Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Václav II.

Vykupminci.cz
Numisargo

Václav II.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Popravdě mi ta kniha unikla, ale už jsem si ji objednal ;) 8)
Registrovaný uživatel
Jacx: škoda že ti nevyšel ten Václav IV. mooc pěkný, taky jsem do něho chtěl jít, ale šetřím ;)
Moderátor
jo zrovna toho Václava II. jsem myslel - koukám, že Tě jen tak nerozházím
jo Václav IV. pěkně jsem si ho předem určil H V.k/1 - hezkej byl a je - ale jinde
a stejně tak o pár minut později celkově sice trochu horší Karel IV. ovšem s moc hezky vykreslenou korunou typu IV.b a taky je pryč
Moderátor
Predpokladám že si raz niekto sadne a pohrá sa s grošmi Václava II., zanechajúc nám krásnu knižôčku s poriadnym rozdelením týchto mincí. V rýchto razbách totiž začína byť známych čoraz viac variant (netvrdím že veľa), Smolík začína byť nepostačujúci. Hána u Václava IV. rozlišuje niektoré subvarianty, ktoré sa zdajú byť zanedbateľnejšie ako niektoré rozdiely v grošoch Václava II., pritom sú plne rešpektované. Samozrejme právom. Takže naozaj si myslím, že Václav II. by stál za to, aby sa ho niekto ujal. Čo vy dvaja kohúti jacx a Topa? Nedáme vám domácu úlohu? Patason by mohol skontrolovať a Archy by si to od vás vypýtal, uložil v kompe a následne vytlačil. ;) Taká malá deľba práce. Potešili by ste ma...
Moderátor
...ja bych se pak s chuti uvelebil v kresilku a pozorne bych si tu vytlacenou verzi precetl... to je taky dulezite u takoveho dila... aby to nekdo cetl...

btw. Patason zas jen takticky mlci a nebo vubec nestiha :) ?
Registrovaný uživatel
Ono by to vůbec nebylo marné Archy, ale je s tím práce jak na kostele. i když zase na druhou stranu Václav II. tolik variant a typů mít nebude a mince jsou většinou moc pěkné zachovalé.... že by na dlouhé zimní večery? ;)
Moderátor
topa to budeš mít jednoduchý :
večer sedneš ke stolu - prohlídneš si grošíky co máš doma - rozděllíš je na typy a varianty - popíšeš je - domyslíš k tomu pravděpodobnou chronologii
a nová typologie grošů Václava II. je na světě :D
chceš s něčím pomoct ? já jen aby Archy neřekl, že se flákám :mrgreen:
Registrovaný uživatel
když je to až tak jednoduché, tak jdem do toho ;) :P
ale až někdy jindy, mizím na akci 8)
Moderátor
Vy ste riadna banda! :P Dobre, no zima sa blíži, dajte sa do toho, nech máme na jar s Oliverom čo čítať.
Registrovaný uživatel
Rád bych byl taky další čtenář ;)
Registrovaný uživatel
Kdyby teda čirou náhodou, v jakém softu a jak dělat perokresby lva, koruny a písmen?
Moderátor
rozhodne pracovat ve vektoru (to je obrovska chyba - promin Patason - napr. tech materialu co tu koluji, ze jsou v rastru - pokud to neni dodatecne prevedeno na rastr, pak se omlouvam). chce to naucit se pracovat s grafickymi editory vektorove grafiky... v tomto ohledu existuji placene, napr.: Corel Draw, Adobe Illustrator... ja doporucuju neplaceny a velmi kvalitni Inkscape

je mozne vse delat rucne klasickou kresbou a pak prevest do vektoru, ale tam se trosku snizuje presnost... reseni by bylo pres nejake osvitove zvetsovaci zarizeni... nebo pres zvetseninu fotky vytisknout na A4 a pres okno prekreslit na papir... pokud chcete a vezmete me do tymu, ujmu se toho...
Registrovaný uživatel
Vyzkouším ten soft, ručně to bude asi problém, protože v literatuře jsou fotky často jako blechy :( a asi budou tvořit většinu podkladů.
Registrovaný uživatel
Zajímavý soft, ale stejně to skončí u toho při velkém zvětšení klikat aklikat. Žádná magická hůlka :(
Moderátor
Topa... nez se rozhodnes venovat desitky az stovky hodin nejake praci, tak si myslim, ze je dobre venovat 10 hodin casu tomu se naucit trochu delat s vektorem... jinymi slovy... vsichni mate v pameti nektere nekvalitni scany... to je taky o tom, ze nekdo mohl venovat tentyz cas a vytvorit neco mnohem lepsiho... jen kdyby o tom predtim neco vedel...

delat perovky v rastru je naprosta hovadina. tim koncim sve vyjadrovani k tomuto tematu, rozhodne-li se nekdo do toho jit, vezmete to prosim na vedomi.

jinak fota z knih nejsou zasadni problem...
Registrovaný uživatel
Tak to bude problém :( přes dlouhé zimní večery na tohle čas mít nebudu. Ale neházejme samohybnou houfnici do žita, nějak to půjde :) zatím bez kreslení, snad jen nahodit nějakou opravdu základní typologii, kterou pak všichni probereme a zjistíme zda to v přece jen v našich, spíš mých amatérských podmínkách půjde.
Moderátor
jak sem rikal... ja to umim a muzu to udelat... mozna umis lip jiny veci, kery neumim ja, tak se hrn vic do tech ;)
Registrovaný uživatel
Oliver: to máš stoprocentně pravdu :)
Registrovaný uživatel
Jenom tak na zkoušku jsem probral už zmiňovaná A ve jménu Václav a našel asi tři tvary:

Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Má někdo jiné? ;)
Registrovaný uživatel
A když jsem prošel fotky na našem webu, tak jsem našel minimálně další dva...
to bude práce :?
Moderátor
Veľa šťastia! Tešíme sa na výsledok... ;)
Moderátor
To "A" bez brvna máš na Sm. 4???
Registrovaný uživatel
Kromě Sm1 mám to A bez břevna od všech typů ( 2,3,4)
To zobrazené je skutečně ze Sm4
« Poslední úpravu provedl(a) Topa77 v 16. 11. 2008, 12:00. »
Moderátor
tak koukám věda se rozjíždí ve velkém a na více frontách
jen tak dále

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Václav II.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1