Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Václav II.

Vykupminci.cz
Numisargo

Václav II.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 126 127 128 129 130

Autor Příspěvek
Moderátor
myslim, ze to bylo zhruba pekne 3, ale zde je neprijemny ten orez... a pritom se obvykle rozcilujeme, ze ty fotky uzivatele neorezavaji...
Registrovaný uživatel
Na fb se objevil tento sm4, něco mi na něm nesedí, jsem paranoidní nebo někdo obstojně originalizoval novotu?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Mě přijde v pohodě.
Registrovaný uživatel
Zdravím, na aukru se objevily dva groše Václava II. a Jana Luc. Jsou dost podivné, mají velice nápadnou prostřední i všechny ostatní perly na koruně. Neshledal jsem shodu s žádnými mně známými novodobými padělky a jako originály či dobové napodobeniny se mi nezdají... Ten lev u Jana je také podivný, ale ten u Václava je velice hezky propracovaný.
Ani to na mě nepůsobí jako ražba, možná odlitky z nějaké upravené formy, a nebo mě ještě napadlo, že by se mohlo jednat o originály, ale novodobě upravené - vylepšení/dorývání jako se to občas dělá u antických mincí, ale u grošů jsem to tedy ještě neviděl. Navedlo mě k tomu i to, že je tam s nimi vystaven groš Karla IV., který by měl být origo... Tak že by si s nimi nejspíš někdo pohrál?
Dokázal by někdo poradit? ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Mám z nich podobné, divné pocity jako popisujete vy.
Registrovaný uživatel
Zdravím pánové, mám zde tohle falzum(pravděpodobně) Václav II sm2. Váha pouze 2,15gramu očividně stříbro nízké kvality nepůsobí jako postříbřená měď
Mohl by jste mi to někdo přesně určit případně doplnit i hodnotou klidně uvítám i nabidku

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 126 127 128 129 130

Sběratel.com » Pražské groše » Václav II.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1