Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Václav Brožík

Vykupminci.cz
Numisargo

Václav Brožík

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tak sběratelé co vy na to..? http://aukro.cz/vaclav-brozik-na-pastve-olej-platno-i6159395886.html Jsem si myslel že jsem zažil všechno :roll:
Registrovaný uživatel
tak hlavne je vtipnej ten prihoz na 45.000,- Jaka to nahoda, ze nekdo ve chvili, kdy je na "Brozika" maximalni prihoz 30.600,- tak tam v pul druhy rano po navratu z hospody napere rovnou vyvolavacku z katalogu. Co na tom, ze do konce aukce je jeste skoro tyden. A tu samou vec udelal ten stejny uzivatel i u druhé aukce (Kotik). Opet naprosto nesmyslny prihoz o nekolik tisic nad aktualni cenou. Ale Aukro toto nevidi, videt nechce a nikdy nebude.
Registrovaný uživatel
Tak ten Kotík je také Falzum. .tohle je normální podvod,Aukro jsem na to několikrát upozorňoval a nic s tím nedělají. .chudák kdo to koupi. .
Registrovaný uživatel
ono ne vzdy to vyjde...viz napr.

http://aukro.cz/pompezni-krkonose-hartmann-ol-pl-80x110-cm-i6042358194.html

Aukro falsa neresi, to by pak nemeli z ceho zit....

Bohuzel prodavajici je kryty tim vystavenim v katalogu a muze se na nej odvolavat. Tam umysl neprokazete.
Registrovaný uživatel
O to je to horší co si galerie dovolí ..aspoň tam by to mělo být v pořádku. .zasílal jsem fotky i jednomu odborníkovi na Brožíky a taky nadával jak dlaždič. .jak někdo tak drzej. .
Registrovaný uživatel
pokud si myslite, ze v galerii by to melo byt v poradku, tak si rovnou zalozte novej nick :)
Registrovaný uživatel
No tak se snažím aspoň takhle trochu proti tomu bojovat...
Moderátor
Já mám na Aukru pro obrazy osobní strop ve výši 5000 Kč, a to jen pro nepoznané autory. Nikoliv pro "hrdě" deklarované Brožíky, Lhotáky, Tiché, Janečky, atd...
Registrovaný uživatel
Ono na Aukru se dá taky dobře koupit ..ale kazí to někteří darebáci kteří tento portál beztrestně zahlcují falsy..Já mám výhodu, že už je dnes poznám, ale spostu lidí takto okradou..Škoda že s tím Aukro nemá vůli nic dělat!Ale to je především ostuda Aukra!
Moderátor
Poctivec napsal
Ono na Aukru se dá taky dobře koupit ..ale kazí to někteří darebáci kteří tento portál beztrestně zahlcují falsy..Já mám výhodu, že už je dnes poznám, ale spostu lidí takto okradou..Škoda že s tím Aukro nemá vůli nic dělat!Ale to je především ostuda Aukra!


Teda, ne že bych nějak Aukro extra obhajoval, ale jak to mají v případě např. dražších obrazů aj. dělat? To si mají jako držet stabilní tým znalců a všechno cennější předem kontrolovat?
Prostě, jde hlavně i o ty kupující - pokud jsou to naivní tramtejlové, kteří skočí na jakýkoliv špek, tak holt jejich chyba.
Registrovaný uživatel
Aukru jsem x krat posilal informaci, ze se jedna o padelek. Neozvali se ani jednou. A netyka se to jenom padelku, ale i informaci o prihozech na vlastni aukce. Nic, ticho po pesine. Na druhou stranu, abych Aukru nekrivdil, poslal jsem informaci o padelku i do renomovane aukcni sine, polozku stahli a ani nepodekovali. Takze tak.
Moderátor
Poctivec: Proč sem dáváš 2x stejný příspěvek? Duplikát jsem smazal...
Registrovaný uživatel
On by stačil jeden znalec aby to hlídal a hlavně taky aby reagovali na upozornění který tam neustále posíláme. .a především zakázat prodej těm co tam neustále další falsa vystavují. .
Moderátor
Poctivec napsal
On by stačil jeden znalec aby to hlídal a hlavně taky aby reagovali na upozornění který tam neustále posíláme. .a především zakázat prodej těm co tam neustále další falsa vystavují. .


