Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Václav II.

Vykupminci.cz
Numisargo

Václav II.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Tu mám písmeno A na Sm. 2

Obrázek vložený uživatelem

Tu mám písmeno A na Sm. 4.

Neviem či vám to nejako pomôže, každopádne sorry za prevedenie detailu mince, lepšie to sem dať jednoducho neviem. :|
« Poslední úpravu provedl(a) Topa77 v 16. 11. 2008, 12:31. »
Registrovaný uživatel
Jacx: věda zní moc honosně ;) z mé strany je to taková salónní věda, jen literatura a fotky a něco málo in natura ;)
Registrovaný uživatel
Archy: už se to rozjíždí :) takhle sehnat co nejvíce fotek, vysledovat základní tvary, Oliver udělá pérovky tak ať můžeme porovnávat, já říkal že to půjde. Lev a koruna bude neskutečně horší :(
Registrovaný uživatel
PEHU_: plnit databázi :)
Registrovaný uživatel
Tady je moje A na Sm.2
http://img20.imagevenue.com/img.php?image=34551_V_II_122_1124lo.JPG
Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Topa77 v 16. 11. 2008, 12:37. »
Registrovaný uživatel
Archy, Denarius: Omlouvám se, že Vám lezu do příspěvků, ale takhle je to přehlednější :)
Moderátor
Nie je problém, ja neviem ako na to. Tak ma opravuj. 8)
Registrovaný uživatel
V pořádku, já sem umím vložit jenom odkaz, obrázek ne.
Registrovaný uživatel
Zkuste pohledat, Oliver tady kdysi dával návod ;)
Registrovaný uživatel
Topa77 napsal
PEHU_: plnit databázi :)


správně - proto to bylo uděláno tak, aby mohl každý jeden spolubojovník fotku přidat sám bez mé pomoci ;)
Registrovaný uživatel
:( :oops:
já se to naučím :D
Moderátor
Tiež to zatiaľ neviem, čo ma mrzí. Som lenivý pes, ale iné ako naučiť sa to, mi nezostáva.
Registrovaný uživatel
To já to mám z toho, že jsem si v KH nedělal poznámky :P
Registrovaný uživatel
Pretože mám pri grošoch v albume ešte jedno miesto voľné a pretože moje groše nemajú takú výraznú patinu, rozhodol som sa ešte jeden zadovážiť. Do oka mi padol tento.
Obrázek vložený uživatelem
Čo naň hovoríte? Oplatí sa za 4500Sk?
Moderátor
Určite nie. Je to bežná razba, nič zvláštne na Václava II. Za takúto cenu neodporúčam, ale výber nechám na Vás. Je to najbežnejší groš Václava II., aj keď nie je zlý, je celkom súmerný, je však trochu nedorazený. Perly na korune nie sú identifikovateľné, je tam toho dosť. Za túto cenu nie, ale to je môj názor. Aj tri litre sú veľa.
Registrovaný uživatel
V tomto stavu na Aukru tak okolo 3000. Ale to je moc. Na aukci ČNS jsem jej koupil za dva a to byl o chlup lepší.
Dnes mi došla kníha Nález mincí z Černožic a tam jsou celkem dobře zřetelné varianty. Jen tam nejsou takové detailní fotky jako udělal Archy. A napsal jsem do muzea email ve středu odpoledne a dnes (pátek) to došlo. Tak to před nimi smekám.
Registrovaný uživatel
Za tu cenu bych ho taky nebral. Sem tam to vypadá na dvojráz a navíc je patrná koroze.

llibor: mne ta kniha jeste nedorazila, a to ji prý posílali taky ve středu, zatracená pošta :(
Registrovaný uživatel
Dik za info, ten teda urcite nekupim.
Registrovaný uživatel
Dneska mi přišla ( konečně - zatracená pošta ) kniha Němečkové - Nález z Černožic. Moc pěkně udělané, ale má zajímavou typologii, jestli jsem to dobře pochopil tak jen podle variant opisů a nepřihlíží ke koruně a lvovi. Navíc rozlišuje jen A s a bez břevna, Z tak a naopak, variantu křížku a potom rozdělovací znaménka... Četli jste to někdo a pokud ano, co na to říkáte? Je patasonův systém lepší?
Moderátor
Ešte len si to idem objednať. Oplatí sa to? Je to fajn publikácia? Čo to trepem, každá literatúra sa predsa oplatí! ;)
Registrovaný uživatel
Kniha je moc pěkná, fajn křídový papír a obsahuje i zajímavé historické povídání kolem dokola o brakteátech a slitcích. Jen tam odkazuje na foto mince na které má být malý lev a přitom tam není celá lilie ( nebo aspoˇn to tak vypadá )a lev je moc "chudy". Přes víkend přečtu znova a pořádně
Registrovaný uživatel
Snažil jsem se to přečíst, chvilku trvá, než člověk pochopí jejich systém variant znamének. Zdá se mi to trochu překombinované. Ale je to velice pěkná a detailní publikace.
Moderátor
To je práve to. Každá publikácia má svoj vlastný katalóg znamienok, písmen, heraldických znakov... všetkého. Chce to sadnúť si k tomu, ale ak má niekto publikovaný nejaký nový článok, je potrebné mať pri sebe všetky možné publikácie - aby to človek vedel preložiť. ;)
Moderátor
Bacha, kniha má však jeden velmi vážný nedostatek ( tedy alespoň, ta, co mám já ). Je špatně svázaná, takže po pár použitích z ní samovolně vypadávají listy. :'(
Moderátor
To poznám. U Vorlovej, aj Hánových Rubních značkách... je to škoda preveľká.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Václav II.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1