Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové poštovní známky » usa - gril

Vykupminci.cz
Numisargo

usa - gril

Moderátoři: Akir, ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
prosím omluvte mou neznalost,
co znamená u známek USA gril? Třeba u této známky jsou dvě varianty, bez grillu, nebo grill 10x12.
děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Grill znamená mřížkování, které je vytlačené mechanicky, a na této známce ji nevidím.
Registrovaný uživatel
Aj ilustračne
https://www.theswedishtiger.com/ID73.html
_______________
Registrovaný uživatel
Děkuji Vám za cenné rady,
mohl bych ještě poprosit, k USA mám michel special 2003, tuto známku jsem si určil jako Ityp,barva Gelb, ale již nejsem schopen jít dál do druhu papíru, kde jsou možnosti X,V,,, myslíte, že je již nad rámec možností rozeznat druhy papíru?
Vidím, že těch druhů papíru je ještě více, podle mírného manuálu v katalogu michel usa speciel 2003 bych sondoval jako druh x
Registrovaný uživatel
a ještě dodatek, pokud vím, američani lpí na správném centrování, tento kus je tedy dle požadavků spíše aušus, z mého pohledu je to pak vada zoubkování zasahující do dalšího pole, což je u starých známek běžnější, pro muj vkus ale zajímavější...
Moderátor
Dotaz - ten grill byl dobrý k čemu? Místo průsvitky?
Registrovaný uživatel
Ahoj Pavle ,dovod bol prozaicky,dolare.Poštove urady zapasili s problemom odlepovania použitych znamok ,ich čistenim od pečiatok a spatnym použitim.Gril mal zabranit odstranovaniu alebo zoškrabovaniu razitkovej farby.Tym že gril sposobil roztrhanie vlakien papiera a vytvoril hlboky relief razitkova farba sa vpila do hlbky a nešla už odstranit.
_______________
Registrovaný uživatel
americké známky jsou pro amatera těžké
děkuji kolegovi za odkaz, ty stránky k determinaci "starých ksichtů" jsou jedinečné.
Strávil jsem asi pulden, ale přesto si nejsem jistý, zda-li mám známku za 700, nebo 7000 Euro....
Bohužel také jedině expert, nebo laik po dvacetiletech práce může vysvětlit, proč je diametrální rozdíl v popisech od Michela, yvertu, nebo třeba právě weobé aplikaci...

Co se týče důvodu grilu, tady bych byl opatrný. Vzhledem k jeho užití, období,, počtu známek,
bych soudil, že šlo spíše o nějakou mánii nějakého vyššího uředníčka, ale z pohledu vývoje známek, dějin usa to asi nemělo pro dolarovou výtěžnost moc velký význam.
Registrovaný uživatel
Ještě jedna zkušenost s determinací. U výše uvedené známky mám jasno, papír zde je tvrdý.
U toho papíru mě zaujalo, že jej lze nejlépe rozlišit přidržením u ucha, jeden dělá plop, druhý plip. Bohužel jsem hluchý, ale tomu jsem se musel zasmát.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Světové poštovní známky » usa - gril

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1