozoznáš od repliky len vtedy, keď ho máš v ruke.
Svietia na ne uv svetlom tak isto ako na bankovky. Potom vidíš či je niečo dorábané. U ruských vyznamenaní je bežné, že použijú časť originálneho a prirobia kalotku a iné číslo.
Faleristika mne nie je cudzia a za rok mi prejde cez ruky pár stoviek vyznamenaní. Ale nemecké radšej obchádzam.
PS chcel som ti len poradiť v dobrom.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Odznaky » Určenie odznaku

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1