Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Václav II.

Vykupminci.cz
Numisargo

Václav II.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 123 124 125 126 127 128 129 130 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, v PG nejsem moc zběhlý a snažím se určit variantu PG Václava II.

Děkuji za každou pomoc.

Díky Petr

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Dle dosud užívané Smolíkovy typologie se jedná o var. č. 2 - tedy Smolík 2
(to za předpokladu, že správně vidím ve jménu panovníka - mezi WENCEZLAVS a SECVNDVS plnou tečku)
Navíc je váš groš varianta ražená raznicí s vylomenými puncy pro písmena C a D, což je poněkud vzácnější varianta, uvedená Smolíkova typologie toto však nebere v potaz.
Škoda té výrazné deformace rubní strany zapříčiněné dvojrázem.
Takže stran určení si můžete napsat: Smolík 2, vylomené puncy C a D
Registrovaný uživatel
Za mě je to spíš uměle nafouknutá bublina s těmi vylomenými puncy. Vzhledem k tomu, že PG Václava II. je malé množství typů / variant, tak se na nich hledá kde co, jen aby se dobře prodávaly ...
Registrovaný uživatel
Moc vám díky, mezi jmenem panovníka je plná tečka, takže Smolík 2. Děkuji
Registrovaný uživatel
Možná by to mohl být i kroužek (Sm. 4), vyražený zaneseným razidlem.
Registrovaný uživatel
Já to ještě vyfotil a působí to sice jako buclatá tečka ale ruku do ohně bych za to nedal.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Evidujete někdo opis s chybějícím u ve slově secunds? Dnes jsem jeden takový v kopany viděl a neznám to.
Registrovaný uživatel
Existuje. Jsou to "dobová" falza.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Moderátor
jo u falz se obcas nejake zkomoleniny ukazou, bylo by dobre ukazat foto

zde napr.:
https://www.academia.edu/37973263/
https://www.academia.edu/38010844/

obecne o publikovanych chybnych opisech na PG:
https://www.academia.edu/38047782/
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Evidujete někdo opis s chybějícím u ve slově secunds? Dnes jsem jeden takový v kopany viděl a neznám to.

Jak píše Oliver, kdyby se ti podařilo získat fotku, bylo by to super.. ;)
Registrovaný uživatel
korunka napsal
Otravnykomar napsal
Evidujete někdo opis s chybějícím u ve slově secunds? Dnes jsem jeden takový v kopany viděl a neznám to.

Jak píše Oliver, kdyby se ti podařilo získat fotku, bylo by to super.. ;)

Fotky mam, bohuzel si majitel nepreje nikde zverejnit. :roll:
Moderátor
moznost ziskani relavantnich odpovedi na otazku je primo umerna vstupnim udajum :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Olivere, diky za odkazy. Chapu, vzhledem k tomu ze myslim ze zucastneni nepoznali ze jde o falza, nebudou numismatici a nikdo nebude nastvany neb sem zrejme nezavita. Tak pro vase badatelsky ucely je sem dam. Okolnosti nalezu neznam, jelikoz neznam nalezce. Kamarad se na me obratil ze chce od nekoho koupit prazske grose ale nevyzna se v tom tak me poprosil o radu. Tudiz nemuzu poskytnout vic informaci a vic fotek. Ale vyzkazal jsem aby se optal jestli by to nalezci nevadilo a jestli by mohl poskytnout lepsi a vice fotografii. Tedy posilam co mam k dispozici.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 5. 1. 2021, 13:02. »
Registrovaný uživatel
Druhy gros, zrejme take falzum, je videt jak se od medeneho jadra odlupuje postribreni.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
zajimave. to druhe je spis koroze, pak se loupe vrstva vznikla belenim - to se stava a takovym mincim je lepe se vyhnout i kdyz jsou se slevou. ten s chyborazbou je pomerne nekvalitne vyrazen, ale fabriku nema spatnou, nemuselo by to byt nutne falzum, ale treba napodobenina. jsem zvedavy, co napisou ti, co to maji vic nakoukane :)
Registrovaný uživatel
první zřejmě patří do skupiny které se široce říká dobové napodobeniny. ten druhý si ale myslím, že je originál. Odlupující se postříbření na měděném jádru nevidím. Možná naživo to bude jinak
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Moderátor
viděl bych to obdobně:
první fabrikou skutečně připomíná spíše dobové napodobeniny
druhý je korodovaný originál z Vlašského dvora
Registrovaný uživatel
Souhlas, ten první je opravdu udělaný celkem zdařile, na první a ani na druhý pohled to v oběhu nikdo nemohl poznat. I ty litery jsou velice zdařilé. Obraz i písmo jsou provedeny velmi plasticky, zřejmě celkem hluboká ražba.
Registrovaný uživatel
Neznam rozdil mezi dobovou napodobeninou a falzem, jinak tu hlubokou razbu muze hodne delat to ostry bocni nasviceni, vynikne tak sebemensi nerovnost povrchu. U druhe mince ne vydet v oloupanych castech cervena barva, a tto sam znam z cisteni medaku ze zeme. Proto si stale myslim ze taky pujde o falzum, i kdyz vy se vyznate vic a bez mince v ruce se stejne nic nedozvime.
Registrovaný uživatel
ta domnělá hlubost ražby je způsobena extrémním úhlem osvitu. Stačí se podívat na stín pod mincí, který je dlouhý, ale je způsoben pouhou tloušťkou mince. Tak ve stejném poměru bude i hloubka ražby.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
U druhé mince bude ten náznak červené barvy opět spíš technického rázu a to špatným vyvážením bílé barvy. Pravděpodobně ty vykorodované plochy budou ve skutečnosti šedé až šedo černé. Je to typická koroze způsobená bělící technikou v kombinaci s agresivní půdou, tak píše výše Oliver.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Mozne to je, nejsem odbornik na grose a nikdy jsem tomuto nevenoval pozornost, budu vam verit, snad jen doplnim ze vyvazenim bile muzes dostat jen zlute nebo modre svetlo. A pro zajimavostr, jsem si ted vsimnul ze 3 fotky z tech 5ti jsou focene ve vodni lazni :-O Uz to urcite smrdlali v citronu.
Registrovaný uživatel
Máte pravdu, na mobilu jsem si těch dlouhých stínů nevšiml.
Registrovaný uživatel
Dobrý večer kolegové, nejsem si jist variantou tohoto groše Václava II. Ražba není úplně dokonalá . Děkuji za vaše rady.

S pozdravem Petr

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Smolík 2
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 123 124 125 126 127 128 129 130 > »

Sběratel.com » Pražské groše » Václav II.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1