Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Václav II.

Vykupminci.cz
Numisargo

Václav II.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
;)
Moderátor
priste to panove reste takto
Moderátor
http://www.aukro.cz/item470475421_vaclav_ii_prazsky_gros_dobove_falzum_r.html
Myslím že toto tu sme už riešili a naozaj nemám čas hľadať príspevky na túto tému - pokiaľ by to niekomu vadilo, nech to vyhľadá a ospravedlní mňa - blbca. ;) Pozerám na tú akciu pozerám a nedokážem potlačiť úsmev. K originalite mince sa vyjadrovať nechcem, môj názor je 20. storočie, ale veľmi sa mi páči ako bohovsky predajca manévruje a obhajuje svoju mincu ako originál.
1. Škrabance sú relevantným údajom ubezpečujúcim kupujúceho o veku mince: "Předmětem aukce je pražský groš Václava II. dobové falzum, četné rýhy - viz foto"
2. Záruku originality dáva, hmmm, ale ja ju stále nevidím: "GARANCE 100% ORIGINALITY"
3. Toto je najlepšia časť, môžeme si overiť jeho dôveryhodnosť, ale iba ako predajcu; čiže určite pošle mincu na fotke, ale kde je teda tá garancia originality? To budú garantovať jeho bývalí kupujúci? Aháááá... platí bod číslo 2, veď on predsa tú garanciu dáva. :"Důvěryhodnost si můžete ověřit i v mých 1009 kladných komentářích od kupujících domácích i zahraničních... "

Nechcem rýpať ani do pána predajcu, s ktorým som mimochodom obchodoval a bol som spokojný, ani vás ostatných som nechcel vyrušiť z vašej práce aby ste museli čítať nízke Archyho poznámky... :shock: :o ale, predsa len by som pri predaji tohto predmetu volil iné slová. Kto so mnou súhlasí a kto nie? Naozaj by som to rád vedel...
Registrovaný uživatel
Přikláním se k názoru že se jedná o novodobé falzum. Dle mého názoru výrazně stejnoměrná hluboká ražba celé mince s jednolitě rovným polem nemůže pocházet ze 14.století. Garanci originality dává jen vlastním názorem.
Stačil by jednoduchý popis: Václav II., pražský groš, falzum.
Moderátor
Súhlasím. 8)
Registrovaný uživatel
Nemáte niekto cestu okolo Bratislavy že by ste si groše prezreli?
Registrovaný uživatel
v tom by ti mohol najskor pomoct Archypov ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
Koroman, môžeš mi zavolať. 0905 433 358 Alebo mi napíš mail. archypov zavináč gmail.com Rád na to pozriem.
Moderátor
http://www.aukro.cz/item482564384_gros_vaclav_ii.html
Zdá sa mi to iba???
Registrovaný uživatel
Jako malý lev? ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Topa77 v 14. 11. 2008, 20:07. »
Moderátor
No nehádam sa, ale pripadá mi tak. Ono by to chcelo predsa len mať doma päť, šesť kusov na porovnanie. ;)
Registrovaný uživatel
A ta lilie :shock:
Registrovaný uživatel
Ale vážně, je pravý? Ještě jsem neměl čas ho porovnat podle fotek na naší stránce. Ta hříva... a prokreslení hlavy?
« Poslední úpravu provedl(a) Topa77 v 14. 11. 2008, 20:27. »
Moderátor
no nazdar
obávám se, že by pravý mohl být
podle mne tvar lva odpovídá dost přesně jen je poněkud otřelý,
celá lilie je nádherná
odpovídá i lícní strana - přijde mi, že ti malí lvi mají takovou nižší a širší korunu
jediné nad čím jsem trochu dumal jsou písmena S v rubním opisu - ale je to asi jen tím otěrem ?

to bude asi mazec - jsem zvědavej
Registrovaný uživatel
takže jsme začli všichni šetřit? ;) Ta s mi přijdou v pohodě. Co ta hříva?
Moderátor
co můžu posoudit srovnáním s fotkama na webu ČNS PG tak hříva je sice "rozplyzlá" otěrem mince, ale řekl bych že uspořádání je odpovídající
jinak se mnou asi nepočítej - pokud si dobře pamatuju cos říkal v KH tak to zkoušet ani nemusím
Registrovaný uživatel
Ale ono to tak žhavé nebude :)
Moderátor
Topa je starý pes, ktorý si na korisť počká do poslednej sekundy. 8) Urobili sme dobrú reklamu, aj keď si nie sme istí. Mne osobne to na malého leva pripadá, ale ako hovorím, žiadneho som v ruke nemal.
Registrovaný uživatel
No právě Archy, já jsem taky ještě žádného in natura neviděl :?
Registrovaný uživatel
Tak jsem toho malého lva porovnal s fotem co máme na stránce ( v2_1 ) a ještě to přesvědčení není úplně ono, i když spíše s ohledem na předpokládanou cenu. Nemáte někdo ještě další fota nebo nevíte kde v literatuře je malý lev?
« Poslední úpravu provedl(a) Topa77 v 15. 11. 2008, 9:58. »
Registrovaný uživatel
Topa: jsem měl za to, že už máš Václava II. kompletního ??
Registrovaný uživatel
nee, tenhle je poslední co mi chybí. Patason sice tvrdí, že viděl někde dvojtečku mezi václav a druhý, ale já mu nevěřím ;)
Moderátor
Topa a máš Václava II. bez středového dříku v A ve Wencezlavs ?
koukni do Černožického nálezu je tam více typů myslím - i když teď tu knihu u sebe nemám
Registrovaný uživatel
Jasně, pokud by jsme brali varianty, tak určitě komplet nemám, ale typově jo :) A u Václava II. platí Smolík ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Topa77 v 15. 11. 2008, 12:19. »
Registrovaný uživatel
Jacx: Myslíš něco takového? ;)

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Topa77 v 15. 11. 2008, 12:27. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Václav II.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1