Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Václav II.

Vykupminci.cz
Numisargo

Václav II.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
jedná se o novoražbu,má tam punc. ;)
Registrovaný uživatel
Je mi toho výherce líto. Kdyby se více zajímal, tak by mu bylo jasné, že je to novoražba. Asi si nepřečetl komentář prodejce a nebylo mu to divné! Chybama se člověk učí.
Registrovaný uživatel
:shock:
nestacim se divit kam az se ta novorazba vysplhala, to snad neni ani mozny. I z ty nekvalitni fotky se to dalo rozpoznat. Jeste by me zajimalo na kolik byla ta rozmazana fotka zamer :?
Moderátor
Moc moc prosim o zarazeni, nespis to bude ten nejbeznejsi, ale nejsem v tom kovanej, tak prosim o nazor odborniku ;)

hlavne me zas nepiste, ze to nepujde Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Řekl bych, že jde o Smolíka 2
Registrovaný uživatel
Hmmmm, ten bych od tebe hned koupil..
Sm 2
« Poslední úpravu provedl(a) Topa77 v 12. 6. 2008, 18:14. »
Moderátor
Delas si srandu nebo to myslis vazne? V cem je to zajimave? Neprodam ho urcite, co bych si bez nej pocal, je to muj prvni grosik!!! Koupil sem ho v roce 2002 za 200,- s tim, ze me prodejce tvrdosijne presvedcoval, ze je to Vladislav II. Jagelo (tu historku jsem tu uz nekde zverejnoval)...

Jestli se nepletu, je Sm 2 prave ten nejbeznejsi typ, je to tak?

Jinak asi vidite, ze je na nem trosku oxidace (muselo na nem lezet zelezo, po koupi sem kusy rzi opatrne odstranoval drevennym paratkem, ale jinak sem ho necistil).
Registrovaný uživatel
Je to ten nejbeznejsi. Noo puvodne jsem mel podezreni na maleho lva, protoze kdyz jsem klinul na detailnejsi foto, vypadal tak. Ale asi je ta fotka trochu splostela :) a je tam dvojraz
Moderátor
foto je takove, jake ma byt, zadna deformace... foceno skutecne kolmo...
Registrovaný uživatel
asi se mi to zda. Tu historku jsi rikal :D
co letni schuze v KH?
Moderátor
Ja rozhodne jedu :) a doufam, ze nebudu zase nemocnej, jak sem byl (a jak sem zrovna ted :x ), abych mohl v pohode popit a pokecat... a doufam, ze do toho neco nevleze...

existuje nejakej spolehlivej figl, jak jednoznacne odhalit maleho lva, nemam-li moznost srovnani? cet sem tu neco v tom smyslu, ze ten maly se diva jakoby dolu...
Registrovaný uživatel
Ahoj, prosím o zařazení tohodle groše, je to ten zmiňovaný v odkazu na stránce před. Posílám i detail rubní značky u ocasu. Pro zvětšení klikněte. Děkuji.

Obrázek vložený uživatelemObrázek vložený uživatelemObrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
;) Taky mám prosbu,prosím o určení tohoto Václava II.,strašně mě mate u S mezi WENCEZLAVS SEAVENDVS ta lilie nakonci S,nikde nic podobného nemohu nalézt ,ani na web.PG ani v Háskové,už jste to někde ,prosím,viděli ? :shock: Předem děkuji. :)
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Michaela v 15. 6. 2008, 18:57. »
Registrovaný uživatel
Není ta lilie "jen" tečka přilepená k S? CHtělo by to lepši scan.
Registrovaný uživatel
Topa77 napsal
Není ta lilie "jen" tečka přilepená k S? CHtělo by to lepši scan.


Taky bych řekl, že to tak je.
Registrovaný uživatel
Johnek2: je to Sm 2. Ta rubní znakča je dvojitá. Nedávno se taková dražila na Aukru, byla o ní i diskuze tady na webu. Není naprodej? ;)
Registrovaný uživatel
Díky Topa :) ,no zatím určitě na prodej není, dnes se mi jej podařilo vyhrát za docela slušnou cenu ,je to můj první Václav II.,toho si budu opatrovat. ;)
Ze začátku se mi to taky zdálo,že by to mohla být tečka nalepená na S ,ale jak jej furt sleduji buď se mi už z toho rozjíždějí oči a nebo už nevím....jako tečka mi to nepřijde,takové zakončení písmene jsem už někdy někde u groše viděla,ale bohužel si nevzpomenu kde. :roll: Uvidíme,jak mi příjde, zkusím sem hodit lepší scan.
Registrovaný uživatel
:? Můžete mi stejně někdo vysvětlit,jak to s tou tečkou mezi těmito dvěma slovy je ? :roll: Např.v Háskové se u č.16,17,18 tečka v popisu od p.Háskové neuvádí,ale mě se zdá,že na groši je. :shock: Tak jak je to teda? :shock:
Registrovaný uživatel
Topa77 napsal
Johnek2: je to Sm 2. Ta rubní znakča je dvojitá. Nedávno se taková dražila na Aukru, byla o ní i diskuze tady na webu. Není naprodej? ;)


No on to je zrovna ten grošík, co se dražil na aukru - link jen na předcházejíci straně. Na prodej není ;)
Děkuji za identifikaci.
Registrovaný uživatel
:shock: ...sory Topa,že jsem ti odpověděla za Johneka2....to se mi něco zase povedlo. :roll: :mrgreen:
;) Mohli by jste někdo ,prosím,mrknout do Háskové na ty goše č.16,17,18 ,jestli je to tam v knize v pořádku s tou tečkou , moc děkuji .
Registrovaný uživatel
Johnek2: škoda :(

Michaela: nic se neděje, navíc jsi se trefila ;)
Registrovaný uživatel
Jak tak procházím aukro, vypadá to na sezónu grošů Václava II. tenhle je opravdu moc hezký

http://www.aukro.cz/item388009390__vaclav_ii_bezkonkurencni_top_gros_.html
Moderátor
Jasné že nie je zlý, ale je to Sidolák. To nemusím. Tá razba je inak pekná, hlboká, keby boli detaily ešte lepšie viditeľné, možno by bol hodný tej ceny, za ktorú ju pánko ponúka. Takto ju kúpi človiečik, ktorého ohúri dobre urobená fotografia, ale (podľa môjho názoru), toľkoto hodný nie je. Hmmm... vlastne asi je, keď sa predal...
Inak máš Topa pravdu, prišla sezóna Vencov, len škoda, že sa to neodrazilo na cenách, v tom pozitívnom zmysle pre nakupujúcich. ;)
Registrovaný uživatel
Sidolák to je, ale za pár deístek let bude mít zase patinu jak se sluší ;)
Moderátor
Tome, samozrejme máš recht. ;) Je to inak naozaj veľmi pekná minca, ja napr. nemám Vencu ani v tejto zachovalosti. Možno hovorí zo mňa iba závisť ... 8)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Václav II.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1