Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Odznaky » Určenie odznaku

Vykupminci.cz
Numisargo

Určenie odznaku

Moderátoři: Altmann.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
dula77 napsal
Odznak rozoznáš od repliky len vtedy, keď ho máš v ruke.
Svietia na ne uv svetlom tak isto ako na bankovky. Potom vidíš či je niečo dorábané. U ruských vyznamenaní je bežné, že použijú časť originálneho a prirobia kalotku a iné číslo.
Faleristika mne nie je cudzia a za rok mi prejde cez ruky pár stoviek vyznamenaní. Ale nemecké radšej obchádzam.
PS chcel som ti len poradiť v dobrom.


Tyto v celku běžné německé odznaky se dají snadno s kvalitních fotografii rozeznat..
Jinak dodělávají, opravují se snad všechny typy řadu vyznamenání nejen ty SSSR.
Válečné SSSR mají aktuálně na trhu tu výhodu, že jsou cenou přijatelnější.Přiklad původní NKVD typ 43-45 zlacený bronz se před lety prodával v podobném stavu 20tis a více,byl problém je sehnat,dnes se dají koupit i za poloviční cenu,ale jak jsem psal tyhle odznaky jsou pro většiny faleristu problém v určení originality..

Mimo jiné je tady,, mrtvo,, mám na mysli celou sekci faleristiky a já nechci být neustále v pozicí,,všeználka,,při dotazování jiných, nejčastěji v numismace,velmi rád si role vyměním a dotazují se sám na věci o nichž samozřejmě něco vím, jak lépe vlákno oživit než takto..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 17. 8. 2023, 21:57. »
Registrovaný uživatel
Zdravím, zpátky k odznaku na začátku diskuse. Po oslovení muzea v Kuksu, následně ústavu dějin lékařství a poté zdravotnického muzea při národní lékařské knihovně jsem dospěl k závěru, že to není odznak žádného oficiálního zdravotnického spolku či organizace. Ještě živím naději v Samaritány, leč zatím bezúspěšně. Pán Mgr. Šimon Krýsl, ředitel zdravotnického muzea mi nabídl jinou alternativu a dlužno říci, že se mi moc líbí: Jediná stopa, na kterou jsem narazil – ale určitě by se to muselo ještě ověřit – že ČSF byla rovněž zkratka pro Českou filharmonii. 30. března 1919 pak filharmonie pořádala koncert pro podporu Českého červeného kříže (srov. Národní listy 27.3.1919, 5): podobné odznáčky se vůbec často vydávaly jako odměna přispěvatelům (obvyklé to bylo i za 1. světové války), takže nelze vyloučit, že byl vydán při této příležitosti.
Jediný problém mám s tím že česká filharmonie má zkratku čf, ale ve Zdeněk Kárník, Malé dějiny československé (1867-1939), 2008, 17, 376-377 má zkratku ČSF: ale jisté to samozřejmě není.
Tím s tímto odznakem končím 😉 snad to pomohlo. Witko
« Poslední úpravu provedl(a) witko v 18. 8. 2023, 10:05. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Odznaky » Určenie odznaku

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1