Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Václav II.

Vykupminci.cz
Numisargo

Václav II.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 116 117 118 119 120 121 122 123 124 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
rozhodně Smolík 2
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Jen tak pro zajímavost: Hodnotím to správně, že rubní razidlo u tohoto grošíku už dosluhovalo?
Registrovaný uživatel
z jakého důvodu?
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Takové ty drobné útvary (nálitky) u čenichu, pravá přední tlapa, hříva. Je to poškození razidla nebo něco jiného?
Registrovaný uživatel
Diwous napsal
Dobrej vecir vinsuju.
Vcelku oskliva dvojka ale chtel bych se poradit o te rubni znacce "skobe". Myslite, ze je to dusledkem dvojrazu?

Diky DWS

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,můžu znát váš názor na tuto minci?určení? originál? váží 3,5g
děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
original to bude

minusy: je trochu setrely, vydut pres korunu (zpusobena zadni tlapou), trochu horsi okraj
plusy: zdaji se mi tam naznaky vylomeni puncu
Registrovaný uživatel
děkuji za určení :-)..jestli se mohu zeptat jakou má asi cenu v tomto stavu?
Registrovaný uživatel
Nic indikujiciho, ze by se jednalo o falzum/napodobeninu tam take nevidim. Urceni z techto fotek pujde hur, podivejte se, jestli mezi Wencezlavs a Secundus je rozdelovaci znamenko nebo ne.
Edit: cena okolo 1500 Kc.
Registrovaný uživatel
přidávám lepší foto. :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
mezi písmeny s není nic.
jedná se o vzácnější variantu?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pokud rozdělovací znaménko na daném místě není, což na fotkách vypadá, tak pak varianta Smolík 1. Nejdčastější je Smolík 2 s kroužkem. Sm. 1 je méně častá, ale vzácnost to není. Cenu bych vzhledem ke stavu viděl okolo těch 1500 Kč, možná 1500 - 2000 Kč.
Registrovaný uživatel
Pokud v tom není někde háček který nevidím tak je to Sm I
Registrovaný uživatel
Muž našel v lese 158 grošů z doby Václava II. a Jana Lucemburského
Když jsem poklad uviděl, roztřásly se mi ruce. Ale hlavně jsem měl radost, že nám muž nález oznámil a nerozhodl se groše rozprodat na aukcích,“ sdělil Prostředník, archeolog Muzea Českého ráje, kam nálezce stříbrné mince přivezl...
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Prostředník: "Jsou krásně čitelný, Václaus sekundus" :P
Registrovaný uživatel
V clanku jsou i jine perly: Vysocké mince jsou starší, mají proto větší hodnotu..:)
Registrovaný uživatel
xjert01 napsal
Vysocké mince


Toto čítam prvýkrát. To sú čo za mince?
Registrovaný uživatel
Vysocké mince = nalezené u Vysokého nad Jizerou. To je krása češtiny.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Mě by hlavně zajímalo, jak přišli na těch 4-7 tis. Kč za kus. Pan archeolog Prostředník je zřejmě znalec ... Ne že bych nálezci nepřál velkou odměnu, ale ten odhad je mimo.
Moderátor
to jsem si rikal, ze je takova kravina, ze je to ciste ucelove.

mne zas dojalo, jak to tam maci v jedny vode (hlavne ze v destilovany, by mne zajimalo, co si od toho slibuje), holt dalsi profesional na svem miste, doufam, ze si taky zabehl do samosky pro citrony jak onehda ten jeden expert ze SR :/

srdce place, mozek upi...
Registrovaný uživatel
Mám tu jeden pražský "kvartnik" ak som to dobre rozlúštil tak je to Václav II. Váha 1.2g.
Registrovaný uživatel
Foto.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
ano, je to Vaclav II. - takovy orez uz je spis vyjimecny a malokdy byva videt vetsi. v soucasnosti se mluvi o 2-3 etapach orezavani (postupne se orezavalo vic a vic)
Registrovaný uživatel
v tejto veľkosti sa bežne vyskytujú na území dnešnej Ukrajiny a možno aj časti susediaceho Poľska.
Moderátor
ano, ale "kvartniky" uz v kurzu nejsou. nejnovejsi studie se spise priklaneji k tomu, ze tyhle orezane mince mely zapadnout do menoveho systemu Zlate hordy

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 116 117 118 119 120 121 122 123 124 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Václav II.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1