Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Václav II.

Vykupminci.cz
Numisargo

Václav II.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Pokud jde o toho poláka ze souboru co jsem si dovolil dnes Tě na něj upozornit - tak podle mizerné fotky těžko říct, ale souhlasím s Tebou v úvahách o neměnnosti obrazu zvl. za Václava II.
Nejpravděpodobněji náhodná deformace - ale pro jistotu zkusím požádat obě strany zúčastněné na aukci o lepší foto.

Co myslíš Ty o groši V II Vorlová č. 6 ?
Registrovaný uživatel
Takovou kombinaci Áček tuším mám a to rozdělovací znaménko mezi gratia a rex bude doufám vada a ne další varianta ;)
Moderátor
Myslel jsem právě to rozdělovací znaménko - vím, že budu opět nařčen ze spekulace - a oprávněně, ale na té fotce to na vadu ražby nevypadá.
Vnitřní kroužek, písmena i oba perlovce jsou dokonale vyražené a na fotce po vnějším kroužku není stopa.

Před časem tady takového v sekci JL představil Dracek - JL s dvojkroužky všudě kromě GRATIA REX kde byl patný jen vnitřní kroužek - spíše tečka - někteří z nás (včetně mne) jsme jej přesvědčovali, že je to nějakou chybou nedoražený kroužek na nejmladším groši JL Cn I./1.

Drackuv JL
Obrázek vložený uživatelem

Tohle vypadá podobně.

ZVláštní je, že paní Vorlová v zobrazení opisů má nakreslen jen jeden kroužek, ale v textu ani poznámkách to vůbec nekomentuje.
Chtělo by to mít ty mince v ruce. Dracek teda asi toho JL měl a říká, že ani stopa po druhém kroužku.
Registrovaný uživatel
No když se člověk hodně snaží něco jako flíček tam je :) v místech druhé tečky
taky mne zaujalo, že Vorlová o tom nemluví, komentuje každý škrábanec, ale tohle ne
« Poslední úpravu provedl(a) Topa77 v 21. 1. 2009, 19:58. »
Moderátor
Vorlová - Václav II. č. 6
Přijde mi, že ten flíček v místě druhého kroužku tam vidím jen proto, že si myslím, že tam má být.
Na to jak je celé okolí dobře doražené je to zvláštví.
Absence komentáře autorky, jak se shodujeme je také zvláštní.
Moderátor
Tak překvapivě mi pán odepsal - sice o moc lepší fotky neposlal, ale je vidět celá mince.

Že by Sm. 4 - s nedoraženým křížkem - příjde mi opravdu, že je jen aymetricky nedoražený a že to žádná kytička není.
Registrovaný uživatel
Vypadá to, že je to jak jsem si původně myslel - v jednom místě silnější střížek a při ražbě to takhle "dopadlo"
Registrovaný uživatel
Jasný křížek ;)
Registrovaný uživatel
Ještě k tomu groši z Vorlové. Zajímavé je umístění té tečky ( kroužku ) zrovna v místech, kde by byla jedna tečka z dvojtečky... Samozřejmě že to nemusí být vada mince, ale třeba zanesené razidlo nebo prostě špatně vyryté
( zapomenuté ). Zajmavý je ale i ten perlovec..
Moderátor
U gorše z Vorlové - bylo by dobré vidět ho v reálu
- kdyby to bylo špatně vyryté razidlo - resp. jak píšeš zapomenuté vyrytí jednoho kroužku
- tak to by vlastně byla nová varianta - ač omylem vzniklá - jistě by z takového razidla muselo vzniknout více kusů mincí
samotné zanešení razidla v tomto místě - asi nejpravděpodobnější ? - nevím ?
to už těžko prokážeme, ale z fotky jak ji vidím za denního světla tam není ani náznak druhého kroužku
Registrovaný uživatel
tak tu máme zase jeden zajímavý kousek, je to dobový padělek nebo novodobé falzum .... ?
Moderátor
Nemusí to tak byť, ale ja som presvedčený, že sa jedná o novodobé falzum. A ešte otrasne prevedené.
Registrovaný uživatel
Vypadá to jako groš, co jsem si jednou vlastnoručně vyrazil v Brně na vánočních trzích :)
Registrovaný uživatel
mě to právě také přijde na novoděl, myslím, že už jsem přesně takový kus na aukru viděl ...
Registrovaný uživatel
Myslím,že je to tento http://www.aukro.cz/item518124482_stary_gros.html
Registrovaný uživatel
no ten isty to neni ale dost sa nanho podoba :)
Moderátor
http://www.aukro.cz/item539176692_prazsky_gros_vaclav_ii.html
Nechcem vyzerať ako idiot, ale nevyzerá to tak trošku na malého leva?
Registrovaný uživatel
Můj skromný názor zní, že těžko ;-)
Moderátor
taky ho sleduju, ae ted uz je to asi zbytecny resit... pac pokud neni, tak je cena pres a pokud je, tak ted to vedi vsichni :'(
Moderátor
To vassilij: Tiež mám ten názor, len som si ho potreboval utvrdiť. Ale na 100% si istý nie som.
To Oliver: Tak sorry...
Registrovaný uživatel
ahoj archy.... určitě to není "malý lev"
Moderátor
aspon nemusim zkouset utracet... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
malý lev to určitě není
Moderátor
http://www.aukro.cz/show_item.php?item=539398440

žertovný stav ne už tak veselá cena (teda pro prodejce ano)
trochu silná kava z Polska
Moderátor
No aj na kavu18 je to silná káva... ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Václav II.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1