Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Václav II.

Vykupminci.cz
Numisargo

Václav II.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mrkněte na náš web :roll:
Moderátor
hezky se nám ta věda rozjíždí
jen tak dál Topa doufám, že nezůstane jen u písmenka A
(a možná mám i zásluhu - neinspiroval jsem tě dotazem zda máš V II bez dříku v A ?)
Registrovaný uživatel
jacx: inspiroval :)
Registrovaný uživatel
Pěkně zpracované. Přikládám foto celé mince:
http://img14.imagevenue.com/img.php?image=60668_Vaclav_II._122_648lo.JPG
Registrovaný uživatel
Denarius: z téhle kvalitnější fotky to A vypadá na tvar 1, než na samostatný.
Registrovaný uživatel
Taky bych se k tomu přiklonil, má jenom trošku masivnější dříky.
Registrovaný uživatel
Upravíme.

Teď je třeba, aby pohledali i ostatní, jestli nemají ještě něco jiného....
Registrovaný uživatel
Když tak koukám, jak se rozjíždí sledování variant, typů a s jakou vervou se pouštíte do zpracování, to vše korunované oliverovou perovkou, kterou jsem byl fascinovanej (jak jen to ten Oliver dělá...?), dozrávám k přesvědčení, že kdybychom si práci rozdělili a nějak vhodně zkoordinovali, možná bychom dokázali společnými silami připravit i toho "nového Smolíka" jak někdo kdysi na fóru a podruhé znovu při založení pobočky navrhoval.

Oliver: dokázal bys udělat perovky u grošů, které bychom společně vytipovali jako základní typy a varianty?

Ostatní: dokázali bychom si rozdělit groše jednotlivých panovníků a odpovědnosti za jejich studium a hledání kombinací společnými silami definovaných typů a kombinací rozdělovacích znamének?

Práce by na tom bylo, jako na kostele, ale myslím, že kdyby se takové kolektivní dílo za pár let podařilo zfinalizovat a vydat, bylo by jednak "věčné" - neb taková kolektivní práce takového měřítka by se dobudoucna jen stěží překonávala a jednak by to byl pro pobočku při dnešním hladu po groších slušný zdroj příjmu, takže by se vyplatilo na tisk vzít úvěr nebo ještě lépe jej vydat za podpory nějaké grantovky...

Co vy na to?!

ČNS, pob. Pražské groše: Pražské groše a jejich díly
- katalog českých grošových mincí z let 1300 - 1547
Registrovaný uživatel
Je to také o možnosti přístupu k srovnávacímu materiálu - mají již alespoň některá muzea svoje sbírky v elektronické podobě které by mohly dát k dispozici ke studiu?
Registrovaný uživatel
ano už v začátcích spekulací o vzniku pobočky jsem toto navrhoval, takže jsem jednoznačně pro, otázka je však ten srovnávací materiál, jak píše Denarius. za jakých podmínek a na čí doporučení by nám muzea poskytly své sbírky ke studiu?? Ty s tím máš Jirko jistě zkušenosti, tak se o ně s námi poděl :) jinak bych tuto diskuzi přenesl na téma naší pobočky ;)
Registrovaný uživatel
:roll: http://www.aukro.cz/item494243799_prazsky_gros_pragenses_grossi_stribro_od_1_kc.html
Registrovaný uživatel
Míša: prodejci jsem psal už před pár dny, evidentně neví co prodává, pro něj je důležité jen to, že je to ověřené stříbro :D
Moderátor
Na tejto aukcii nevidím nič zlé. Pre predajcu je to naozaj iba strieborný predmet, nič viac. Je mi to milšie, ako keby predával "zaručene starodááávny groš". ;)
Registrovaný uživatel
jasně, jen jsem ho upozornil, že to není pravá mince, jestli o tom ví ...
Registrovaný uživatel
Ano je pravda,že na této aukci není vlastně nic zlého,ale nezkušený laik v této sekci středověk nepozná,že se o středověk vůbec nejedná,to je to,co se mě osobně nelíbí. V tomto případě neznalost prodejce omlouvá :roll: .
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Na tejto aukcii nevidím nič zlé. Pre predajcu je to naozaj iba strieborný predmet, nič viac. Je mi to milšie, ako keby predával "zaručene starodááávny groš". ;)

Je to naopak velmi zlé - proč to nedá do sekce kopie mincí nebo ostatní, prodejce určitě není žádný neználek když poznal že se jedná o "středověk"!
Moderátor
Denarius: Si veľmi prísny. Rozumiem tomu čo hovoríš, nemáš však jediný dôkaz na svoje tvrdenia, že to nie je žiaden "neználek". Pozri sa priateľu, ja si pána nezastávam, len hovorím, že tu bolo oveľa viac prípadov, kedy sem dávali lacné kópie s popismi originálov. Prečo to predajca nedal do "kópií", to naozaj neviem, vidím však že Ty to vieš. Som zvedavý či kacurovi odpíše a napraví svoje chyby. Možno tak urobí a vyvráti podozrenia voči svojej osobe ako o podvodníkovi. Vieš, pár krát som bol "spravodlivo" nahnevaný na predajcu, písal som zúrivým tónom a potom som si pripadal ako blbec, keď sa mi predajca s malou dušičkou ospravedlňoval, že skutočne nevedel o čo ide a zrušil aukciu (aby ju mohol vystaviť inde, s popisom - novodobá replika). Nesmieme hneď súdiť. Ono, možno máš pravdu, je to dokonca pravdepodobné, avšak premisy z ktorých vychádzame nestoja na pevných základoch.
Registrovaný uživatel
Věř mi že bych se rád mýlil kdyby prodejce opravdu nevěděl o co jde ale osobní zkušenosti s podobnými nabídkami mám bohužel špatné. V počátcích mého sbírání jsem se např. na burze napálil s dukátem FJI 1915. Škoda že Aukro nemá nějakého "cenzora" (nebo možná má a neplní svou funkci) který by podobné omyly hned v zárodku korigoval.
Moderátor
Ja Ti naozaj rozumiem, ale stále nechápem prečo je zrovna táto aukcia stredobodom našej pozornosti. Riešili sa tu rôzne chrapúnstvá, niektorí predajcovia sú hyeny. V sekcii stredovek je hromada aukcií, ktoré so stredovekom majú spoločné asi toľko, ako môj bycikel s kozmonautikou. Mali by sme sa na to vyprdnúť, predajca možno vie, možno nevie čo predáva, každopádne predáva predmet od koruny na verejne prístupnom aukčnom serveri za ktorého používanie platí. Predáva predmet ktorý nazval podľa nápisu napísanom na ňom, nepredáva "pražský groš". Predmet nepopisuje, nevychvaľuje... jedinú chybu urobil, že to predáva na "stredoveku", ktorý predsa máme my pod drobnohľadom. Kašlime na to, nepredáva úplne kóšer, ale čistý chrapúň to asi nebude. Ale nech teda aj je, je mi to jedno...
Registrovaný uživatel
O.K. končím s rozčilováním a jdu si po dnešní prohlídce raději rozmýšlet do čeho půjdu zítra na Aurei. ;)
Moderátor
Držím palce.
Registrovaný uživatel
Denarius napsal
O.K. končím s rozčilováním a jdu si po dnešní prohlídce raději rozmýšlet do čeho půjdu zítra na Aurei. ;)

Na Aureu zítra vůbec nechoď, stačí když tam budeme my ostatní...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
No panove, snad nechcete neco co jsem si vybral .... ;-)
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Držím palce.

Díky, snad se něco zadaří.
Registrovaný uživatel
Jejda, tam teda bude zítra velká bitva? :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Václav II.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1