Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Václav IV.

Vykupminci.cz
Numisargo

Václav IV.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 188 189 190 191 192 193 194 195 196 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
IX.e
Registrovaný uživatel
Hi folks! Is this a variation of the official mint or a counterfeit? I've never seen such "VV" in WENCEZLAVS. Thanks.
The seller provides the following metrics. Weight: 2.29 g, diameter: 28 mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Alex_Da v 30. 8. 2020, 13:41. »
Registrovaný uživatel
More interesting is absence of double cross between DEI and GRATIA. It looks the coin was hammered after dead of king Wenceslas during Hussite wars. According to current typololgy 1420 - 1423. Especially if the lion has got a tongue - and it seems so.
Registrovaný uživatel
MvK napsal
More interesting is absence of double cross between DEI and GRATIA. It looks the coin was hammered after dead of king Wenceslas during Hussite wars. According to current typololgy 1420 - 1423. Especially if the lion has got a tongue - and it seems so.


Thanks! How could I miss that?! Now it looks like type XIX to me. :)
Registrovaný uživatel
Hi there!
What is this countermark? Czech lion over the Czech coin? Looks strange to me. Any ideas?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím, pravost sice nepoznám, ale myslím, že by to mohla být kontramarka Erlangenu? ;)
Moderátor
Erlangen

real or fake ?
Moderátor
podle mne fake, ale jen dojem
Registrovaný uživatel
oliver napsal
podle mne fake, ale jen dojem


I double checked Krusy and it's really looks like Erlangen. However, I doubt because it looks so perfect...Moreover, the same seller offers other countermarked groschens and it really looks suspicious
Registrovaný uživatel
Another coin from the same seller. It looks like Medebach but not exactly

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
I understand. These countermarks are relatively easy to falsify. The groschen themselves are cheap, creating a stamp for the countermark relatively easy and earning tempting. There are really many fake ones. Perhaps someone more experienced will add an opinion.
Registrovaný uživatel
I agree with Oliver. Fake. This is what the “artist” used as stencil in my opinion...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
This is my Erlangen for comparison. With Augsburg and Ulm struck over it... The Medebach in my view is also fake. If you get a chance to buy either for €10 +/ - let me know. Happy to add to my mini collection of weird / fake... :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny

Nedávno, cca půl roku zpátky, sem začal sbírat PG hlavně Václava IV. Mám jich 14 a rád bych si je určil sám, ale nemůžu nikde sehnat knížku "Pražské groše Václava IV z let 1378-1419". Neměl by někdo jednu navíc na prodej (za rozumnou cenu, né jak na Aukru za víc jak 1000,-kč), nebo nevěděl by někdo kde ju sehnat? Sháněl sem ju už i u autora a nic... :(

Díky moc za odpovědi a návrhy
Registrovaný uživatel
Sleduj i další aukce, třeba ČNS, tam se literatura běžné nabízí, nebo zkus progooglit antikvariáty.
Registrovaný uživatel
WENCESLAS II. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Njn, ngc. Ještě k tomu XF A viděl jsi ty ceny? Ten prodejce ma hromadu středověký ho šrotu v plastu a lidi mu za to platí nesmysli. Nechápu.
Registrovaný uživatel
Šak to...toto išlo za 62 eur, slabší PG Vladislava za 55 eur a Vladislavov biely peniaz za 45 eur. :roll:
Ale mne sa od neho nedávno (vtedy ako som rozbíjal slab) podarila veľmi zaujímavá vecička za celkom smiešnu cenu.
Registrovaný uživatel
Ale byli v NGC celkem blízko, netrefili jenom pořadí... druhy nebo třetí, who cares? :)
Registrovaný uživatel
...a pomýlili sa len o nejakých 70 rokov. :D
Registrovaný uživatel
Zdarec všici
Mám problém, nikde nemůžu sehnat knížku pana Hány a tak sem se pokusil určit svoje groše podle internetu. Tak schválně můj nejzachovalejší sem určil H- X.c/2.
Tož a teď mě ukamenujte... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Není důvod kamenovat - jde Vám to.
Já bych podle tvaru lícní koruny určil spíše jako variantu X.a/1

P.S. prosím upravte si (zmenšete na maximální rozměry 65x65 pixelů) velikost avatara - rozhazujete to zobrazení stránek
Moderátor
zmensena ikonka, prosim, nahradte si ji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jacx napsal
Není důvod kamenovat - jde Vám to.
Já bych podle tvaru lícní koruny určil spíše jako variantu X.a/1

P.S. prosím upravte si (zmenšete na maximální rozměry 65x65 pixelů) velikost avatara - rozhazujete to zobrazení stránek



Moc děkuju za pomoc (opravu) při určení.
Registrovaný uživatel
oliver napsal
zmensena ikonka, prosim, nahradte si ji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Taky děkuju a omlouvám se, dával sem ho tam na mobilu :mrgreen:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 188 189 190 191 192 193 194 195 196 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Václav IV.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1