Je tam v rubrice Obrazy vystaveno cca 10 000 položek. Jeden znalec to nevyřeší a navíc, jak jsem říkal, na věrohodný verdikt by často musel kouknout na obraz in natura a nikoliv jen z fotek.
A jak má Aukro poznat, že je na padělek upozorňuje skutečný odborník a nikoliv rádoby znalec či "provokatér"?
Registrovaný uživatel
tak ono staci, kdyz se k jednomu "dilu" vyjadri vice odborniku. A prihozy pres IP adresy snad neni problem zjistit. Jde o to jenom chtit. Ale chapu, provize je milejsi....
Moderátor
floodland napsal
tak ono staci, kdyz se k jednomu "dilu" vyjadri vice odborniku. A prihozy pres IP adresy snad neni problem zjistit. Jde o to jenom chtit. Ale chapu, provize je milejsi....


A co když si dražitel samopřihazuje z tabletu či mobilu? Anebo přes kámoše? Nemáš šanci přes IP usvědčit...
Registrovaný uživatel
Proto tam musí být ten odborník aby poznal zda li je upozornění adekvátní. .no nic to jsme zabrousil kam jsem nechtěl. .Můj cíl byl vás jen "pobavit" a také varovat před jednou extra vykutalenou aukci..
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
floodland napsal
tak ono staci, kdyz se k jednomu "dilu" vyjadri vice odborniku. A prihozy pres IP adresy snad neni problem zjistit. Jde o to jenom chtit. Ale chapu, provize je milejsi....


A co když si dražitel samopřihazuje z tabletu či mobilu? Anebo přes kámoše? Nemáš šanci přes IP usvědčit...


ale jasne ze to jde. staci se podivat jestli stejni uzivatel prihazuji na stejne aukce a pak ani nedavaji komentar. Kombinace IP plus ID je postacujici v pripade ze prijde udani. Jinak se na to neprijde, to souhlas.
Registrovaný uživatel
jinak je vtipne ze Aukro nezablokuje uzivatele za prodej padelku, ale za oznaceni jejich vyvojaru za cvicene opice, to ano.
Moderátor
Za pravdu je ruzna sazba, jednou pomnik, jindy vazba :)
A za prodej padelku provize... :roll:
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Za pravdu je ruzna sazba, jednou pomnik, jindy vazba :)
A za prodej padelku provize... :roll:

asi tak :)
Registrovaný uživatel
Tak když někdo má 75.000,- Kč, aby je vyhodil z okna, tak je to holt jeho odpovědnost.

Nicméně to jak je to tam prezentováno i s nějakým katalogem, tak dle mého názoru jeví známky cíleného podvodu.

Zde je zase typický Joža Uprka i se znaleckým posudkem:

http://aukro.cz/super-ponuka-chlapec-z-lanzhotu-joza-uprka-i6123992494.html
Moderátor
PetrPal napsal
Tak když někdo má 75.000,- Kč, aby je vyhodil z okna, tak je to holt jeho odpovědnost.

Nicméně to jak je to tam prezentováno i s nějakým katalogem, tak dle mého názoru jeví známky cíleného podvodu.

Zde je zase typický Joža Uprka i se znaleckým posudkem:

http://aukro.cz/super-ponuka-chlapec-z-lanzhotu-joza-uprka-i6123992494.html


Těžko hodnotit. V prvém případě byla nabízena osobní prohlídka před koupí, navíc případné nesrovnalosti s udávanou katalogizací lze jistě úspěšně řešit i po koupi.

V druhém případě jde o charakter uváděného posudku (soudní znalec či opravdový kunsthistorik?).

Jinak, jak již bylo dříve řečeno, dražit cennější věci na AUKRO je prostě riziko, ale komu není pomoci, tomu není rady...
Registrovaný uživatel
Přesně tak 75.000,-v pr...i. Ty peníze většinou od těchto lidí kteří v tom umí chodit už nikdy nedostane.. Veškeré jejich majetky jsou na příbuzné atd.. Soudně to tady taky nemá smysl.. Proto varování :DEJTE SI POZOR OD KOHO NA AUKRU KUPUJETE..!!!
Moderátor
Ovšem je zajímavé u toho prodejce Brožíka, že mu už přes 300 lidí dalo kladné hodnocení. Negativní ani neutrální reakce žádná.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » Václav Brožík

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1