Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » UV lampa

Vykupminci.cz
Numisargo

UV lampa

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pořízení UV lampy pro zkoumání známek Jihovýchodní Asie je zbytečné nebo vhodné? Byl v těchto zemích používán jen neupravený papír? Je to specifikum pro pár zemí v Evropě, Británii, USA...?, nebo se svítící přísady používaly po celém světě? Nerad bych investoval a pak by mi nic nesvítilo :), děkuju za radu.
Registrovaný uživatel
Myslim, ze Cina, Japonsko (neni JV Asie, vim), Malajsie, Thajsko, Singapur je vse maximalne OZ papir. Ale u modernich Filipin (ca. 80 leta plus) je myriada emisi vyplatnich znamek lisicich se fluorescencnimi natisky, takze zalezi na tom, jakou zemi chcete sbirat. U Indonesie nemam prehled po roce 1990, ale predtim tam taky FL papiry nepouzivali
Moderátor
UV lampa se dá využít také k odhalování padělků a reparací.
Registrovaný uživatel
a barevnych odstinu - takze ji vyuzije i sberatel "klasiky"
Registrovaný uživatel
Konkrétně jsem myslel na Vietnam. Koupil jsem pěkné, svěží, kompletní období Vietcongu přímo z Vietnamu. (Přes ebay.com :/, což nevím, jak profíci na tento zdroj pohlíží?, ale to je asi na jiné vlákno). Mám několik ks známek z místních zdrojů, použité, ražené a nepochybuji o jejich pravosti. Při porovnání se mi pár kusů zdá, že papír má trochu jinou strukturu a je i nepatrně tlustější. Barva, zoubky, detailní vyobrazení sedí. Kvůli vlhkému podnebí dělali známky bez lepu a jsou neražené, což by mohlo usnadnit padělání a soudruzi jsou v tomto docela šikovní. Mohlo by jít i o nedokonalé výrobní procesy v minulosti či použití jiných papírů, což netuším, jak v tomto byli striktní. Napadlo mě ty kusy, co mám ze dvou zdrojů porovnat pod UV lampou, ale vůbec netuším, co bych pod ní vykoukal, jestli jen dva tmavé čtverečky, tak by mně přišla škoda do ní investovat. Asi známky vezmu s sebou prvně někam na diskotéku, nebo někam, kde mají UV zářivky :). Napadlo mě koupit tady na infofile vytahovací lupu zvětšení 10x i s UV lampou za 310 Kč, jestli by to stačilo?, přinejhorším bych měl aspoň lupu :). Předem díky za rady.
Registrovaný uživatel
Koupil jsem si nejdříve přenosnou lupu s UV světlem asi za 250 korun, ale je to jen takové blikátko sloužící k rychlému hledání rozdílných papírů na stránkách zásobníků. Jestli chceš položit dvě, tři známky vedle sebe a porovnávat je, doporučuju stolní lampu. Pořídil jsem si Multi-tester od Leuchturmu a jsem s ní spokojený. Sám jsem čekal asi tři měsíce než jsem jej objevil na internetu za slušnou cenu.
Registrovaný uživatel
ja mam tu stolni od Safe a jsem maximalne spokojeny
Registrovaný uživatel
Dobrý večer,
chcel by som sa poradiť, či vyššie spomenutý multitester je vhodný aj pre rozpoznanie priesvitiek, aká je kvalita, prípadne či radšej siahnuť po niečom inom. Ďakujem.
Registrovaný uživatel
Multi-tester provedením slouží spíše ke kontrole vodoznaku na bankovkách. Pokud tam vložíš známku, překáží ti při zkoumání bílým světlem (svítí zezdola) obraz známky . Při zkoumání UV světlem (svítí seshora) lze průsvitku lépe rozeznat. Ale ke zkoumání průsvitek UV lampu moc nepoužívám. Známky (sbírám ČSR I 1918-39) naskenuji a u některých je v počítači krásně vidět vodoznak. U zbývajících použiju černé sklo ze svářečské kukly a lékařský benzín. Nakonec mi jich zbyde několik, kde nedokážu nic objevit nebo jen kousek průsvitky.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Rady začátečníkům » UV lampa

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1